Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik energii & PV


Rekomendowane odpowiedzi

Hallo.

Jest PV  na  falowniku 3-faz  goodwe  . Jak mam wszystkie urządzenia wyłączone licznik pokazuje na każdej fazie 0,32-0,34 A  pobór. Są to wskazania zaistniałe przez falownik, bo jak rozłączę też zabezpieczenie  AC  /16A/, to liczni en. pokazuje  0,00  na każdej fazie.  Czy tak powinno być  ?  mam zepsuty licznik, czy falownik ? Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

aha - jak pokazuje te 0,32 A  to lampka  na liczniku świeci ciągłym światełkiem, które podobno oznacza brak jakiegokolwiek poboru  energii.

Zacząłem  'Badać" licznik ponieważ stwierdziłem zawyżony pobór  o ok. 20 % w stosunku do tego co mam włączone.

Falownik niezależnie czy produkuje  np  20 W /dziś ciemnica na dworze/czy też jest wyłączony bo już nie chwyta światła, to licznik pokazuje te wskazania: 240V *0,32 A  =76,8W  na każdej fazie - to wyliczenie wg wskazań tego licznika. Ta ilość energii zgadza się mniej-więcej z tym nadmiarem wskazań licznika. Co o tym sądzicie!  Może ktoś sprawdzić na swojej instalacjiP

POzdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zachowanie, urządzenia elektryczne w tym i falownik,  podłączone do sieci nawet jak nie pracują to jakąś energię czynną pobierają a dodatkowo falownik jako że na wejściu posiada przeróżne filtry i jest tam też sporo pojemności więc pobiera też i energię bierną co zauważysz na liczniku pod wsk. od 5.8.0 do 8.8.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... licznik ZE,  a Pan od falownika mówi, że może pobierać "w nocy"  4-5 W, a ja mam pobór 250 W ;  założyłem wczoraj podlicznik , nie wykazał żadnego poboru przez falownik,  ma tylko 2 miejsca po przecinku wiec mógł się nie ruszyć wskażnik podlicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Maniek!

Jak wyłączę też elektrownię spod zasilania, to licznik ZE pokazuje 0,00 Amper. jak włączę zasilanie, to na każdej fazie 0,35-0,36-0,4  A, ale elektrownia nie pobiera żadnego prądu - widzę na zamontowanym podliczniku. Mam problem czy w czasie normalnej pracy innych urządzeń licznik nie sumuje tego wszystkiego, a na to wskazuje ilość pobranej energii ; zawyżone ok.20% z tego co rzeczywiście zużywam. A Twój licznik sprawdzałeś w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falownik nie pokazuje nic czyli zero jak nie mam produkcji, nie sprawdzałem ile pobiera falownik podczas bezczynności ale wierzę w to co twierdzi producent czyli 0,5W. Moje zużycie uważam za normalne bez jakichś ekscesów. W którym miejscu licznik ZE pokazuje takie rzeczy jaki to jest kod bo szczerze to nie zauważyłem takiej pozycji, mam Iskrę am550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam znowu takie jaja że indukcja wyłączona niby pobiera mi 166 W i niektórzy mówią że to tak ma być że to wskazania energi biernej lub pozornej i licznik tego nie liczy a inni że uszkodzona jest idukcja sam już nie wiem. Miernik cęgowy pokazuje na 3Fazach na jednej 0.7A a na drugiej i trzeciej 0,5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak u mnie.  Jeśli licznik ZE  sumuje to w czasie poboru energii   to mamy  ok. 6 kWh dziennie do tyłu. Pan od licznika mówi, że licznik nie nabija tego...ale sprawdzić nie można w trakcie pracy licznika, tylko po rozłączeniu z sieci. I taki mamy bajzel.         Bez możliwości reklamacji, bo sposób badania licznika jest z innej procedury...

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.