Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem,dlaczego miałbym ją uszczelniać w nowym piecu,

czyżbyś kupił nowy piec do samodzielnego montażu .......z ikei  ;)

Nie, piec nie był z ikei.

Jak Timon dobrze zauważył, w DTR było napisane, że należy uszczelnić więc to zrobiłem. W nowym piecu!!

Zresztą jak poczytasz to forum i pytania początkujących to zobaczysz, że pytanie o uszczelnienie retorty pojawia się dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w niektórych przypadkach trzeba ją uszczelnić samodzielnie podczas montażu nowego pieca-przepraszam nie wiedziałem -_-

W moim przypadku po wtarganiu pieca do piwnicy,podłączeniu do instalacji i napełnieniu wodą wrzuciłem dwa worki groszku z castoramy

a fachowiec- instalator po prostu w nim rozpalił,przy okazji udzielając mi niezbędnych informacji co w danym momencie przy piecu wyprawia

i na co szczególnie zwrócić mam uwagę przy rozpalaniu i póżniejszej eksploatacji pieca.

Pierwsze dwa sezony przeszły bez problemu,piec pracował bardzo dobrze dopiero gdzieś w styczniu tego roku zauważyłem to dziwne spalanie 

na retorcie-masa niedopalonego groszku od strony dżwiczek i spalony na popiół z przeciwnej strony, tak zostało do wiosny.

Latem wysunąłem ślimak,wyczyśćiłem rurę w której pracuje z resztek popiołu,odkręciłem klapkę od spodu retorty było tam sporo popiołu,

gwożdziem przebiłem wszystkie otworki w retorcie bo chyba z 8 było zatkanych takim twardym popiołem,przykręciłem z powrotem klapkę.

we wrześniu rozpaliłem piec groszkiem ....z Rosji i problem z nierównym kopczykiem na retorcie zniknął ale ruski groszek się skończył

bo kupiłem tylko trzy worki ,,na próbę"  ,na zimę kupiłem 3 tony naszego z kop.Chwałowice i też a razie jest dobrze,

dodam,że zmieniłem ustawienia pieca tz. zwiększyłem nadmuch z 3 na 4 ( 12 biegów dmuchawy) oraz prawie całkowicie zasłoniłem wyjście spalin do komina za pomocą tej klapki w czopuchu.. :)

Edytowane przez ziółko1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka nawet  zamknięta,  nieprzesłania całkowicie przepływu spalin do komina-jej powierzchnia jest mniejsza

niż prześwit kanału w którym jest zamontowana,gdzieś o jedną trzecią... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa na czopuchu sprawdza się przy paleniu na ruszcie metodą naturalną bez wymuszonego nadmuchu.

jak pracuje wentylator to wytwarza w kociołku nadciśnienie. jak  zamkniemy czopuch(przy całkowitym zamkneciu zostaje chyba 1/4 średnicy) to może dojść do sytuacj w której spaliny zaczną sobie szukać innej drogi ujścia z kotła, może zacząć dymić np z zamkniętego zasobnika czy z każdej możliwej nawet niewielkiej nieszczelności pomiędzy palnikiem a kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat, gdyż u mnie też od pewnego czasu (po uszczelnieniu) występuje problem taki, że najbardziej dmucha z tyłu. Natomiast z przodku się tylko „tli”. Żadne regulacje nadmuchu nie zdają egzaminu.

Czy zaklejenie tylko tych trzech zaznaczonych dziur może spowodować to, że trochę więcej wiatru pójdzie na drugą stronę palnika?

Chyba, że ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie na ten problem.

post-60313-0-71189600-1420479667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Myślę że te trzy dziury należy zostawić bo one inne zadanie mają do spełnienia. Przymierzam sie do zaklejenia tak do połowy tych pionowych nacięć po stronie tych trzech otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te dziury zostawione i dobrze nie jest. Pomyślałem, że zaklejając te 3 dziury więcej powietrza pójdzie tam, gdzie pali się najsłabiej…

Widać taka uroda tych palników. W dodatku na małych mocach i delikatnym nadmuchu w ogóle nie mogę ogarnąć tego dmuchania. Z kolei na dużej mocy to zanim sobie popracuje to już się odstawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości kiedyś zaślepiłem je i nie było praktycznie żadnej poprawy. Myślę że w tych pionowych nacięciach jest problem.

Z której strony masz dmuchawę? Czy dmucha najbardziej po przeciwległej stronie dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi bardziej dmucha i mocniej sie pali od strony podajnika , przeciwna strona jakby mniej ... ale jakoś nic nie kombinowałem , bo musiałbym wygasić kocioł .. a ten chodzi u mnie nieprzerwanie od października .. ale moze warto cos ulepszyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też od strony podajnika bardziej z tym że po przeciwnej stronie niż jest dmuchawa przymocowana.

U mnie podobnie, ale najbardziej od tylnej ściany kotła, a najmniej od drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poprawnie wklejona korona i nie ma żadnych dziur to mozna zakleić pierwsze pionowe nacięcie na tym boku gdzie wypala krater,

możliwe jednak że gdzies dziura w połączeniu i dlatego z jednej strony wiecej wiatru idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to jest produkt EKOENERGI, czy przeróbka po prostu kogoś? Wiele osób sobie przerabia korony. Jeśli istnieje możliwość to też bym kupił samą koronę.

Być może pali się na tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu producentów zamawia "surowe" odlewy i sami robią otwory według własnych doświadczeń z palnikiem

napisać można do karoki lub Pieklorza w tej materii

 

edit

chodziło mi o producentów kotłów którzy stosują te palniki - jedni biorą jak jest inni kombinują sami

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do producenta i się zapytam czy wyszło cos nowego.

Lechu, dowiedz się ;) Jakby się okazało, że tego nie robią to będziemy pisać do chłopaków (producentów) z forum za ile taką koronę sprzedają.

Mam nadzieję,  ze wystarczy tylko ten element zmienić, że wszystko resztę pasuje.

Edytowane przez Wilchelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak napisał Timon.

Trzeba do chłopaków wysłać wiadomość, może coś zaproponują. Albo w dziale kupię - sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możecie zrobić jak ja :D

zakleić nacięcia i nawiercić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleiłem to pierwsze nacięcie zupełnie, pozostałe po tej stronie są zaklejone w ok 60% .

Pali się dopiero od 2 godzin ,ale juz widać zdecydowaną poprawę od tego co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.