Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego służy przycisk DODAJ PALIWA w menu ROZPAL/WYGAŚ?

U mnie po naciśnięciu tego przycisku w trybie AUTO nie ma żadnej reakcji podajnika (słychać tylko dźwiękową reakcję sterownika).

Czy sterownik w okresie letnim (przy dłuższym postoju) załącza automatycznie pompę np. co 14 dni dla ochrony pompy?

Wersja 2.01 zabudowa.

Powinno dodawać paliwo.

 

Tak pompa zalacza sie co jakis czas latem.

 

@ramizes

ja kupuje rck bo to chyba wina ciagu kominowego.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator ciagu kominowego. montujesz w czopuch lub w drzwiczki wyczystki. ja wybieram to drugie. 215zl plus koszt wysylki.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie bardzo nie ciągnie bo mam starą dziuple z lat 50 60 i nawet wczoraj czysciłem komin i piec bo wydaje mi sie ze słabo ciagnie to jest mój 2 sterownik timela pierwszy spisywał sie super ustawiłem kaloryczność i  moc i popiół był jak z papierosa choć pracował tylko na wodę ale padł wyswietlacz. po wymianie robią się spieki i doszedł nowy opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wersją zabudowy ślimak może potwierdzić, że przycisk DODAJ PALIWA załącza podajnik?

W normalnej wersji przycisk dodaj paliwa załączający podajnik w trybie auto, działa tylko w trakcie modulacji. W czasie czuwania ta funkcja nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponownie nadal mam problem z uzyskaniem kopczyka a kończą mi się pomysły a więc obniżyłem do 19 kaloryczność opału korekta dawki paliwa 30% dodawałem odejmowałem moc palnika mam 25 a wpisywałem 30kw i 20kw bez żadnych rezultatów robi się nadal dziura w palniku i pali nisko

ma ktoś rozwiązanie oczywiście ręcznie dodanie paliwa robi kopczyk który w kilka godzin spada, powietrze 30%

Spróbuj jeszcze obniżać powietrze, chyba, że już masz dobry płomień.

Jeśli tak jest, to jedź na dół z kalorycznością.

A potencjał jaki masz ustawiony? Mierzyłeś jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramizes może problem masz w czymś innym a nie ustawieniach sterownika? Jakiś czas temu też maiłem podobny problem, z tym, że dodatkowo u mnie potrafiło wygasać w czuwaniu. Problemem okazał się ślimak w podajniku ( miał upalony koniec i źle podawał opał na retortę.) Groszek wychodził i górka się tworzyła, ale podczas palenia szybko zniżała się poniżej palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd wy macie informacje o tak niskich potencjałach palnika to są chyba jakieś nadzwyczajne palniki i powtarzam każdemu i to po kilka  razy nie przesypuj przez palnik eko groszku a wyniku nie wpisuj w sterownik tylko spal ten eko groszek oblicz czas i dopiero wpisz tą wartość wpisz do sterownika i nie obawiajcie się wpisywać tam prawdy bo nie prawda was nie uchroni od spalania 3 ton eko groszku nawet jak sterownik wam pokaże całkowite spalanie 1700 kg .

Ja zaczynałem  od fabrycznego potencjału 15 a skończyłem na 22,7 ale wiem że sterownik mnie nie okłamuje i wiem że na końcu sezonu pokaże mi rzeczywiste spalanie np 3000 kg a nie inną cyfrę .

 

Zły potencjał marnuje opał bo wciska go na oślep .

Życzę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wersją zabudowy ślimak może potwierdzić, że przycisk DODAJ PALIWA załącza podajnik?

Potwierdzam, w wersji zabudowanej dla ślimaka przycisk DODAJ PALIWA nie działa (wersja oprogramowania 2.01), na standardowej wersji sterownika u rodziców działa bez problemu. Zgłosiłem ten fakt do pana Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  czy w czasie czuwania sterownik realizuje tylko nastawy z zakładki czuwanie, czy też na te parametry mają wpływ jeszcze inne ustawienia np.: potencjału, kaloryczności czy mocy kotła?

 

Nawiązując do potencjału, moja ekoenergia ma 19,7kg. Mierzone wsypując kilka razy po jednym worku od pokazania się ślimaka do następnego jego ujrzenia.

 

"Dodaj paliwa" nie działa w czuwaniu, w czasie modulacji działa normalnie. Mam wersję bez zabudowy.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drastycznie obniżyłem powietrze (przedział 3-15%) w celu uzyskania kopczyka.

Wydaje mi się , że spiek robi się w podtrzymaniu (skurweson wielkości pięści) i potem wyłazi jak obcy z klatki piersiowej zostawiając krater.

Podtrzymanie dałem 10min i 15s podawania.

Niestety im mniej powietrza tym pojawia się więcej dymu i zaczyna czarny osad na wymienniku. Po otwarciu drzwiczek fajnie wypala się sadza na deflektorze w postaci takich biegających iskierek.

Groszek to staszic.

 

Chyba pozostaje czekać na chłodniejsze dni i stałą prace kotła, bo teraz to można włosy rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, funkcja dodania paliwa nie działa w trybie czuwania.

 

Weekend przeleciał i skończyłem z kalorycznością zbliżoną do tej z worka i korektą +10%. Potencjał zważony tydzień temu wskazał spalanie 95kg fizycznie przeszło 100kg czyli się wstrzeliłem.

Wszystkie nastawy wrociły do mniej więcej standardowych ponieważ okazało się że w trybie pracy narobiłem przesypów, problem jest najprawdopodobniej w czuwaniu. Mimo ekstremalnych nastawów typu przerwa 10min podawanie 10s kopiec opadnie albo zrobi taki żar, że temperatura zadana przeskoczy nawet o 15 stopni. Komin ciągnie jak wariat, chyba warto zainwestować w regulator ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie u mnie to samo chodz mam komin systemowy o dlugosci 6m. Takze czekamy na wyplate i po RCK.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zapadającego się kopca może też występować przy zbyt nisko ustawionej mocy (modulacji) minimalnej i długim czasie przekroczenia temperatury.

Bo jeżeli mamy ustawioną moc 5% a przykładowo powietrze min. 10, to gdy moc wskoczy na 10%, to powietrze podskoczy do ok 11, czyli nie dużo więcej, a węgla będzie podane już 2x więcej.

Czyli reasumując, przy modulacji 5% i długim czasie przekroczenia temperatury podawane jest zbyt mało węgla w stosunku do podanego powietrza aby utrzymać właściwy płomień. Jeżeli kocioł, po przekroczeniu temperatury zadanej, idzie ze 40 min. na mocy 5%, to zapadnięcie kopca jest raczej pewne - przynajmniej u mnie.

 

Jabolkg, Dancych - ustawcie proszę, na kilka godzin modulację minimalną na wartość 15% i czas przekroczenia na 10 min.

Kocioł będzie się odstawiał, ale napiszcie proszę, jak szybko łapie temperaturę i czy kopiec się jeszcze zapada.

Auto poniżej pewnych obrotów też nie pojedzie i z palnikami jest podobnie.

Poniżej pewnej mocy nie zejdą i trzeba znaleźć tę dolną granicę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak tylko zauwaze ze mi sie zapadlo bo wczoraj dodalem paliwa i na razie kopczyk jest.

 

Mi sie odstawia jak jest i 5% aczkolwiek nie omieszkam zbadac tematu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dancych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałam po południu, całkiem możliwe, że masz rację. Mój dość często jedzie po pół godziny a nawet dłużej na 5% aczkolwiek odczytuję to jako zaletę, pali się wtedy bardzo delikatnie a wszyscy twierdzą, że lepiej niech moduluje na niskich mocach niż miałby siedzieć w czuwaniu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy twierdzą, że lepiej niech moduluje na niskich mocach niż miałby siedzieć w czuwaniu. 

 

Jak miałem czas przekroczenia 60 min. i moc 5%, to u mnie palił 1,5 kg/dobę więcej i miałem ciągle zapadający kopiec.

Tak więc ja się w ten trend w okresie przejściowym nie wpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy waszym zdaniem spalanie na poziomie ok 10kg /24h to duzo dodam ze piec to defro ekr 10 kw ekogroszek stabek 24mj a ogrzewam 55m2. Na grzejniki idzie 33st temp zadana 60st powrót ok 57 i cwu 80l dziala jako obieg kotlowy . Nie mam zadnych problemow z spiekami wypala sie super w piecu siwy pyl w domu ok 25st dom nie ocieplony jedynie co to nowe okna zamontowane i w piwnicy dosc cieplo ok 25st . Jestem otwarty na wszelkie propozycje moze cos uda sie zejsc z kg.Piec sie nie odstawia modulacja w okolicach 20-30%

Proponuje w piwnicy suszyć orzechy i śliwki na święta .powiem jedno dużymi literami MASAKRA !!!!,! . W moim przypadku przy pow. 230 m2 spalał bym 41,4 kg na dobę . Przy tym paleniu poszed bym mieszkać na blok w jesień a co będzie zima 60 czy więcej .Przyjacielu Wałcz z tym kotłem i ustawieniami , a jak możesz to szkicnij schemat.

Ja teraz spałam na dobę 11,5 kg na 230 m2 i grzeje zasobnik 300 litrów do 50 st na piecu 52 st na dom idzie 27 st w domu 22,5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem palacze :) 
narazie nie bede pisał o swoich podbojach z kopczykiem bo kazda zmiana niczego nie  wnosi. Generalnie brak dobrej zmiany. Spróbuje Jockeya propozycje ze zmianą modulacji jutro i pochwale sie efektem jak u mnie na Jankowickim ciężkim węglu. Dzisiaj wygasiłem piec, wyczyściłem bo po 5 dniach palenia osiadł sadzą cały i jadę od nowa. Tylko CWU bo pogoda dobra.

Mam inne pytanie do Was. To ze mój piec to samoróbka to jedna sprawa. BYłem zmuszony coś wymyśleć bo moja kotłownia z lat 40tych ubiegłego wieku ma 158cm wysokości (ja mam 189cm wzrostu...)
Dlatego musiałem na przykladzie jednego z producentów zrobić pomniejszoną kopie dobrego producenta.
Uwazam, że kocioł jest Ok. Kilku innych użytkowników spala w nim ekowongiel bez problemów...bo nie mają Jankowic. Sam taki wybrałem teraz mam co chciałem.
Nie jestem instalatorem i na tym sie nie znam ale na bank mam źle zamontowany czujnik powrotu. Teraz przy zamkniętym na dom zaworze 4D temperatura powrotu to 21st czyli tyle ile jest w instalacji CO. Grzejąc bojler powinna byc zdecydowanie wyższa. Powiedzcie mi prosze, gdzie powinienem wsadzić czujnik? 

Na załączonych zdjeciach miejsce czujnika i panel z temperaturą powrotu obecnie:

 

 

post-56537-0-75995400-1506363909_thumb.jpg

post-56537-0-62112400-1506363945_thumb.jpg

Edytowane przez wiesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co zostawiam jak jest i nie wprowadzam zmiany z 5% mocy minimalnej bo zaslonilem troche wentylator przeslona i czopuch przymknalem na 50% i juz sie tak nie zapada kopiec. Powietrze min 8% max 19%. W piecu w miare czysto ale poki co pale retopalem wiec na nowp bede ustawial pod wesola. Wniosek jest prosty. RCK w wyczystke i ogarne to.

 

ps. nie patrzcie na spieki bo to retopal. Te spieki jak spadna do popielnika to sie rozlatuja w drobny mak.4cba23d68094c9cbad2206c301fbaa47.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.