Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

To zanim zaczniemy, to napisz jeszcze, czy temp na dom idzie wystarczająca ? 42st z groszami.

wydaje mi się że temperatura jest ok w salonie jest ponad 21 stopni

termostaty przymykają więc chyba jest nawet nadmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie to raczej słaby temat, albo musi zejść z mocą- zapadnie się temp kotła, albo zejść z dmuchawą - zakopci.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sterowniku sppv2 jest ograniczenie temp spalin chyba od 250 stopni można to zmienić w Menu pid ale nigdy nie przekracza 150 tak do 100 jest

Czyli w ie ten czujnik nie ma żadnego zadania poza tym że pokazuje te temp jedynie przy paleniu na ruszcie się przyda

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w spp się przydaje? Dlaczego tutaj się nie przyda? Myślę że na pewno nie do ograniczenia temp spalin w automacie, ale do innych funkcji już tak.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ie ten czujnik nie ma żadnego zadania poza tym że pokazuje te temp jedynie przy paleniu na ruszcie się przyda

Na pewno nie pozwolę psuć spalania za pomocą ograniczania temp spalin.

Mam zastosowanie, ale na razie nie będę o tym pisał. Jak przetestujemy, to zobaczymy czy wprowadzać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej - sprawdzi się pewne rozwiązanie, to będzie z nim powiązany.

A teraz ma swoje zastosowanie. Mianowicie, pomaga określić prawidłowość nastaw. Gdy zaktualizują www, będzie jeszcze wygodniej, bo będzie kreski rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie - przy ochronie powrotu - ile stopni C powyżej zadanej powinna się wyłączyć pompa CWU . Testowałem sobie teraz tą funkcję i przy zadanej temperaturze powrotu 33 st C pompa CWU się załączyła a wyłączyła gdy powrót miał 45,6  st C -  to ponad 12 st C w górę to wydaje się, że sporo. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko gadaliśmy przy grzaniu  samego  CWU a teraz przy CO i reszcie.  Ok to nie wnikam jak będą usunięte - sprawdze jak już będzie po operacji :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się nie robi dla kolegów :) 

 

Tak na marginesie to w pierwszym dniu uruchomienia okresu grzewczego na termostatach kociołek szedł sobie ostro i miał trochę do roboty. Teraz ma na stałe lekko uchylony jeden grzejnik w laubie a reszta grzejników to w większości jest pozamykana bo dogrzały pomieszczenia i tylko czasem się któryś otworzy aby straty uzupełnić tak więc przepływ jest minimalny i pompka najczęściej schodzi  na 2W - czyli zapas mocy kotła jest b. duży ( mógłbym któregoś sąsiada jeszcze dogrzać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie ok - :)

post-25873-0-13689800-1507535752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.