Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja pieca KRS Tech Duo 22kw z sterownikiem Tech ST-40


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

Dom, rok budowy 2011-2012, konstrukcja szkieletowa, 140m2, dobrze ocieplony, parter ogrzewanie podłogowe, piętro grzejniki.

Piec: KRS Tech Duo 22kw, 

Sterownik: Tech ST-40.

Szukam pomocy przy ustawieniu pracy pieca tak by płomień prawidłowo wystawał lekko ponad linię retorty. Aktualnie żar i ogień delikatnie cofa się w dół. Nie są to jakieś drastyczne sytuacje bo codziennie to kontroluję. Czuć że pozioma rura w której jest ślimak jest gorąca ale nie tak by czujnik wyrzucał błędy.

Poprzedni właściciel ustawił piec: praca podajnika 16, przerwa 46, moc nadmuchu 2.

Aktualnie modyfikuje ustawienia i na chwilę obecną jest:

Praca podajnika 18sek, przerwa 42, moc nadmuchu 2.

Różnica w użytkowaniu jest taka, że poprzednich właściciele mieszkali tu w 5 osób (2+3) a aktualnie mieszkam tylko żona i ja.

Piec nie ma problemu z utrzymywaniem temperatury, groszek wypala się dobrze.

Mam wrażenie że problem może wynikać z tego że zużywamy za mało wody, ale przecież nie będę jej przelewał bezsensownie https://fonts.gstatic.com/s/e/notoemoji/15.0/1f602/32.png

Poczytałem trochę instrukcje sterownika. wiem że w bliźniaczych modelach jest możliwość ustawienia pracy ślimaka i nadmuchu w trybie przerwy ale nie mam pojęcia jak to zrobić w moim a instrukcja napisana dość lakonicznie.

Samo spalanie i funkcjonowanie pieca jest dobre, ale w związku z faktem iż Nasze zużycie jest mniejsze to piec nie załącza się tak często jak powinien. W efekcie czego palenisko się obniża i praktycznie codziennie musze manualnie uruchamiać ślimak itd. Nie jest to problemem, ale jeśli da się ustawić by nie było takiej potrzeby to czemu nie skorzystać.

 

Nadmienię że przy niższych temperaturach poziom paleniska się obniżał ale nie tak jak teraz gdy robi się "cieplej".

 

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Powracam z tematem gdy na zewnątrz robi się cieplej, nie na tyle by zmienić piec w tryb letni, ale na tyle, że ogrzewanie nie pracuje tak intensywnie jak w okresie zimowym. Tu pojawia się problem, mianowicie piec pracuje praktycznie ciągle na podtrzymaniu, dopiero zużycie wody powoduje uruchomienie trybu pracy. Co za tym idzie płomień jest dużo niżej i czasem w ogóle nie widać żaru, muszę w trybie ręcznym włączyć nadmuch i podajnik by trochę podnieść "palenisko". Czy gdzieś w panelu sterowania można znaleźć parametry "podtrzymania" tj czas pracy nadmuchu i podajnika? Jest jakieś menu serwisowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit#1 Znalazłem menu serwisowe, zmieniłem przerwę podtrzymania z 12 na 15minut, czas pracy na podtrzymaniu z 5 na 7 sek oraz histerezę CO z 2 st na 3 st.

 

Zastanawiam się czy nie są to zbyt radykalne zmiany,

- zwiększenie histerezy spowoduje dłuższą pracę a wiec dłuższe podawanie ekogroszku a więc płomień nie będzie się aż tak cofał,
- rzadsze uruchamianie podtrzymania nie będzie podbijało temperatury a więc częściej będzie się włączał tryb pracy

- dłuższa praca podtrzymania raczej znacząco nie wpłynie ale np gdyby w nocy albo w dzień gdy nikogo nie ma piec rzadziej się włączał, to teoretycznie jeżeli podtrzymanie włączy się 2 razy na godzinę, to po 5h spowoduje to dodatkowe 20 sekund pracy podajnika a więc wystarczająco by płomień się nie cofał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.