Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To tak . Piec to Zębiec S1WK14-1 14KW . Od rana paliłem węglem temperatura na piecu max 45 stopni . Wieczorem na piecu było 25 , wyłączyłem pompę pozakręcałem zawory . Następnego dnia chciałem rozpalić a tu psikus w piwnicy woda co prawda mało jej bo spłynęła tylko z pieca bo zakręciłem wieczorem zawory . Oczyściłem piec w środku lecz nie widziałem tam żadnego wycieku , natomiast z zewnątrz po ściągnięciu obudowy mym oczom ukazały się 2 okrąglutkie dziurki . Jaka może być przyczyna pojawienia się tych dziurek ? W okół nich niema rdzy , jak mogę to naprawić ?

Fotka

 

Jak się bliżej przyjrzałem wygląda mi to na zaślepioną rurkę lecz ta "zaślepka" została wciągnięta/wessana do pieca i przepuszcza wodę . Może ktoś wie w jakim celu ja te otwory ?

Opublikowano

Sprawdź co było przyczyną tego defektu bo to wygląda jakby zwiększone ciśnienie w instalacji do tego doprowadziło. Spuść wode poniżej tych dziur i zaspawaj.

Opublikowano

Tedziq masz duże szansę że spawanie się uda.

Opublikowano

To tak . Piec to Zębiec S1WK14-1 14KW . Od rana paliłem węglem temperatura na piecu max 45 stopni . Wieczorem na piecu było 25 , wyłączyłem pompę pozakręcałem zawory . Następnego dnia chciałem rozpalić a tu psikus w piwnicy woda co prawda mało jej bo spłynęła tylko z pieca bo zakręciłem wieczorem zawory .

A po co zakręcasz zawory??

Jestes pewny ze było całkiem wygaszone, bo to wygląda jakby ci piec rozsadziło od zbyt dużego ciśnienia

 

 

 

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

skoro "szpilkach" wzmacniających płaszcz kotła mowa, mam pytanie: w jakim odstępach najlepiej powinny być one umieszczane, aby zapewnić jak najlepszą odporność ciśnieniową pieca?

Słyszałem różne opinie - 15, 20, 25 cm etc.

Czy dobierając ilość tych szpilek, należy brać pod uwagę grubość blachy kotłowej tj. im grubsza tym może być mniej wzmocnień?

Pozdrawiam

Opublikowano

Co do tych ankr to wszystko zależy od budowy kotła najwięcej jest och na ścianach bocznych. co 20-25cm powinno wytrzymać 1,5bar spokojnie. Zbyt duża liczba tych stężeń może bardziej szkodzić niż przynieść korzyść (więcej potencjalnych ognisk korozji)

Co do grubości to blach to z reguły ankry mają trzymać płaszcz zew. a ten w wielu przypadkach jest z 3mm blachy, rzadziej można się spotkać z płaszczem zew. 4mm (ja taki stosuje a i tak potrafi się wybulić ponad 2,5 bar - taka autoreklama ;) )

pozdrawiam

Opublikowano

Witam,

wielkie dzięki za odpowiedź. Z tego, co czytałem, to blacha zewnętrzna płaszcza o grubości 4 mm nie jest wcale rzadkością (oczywiście, jeśli przyjąć za prawdziwe informacje producentów kotłów) - to chyba nawet standard. Z deklarowaną blachą 3 mm spotkałem się chyba tylko w kilku przypadkach m.in. piece ze Stężycy, Heitz, Dakon Dor.

O szpilkach (ankrach) nikt już za dużo nie pisze. Ciekawostką jest fakt, że cienkoblaszany Dakon Dor i jego klony podają maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 2,5 bara.

Pozdrawiam

Opublikowano

Ted! Jesteś cyc nad cyce! Zamkłeś zawory, woda wystygła , i się skurczyła, doszło do implozji! Kurde! On jest liczony na nadciśnienie, a nie na podciśnienie! Jej!

Opublikowano

Ta implozja to lekka przesada :D

Implozja jest zjawiskiem gwałtownym, co w przypadku stosunkowo dużej instalacji CO ciężkie do osiągnięcie.

Trzeba by mocno ogrzać wodę (wręcz doprowadzić do wrzenia) i gwałtownie schłodzić. Poniżej dla ciekawskich link:

 

 

Poza tym jeżeli naczynie wzbiorcze zostało poprawnie dobrane to znajdowała się tam rezerwa wodna, która "zabezpiecza" przed zbyt niskim ciśnieniem.

Opublikowano

Miałem kiedyś do czynienia z dużym podciśnieniem podczas wykonywania rurociągu tłocznego w wale wiślanym o dużej średnicy. Cofająca się woda w rurociągu działała jak tłoczysko powodując bardzo duże podciśnienie które mogło doprowadzić do zgniecenia rury. Zastosowaliśmy dodatkowy zawór napowietrzający rurociąg.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.