Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się na forum.

    Możesz przeglądać forum bez rejestracji. Jeżeli chcesz zadać pytanie lub odpowiedzieć zarejestruj się lub zaloguj jeżeli masz już konto. Także zdjęcia i załączniki są dostępne tylko po zalogowaniu. Zapraszamy.

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'czad' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Kotły, piece i inne źródła ciepła
    • Kotły z podajnikiem
    • Kotły zasypowe
    • Kotły gazowe
    • Pompy ciepła
    • Kotły i piece elektryczne, promienniki podczerwieni
    • Kominki, kozy i inne piece
    • Inne tematy o kotłach i piecach
  • Inne sposoby ogrzewania
    • Kolektory słoneczne
    • Ogrzewanie niekonwencjonalne
  • Instalacje
    • Instalacje CO i CWU
    • Kominy dymne i spalinowe
    • Wentylacja i rekuperacja
    • Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
  • Inne tematy związane z ogrzewaniem
    • Opał
    • Izolacje
    • Kwestie finansowe
    • Ogłoszenia drobne
    • Instrukcje, DTR, artykuły, narzędzia, programy...
  • Tematy różne
    • Sprawy organizacyjne
    • Przywitaj się
    • Rozmowy na dowolny temat

Blogi

  • Blog forum.info-ogrzewanie.pl
  • Ogrzewania podłogowe

Kategorie

  • Aktualności
  • Poradnik
    • Kotły/piece
    • Energia odnawialna

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Co ogrzewam?


Instalacja


Źródło ciepła


Adres strony www


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania

Znaleziono 1 wynik

  1. Witam. Mam kilka pytań odnośnie palenia w piecu węglowym. Odziedziczylismysmy z żoną domek w którym znajduje się taki oto piec do CO i CWU. Według tego co ustaliłem jest to piec dolnego spalania. Z informacji jakie posiadam zawsze było palone w nim tak, że rozpalało się drzewem na to węgiel i uchylało drzwiczki popielnika a po rozpaleniu zamykało się drzwiczki i zastawiało szyber. I tak też palimy. Jednak mam pewne wątpliwości co do takiego sposobu. Przy próbie palenia z otwartym szybrem i zamkniętymi drzwiczkami piec bardzo szybko się nagrzewa do temperatury 70-80 stopnii (jak raz zapomniałem zamknąć szyber to się zrobiło 90) i słychać bulgocząca wodę. Piec jest stary bez żadnych oznaczeń ani miarkowników. Wszystkie drzwiczki są pełne. Dodatkowo zakupiłem czujnik czadu i już dwa razy informował nas że poziom przekracza 50 ppm. Co więcej poziom taki się utrzymywał. A był umiejscowiony z dala od pieca. Był kominiarz przed sezonem, czyścił komin. W kotłowni jest ciągle otwarte okno więc jakaś wentylacja jest. Chciałbym móc tak palić aby na noc zasypać piec i rano np jak wrócę z pracy tylko dołożyć węgla aby ciągle utrzymywać ciepło w domu (stary nie ocieplony dom). Chciałbym też móc w jakims stopniu regulować te temperaturę aby w zimniejsze dni było cieplej a w cieplejsze dni na odwrot. Teraz jeśli zasypie piec to zawsze mam wysoka temperaturę. Regulują ja przez ilość wsadu. Jeśli wrzucę mniej węgla np łopatkę to temperatura się utrzymuje na poziomie około 40-60 ale trzeba ciągle dokładać co jest bez sensu trochę. Docelowo ma być wymieniony piec ale to dopiero po sezonie. Myślę że znajdzie się ktoś kto poradzi co i jak bo osoby które paliły tutaj przez kilka lat poprostu robią to tak jak zawsze robiły co nie znaczy że dobrze i same nie widzą czemu coś ma być otwarte a czemu zamknięte.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.