Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Ustawieniu Sterownika Do Kotła Na Ekogroszej Z Podajnikiem


Grzyb9k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam już gdzieś 4 rok ten kocioł(Siemko KWM-SGR 25kw) i w tym roku postanowiłem samemu spróbować zmienić jakoś ustawienia aby było mniejsze spalanie węgla czyli większa oszczędność po tym jak się naczytałem na tym forum, że niektórym pali tylko jakieś 15 kg / dobę. Niestety obecnie już sie trochę w tym pogubiłem i wydaje mi się, że każde moje nowe ustawienie jest gorsze od poprzedniego i obecnie pali mi gdzieś dwa worki na dobę, ale tak jak mówię to przez moja zabawę a ostatnio potrafiłem parę razy w ciągu doby przez okres około 2 tygodni zmieniać konfiguracje i tez niestety nie pamiętam poprzedniej początkowej konfiguracji ponieważ z góry założyłem, że jest ona zła.

 

W poprzednich latach piec palił około 1 worek 40 kg na dobę. Obecnie mam kupiony najlepszej (chyba!) jakości(??) ekogroszek Pieklorz CHWAŁOWICKI, który kupiłem od tej firmy http://www.eko-groszek.info.pl/index.php?i...orz_chwalowicki w cenie 850 zł za tonę i zanim zacząłem się bawić palił mi średnio jeden worek 25 kg na dobę:/

 

Instrukcja do mojego sterownika: http://www.heiztechnik.pl/instrukcje/tango-negro-poli.pdf

 

MÓJ DOM JEST PONIEMIECKI I NIEOCIEPLONY o powierzchni około 120-140 mkw

 

Fabryczne ustawienia sterownika to:

 

Pau 30 s Czas pauzy podajnika w stanie PRACA

CdP 10 s Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu

PPo 0 Krotnosc podawania paliwa w podtrzymaniu

CoC 10 min Czas oczekiwania w podtrzymaniu

OFS 5 Obroty dmuchawy w stanie PRACA

bPo 5 Bieg dmuchawy w podtrzymaniu

 

Pilnie proszę o jakąkolwiek pomoc w celu ustawienia jak najmniejszego spalania. Piec mam zwykle ustawiony na temperaturę 57 stopni i zależy mi głównie na tym aby on jak najmniej palił mi węgla.

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓJ DOM JEST PONIEMIECKI I NIEOCIEPLONY

Pilnie proszę o jakąkolwiek pomoc w celu ustawienia jak najmniejszego spalania.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc:)

 

Docieplij dom. Nie ma czegoś takiego, że się ustawi sterownik i kocioł będzie palił o połowę mniej. Ubiegła zima była łagodna i stąd mogłeś mieć wrażenie, że się mniej pali. Czy masz objawy złego spalania typu ciemny dym, gorący czopuch, szlaka, smoła, niespalony węgiel ? Jeśli nie to znaczy że ciepło idzie w instalację i koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jednak jak zaznaczyłem obecnie spala mi więcej niż przed tą moją próbą poprawy ustawień na lepsze i chciałbym wrócić chociaż do tego 25 kg / 24h. I nie powiesz mi, że to jakie mam ustawienia nie ma wpływu na spalanie? Bo z tego co przeczytałem wiele osób zmniejszyło sobie dzięki temu spalanie węgla. Wiem, że ocieplenie domu znacząco wpłynie na zmniejszenie spalania, ale póki co z tym co mam chciałbym osiągnąć jak najlepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.