Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam własnie ten nowy strownik st 37 z ręczną pracą ale za chiny nie idzie w nim włączyć ustawien serwisowych ,bynajmniej tak jak opisuje to w instrukcji TECH ,czy ma ktoś podobny sterownik? i czy wie jak załączyć ustawienia serwisowe?

Koniecznie muszę się do nich dostać :rolleyes:

 

Mój St37 nie jest najnowszy i też ma pracę ręczną - chociaż jest ubogi w bardziej zaawansowane ustawienia http://www.czp.pl/kociol/kielar/st37.html . Z tego co wiem do ST37 i wyższych tego typu sterowników do menu serwisowego wchodzi się przytrzymując przy włączaniu sterownika przycisk "wyjście" i puszczeniu go po wyświetleniu numeru wersji sterownika. Jeżeli jest inaczej to trzeba dzwonić do serwisu i podając numer wersji sterownika zapytać " co jest grane" .

 

 

Z drugiej strony niektóre ustawienia sterownika i tak są ukryte. np. w moim sterowniku w normalnym trybie pracy sterownik raz na 30 minut włącza pompkę CO na 60 s tzw. "funkcja przepompowania" która zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu instalacji w trybie podtrzymania. Niestety funkcja ta w tym sterowniku jest na stałe zaimplementowana i nie można zmienić tych ustawień.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem Monii chodzi o to aby po osiągnięciu temp. zadanej c.w.u. pompa została wyłączona.

Włączenie funkcji zał-wył jest dostępne tylko w menu serwisowym. Jeśli nie dasz rady wejść w menu tak jak opisuje producent pozostaje nic innego jak wysłanie sterownika (bez obudowy) do firmy i bez problemu zmienią oprogramowanie. Polecam kontakt telefoniczny z podaniem wersji ( to ta jak włącza się sterownik).

pozdr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówią poprzednicy Vernal "machnąłeś " się w odpowiedzi. Taka propozycja nic nie zmieni. Nie wiem jak to się ma ale Monia spróbuj tak: włączyć tryb "pompy równoległe" (tak jest napisane w instrukcji ):

W menu sterownika

- pompa CWU - włącz

- stała pompa CO - włącz

 

i odłączyć wtyczkę od pompy CO. Ja tak mam i zawsze wyłącza się pompka CWU po osiągnięciu temp. zadanej bojlera. Chociaż o ile pamiętam jak bym nie ustawiał mój sterownik zawsze wyłączał pompkę CWU.

 

Dziwne to wszytko jest. Ile pieców tyle wersji, mało tego ten sam piec a mogą być róże wersje oprogramowania . W dwóch słowach, kombinacja alpejska a przecież .............. każdemu użytkownikowi chodzi o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówią poprzednicy Vernal "machnąłeś " się w odpowiedzi. Taka propozycja nic nie zmieni.

Witam,

 

Nie machnąłem się tylko specjalnie to napisałem.

Doszło bowiem do takiego absurdu, że Monia zadała pytanie - jak wyłączyć pompę cwu w trybie letnim. Na tak ogólne pytanie, odpowiedź dobra.

Natomiast cały absurd polega na tym, że odpowiedź nie ma sensu tak samo jak pytanie nie miało sensu.

 

Jak widzę po wyjaśnieniu gonzo2, pytanie wzięło się stąd, że sterownik tech "nie wyłącza pompy cwu po osiągnięciu temp. zadanej dla bojlera".

Oczywiście wyobrażam sobie taką sytuację (nie wyłączania pompy), jednak nie wierzę, że istnieje wersja oprogramowania w tym sterowniku, która ma tak właśnie działać [pomimo tego, że już tyle psów na techu powywieszałem, to aż takimi "miszczami" nie są].

 

Sterownik ma zawsze wyłączać pompę cwu po osiągnięciu celu - bez żadnego wchodzenia w menu serwisowe i grzebania w nim.

Jak tak nie jest to reklamacja u producenta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem i dalej tak robią dla tego producenta ( do wiosny napewno). Na pytanie,że to bez sensu odpowiedź brzmiała- tak sobie życzył producent.

Bez problemu zostało na moją prośbę zmienione oprogramowanie.

Dla Monii- dzial serwisowy TECH:

Telefony:

+48 33 8705105

+48 33 8759380

+48 33 8751920

+48 33 8704700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem i dalej tak robią dla tego producenta ( do wiosny napewno). Na pytanie,że to bez sensu odpowiedź brzmiała- tak sobie życzył producent.

No to jednak są "miszczami" :lol:

To jest podobny zabieg jak ich inny wymysł (pewnie też zwalają na tajemniczego kogoś nie od nich, kto sobie tego zażyczył i zrobili), czyli np. funkcja na zakurzoną dmuchawę :lol:

Nie ptrafili po prostu odpowiedzieć, że jak jest dmuchawa zakurzona, to się ją fizycznie czyści.

Ale cóż, taka firma.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie,że to bez sensu odpowiedź brzmiała- tak sobie życzył producent.

Bez problemu zostało na moją prośbę zmienione oprogramowanie.

I to tak sobie w ramach np. gwarancji? Bezpłatnie? Ile czasu trwa taka procedura?

 

To, że tech odpowiada "producent kotła tak chciał", to się nie dziwie, bo sam dzwoniłem i taką samą odpowiedź dostałem. Oni w tym momencie nie są odpowiedzialni za działanie kotła, bez różnicy czy piec "zieje ogniem" czy nie - im nic do tego. Oni dostarczają tylko elektronikę na ich prośby.

Edytowane przez Blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernal

Nie machnąłem się tylko specjalnie to napisałem.

Doszło bowiem do takiego absurdu, że Monia zadała pytanie - jak wyłączyć pompę cwu w trybie letnim. Na tak ogólne pytanie, odpowiedź dobra.

Natomiast cały absurd polega na tym, że odpowiedź nie ma sensu tak samo jak pytanie nie miało sensu.

oj tam,oj tam ,nie dodałam tylko że chodzi o o wyłączenie pompy cwu w trybie letnim po uzyskaniu zadanej temp.,ot kobietą po prostu jestem :rolleyes:

 

gonzo2,Blackbird dziękuję Wam za podpowiedz:) śledzę to forum już od dłuższego czasu i wiedziałam że można tutaj liczyć na wsparcie ;)

 

A tak na marginesie to czy w trybie letnim ( st 37) nie jest tak że temperatura zadana cwu jest temp.co? nie widzę możliwosci ustawienia temp.cwu np.na 50st. a Co na 55 st w tym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w temperatura zadana w trybie letnim jest temperaturą zadaną CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta pompka CWU w trybie letnim się wyłączała jak temperatura CWU była taka sama jak kotła lub jakimś cudem wyższa i wtedy pompka się z powrotem włączała jak temperatura CWU spadła o wartość histerezy.

Mój serwisant kotła wyjaśnił mi, że specjalnie tak zrobiono tą pompkę, że prawie przez cały czas chodzi aby zabezpieczyć kocioł przed przegrzewaniem w trybie lato. Jak komuś CWU grzeje też grawitacyjnie to nie ma z tym problemów (albo mniejsze) bo temperatury kotła i CWU szybciej się wyrównują .

 

Tak myślę, że w tym wypadku można by dokonać kalibracji czujnika CWU aby pokazywał temperaturę np. 3 st. C wyższa niż faktyczna i wtedy pompka CWU szybciej i częściej by się wyłączała. No tylko nie wiem czy w ST37 można dokonać kalibracji wprost na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o ST- 37 to czy do tego sterownika da się wgrać program ustawiania temperatury tygodniowej. Bo nowe nie które to mają.A może ktoś tej opcji używa,jak to się sprawuje??? czy można zaoszczędzić na opale jak np. wychodzimy do pracy zniżając temp. o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o ST- 37 to czy do tego sterownika da się wgrać program ustawiania temperatury tygodniowej. Bo nowe nie które to mają.A może ktoś tej opcji używa,jak to się sprawuje??? czy można zaoszczędzić na opale jak np. wychodzimy do pracy zniżając temp. o kilka stopni.

Jeśli mówimy o podgrzewaniu zbiornika cwu, to oczywiście podstawa. Szczególnie w okresie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o ST- 37 to czy do tego sterownika da się wgrać program ustawiania temperatury tygodniowej. Bo nowe nie które to mają.A może ktoś tej opcji używa,jak to się sprawuje??? czy można zaoszczędzić na opale jak np. wychodzimy do pracy zniżając temp. o kilka stopni.

ja w swoim st 37 mam opcje sterownia tyg.i przyznam się że chciałabym to zastosować w okresie grzewczym ponieważ od 8mej do 16tej nie ma nikogo w domu ,ale z drugiej strony to może lepiej zadać mniejszą temp.na kotle zamiast np.60 st.to 52st. +termostaty na grzejnikach i jechać cały czas na tej samej temp? czy takie sterowanie nie rozreguluje pracy kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony to może lepiej zadać mniejszą temp.na kotle zamiast np.60 st.to 52st. +termostaty na grzejnikach i jechać cały czas na tej samej temp? czy takie sterowanie nie rozreguluje pracy kotła?

 

Nie.

Temperaturą w domu nie steruje się poprzez kombinacje z temperaturą na kotle - mowa o stałopalnym.

Od tego są inne mechanizmy, a jak będziesz nadmiernie obniżać temp na kotle, to go zarżniesz - po prostu przedwcześnie Ci zardzewieje.

 

Dużo sensowniej jest zastosować sterownik zewnętrzny sterujący pracą pomp CO - on może być nastawiany w cyklach dziennych, czy tygodniowych i w określonych godzinach np. wyłączać pracę pomp, ale ciepło, które ucieknie z domu i tak trzeba będzie uzupełnić, więc może nie warta świeczki ta gra...? :-)

 

pozdr

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

To mój pierwszy kontakt na forum, dlatego wybaczcie niedociągniecia.

Posiadam sterownik ST-37 wersja oprogramowania bodaj 10.61, piec POLSPAW 20kW, bez rusztu awaryjnego i bez czujki pokojowej. Miałem podobny problem, a raczej dylematy.

Po konsultacji z serwisantem zrobiłem następujące operacje:

w menu fabrycznym należy w pozycji "tryb letni" - wyłączyć pompę CWU

w menu użytkownika włączyłem sterownik pokojowy, którego nie mam (mając go można zniżyć temperaturę do jakieś 15 stopni, aby nie włączał pompy głównej)

Taka sytuacja powoduje, że piec latem pracuje w trybie "zimowym" np. przy zadanych przy 50 stopniach na sterowniku, nie włączając pompy głównej. Z kolei na bojlerze mam ustawione 37 stopni i pompa CWU załącza się tylko poniżej tej temparatury i wyłącza przy 37 stopniach (tak nisko ponieważ czujka jest na górze bojlera więc zaniża). W efekcie piec włącza się tylko gdy sam potrzebuje osiągnąć 50 stopni, a więc bardzo rzadko. Spalanie przy bojlerze 200l i 4 osobach to ok. 110 kg miesięcznie.

Pozdrawiam. Wojtasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Tak czytam sobie informacje o sterowniku st-37 w trybie lato ale mam pytanie dotyczące zimowego użytkowania. Posiadam piec per-eko 17 kw z st-37 z 2009r wersji nie znam. Moje pytanie dotyczy funkcji w opcjach serwisowych tj; pompa C.O. pok. czy powinna być załączona czy nie w poniższej sytuacji. piec grzeje bojler (priorytet) temp zadana na piecu 57 stC piec grzeje do 62 st.C i po podgrzaniu bojlera do ustalonej temp. cwu 45 st wyłącza się pompa cwu i teraz następuje moje pytanie wyłączenie w opcjach serwisowych (pompy co pok) powoduje brak zbicia wysokiej temperatury osiągniętej przez piec bo nie załącza się pompa c.o. co powoduje kumulacje temperatury nawet do 70 st.C, natomiast włączenie (pompy c.o. pok. ) powoduje, że po nagrzaniu bojlera automatycznie załącza się pompa C.O. i zbija temp poniżej 40 st.c mam dylemat z jednej strony groźba nagromadzenia zbyt wysokiej temperatyry a z drugiej strata energii osiągniętej przez piec i wrzucenie jej w grzejniki, które akurat nie potrzebują grzania. Jakie są Wasze w tej kwestii opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.