Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa Mieszkania W Starym Budownictwie... Dylemat...


Pokemon15

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już napisałem dobry kocioł kupisz za 7 - 8 tys zł więc dokładać 50% do 5 klasy nie ma sensu,

Przesadziłeś , znajomy 2 domy dalej  kupuje właśnie Sasa Solid w 5 klasie na 8 % Vacie,cenę podam jak przywiozą kociołek  . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jesteś chory i obawiam się czy w ogóle się to leczy.

Faktycznie zapomniałem odpisać ,mało mam ostatnio czasu na siedzenie tu czy tam.

O odsetki spytaj Pana Belki co tam zabiera co roku i dowiedz się co to jest siła nabywcza pieniądza .

Przedmówcy podali kilka typów przestarzałych kopciuchów pod sprzedawców .

Dlaczego nikt nie poleci kotłów np. Defro albo Sasa .

Oni tych nie sprzedają tu. :P

Wystarczy, że Animus poleca defro, wiecej takich nie trzeba.

O odsetkach piszesz, o Belce... A nawet nie zapytałeś czy chodziło o oprocentowanie netto czy brutto.

Widzę, że bardzo czuły zrobiłeś się na punkcie ortografii, popraw więc też i interpunkcję, a gdy już osiągniesz poziom zbliżony do przyzwoitego, napisz poprawnie post na forum. Jedna literówka, no dobra, może dwie, tak nie razi, jak Twój wczorajszy popis. No, może tylko ortograficznych neofitów ;)

 

Jakoś tak się dziwnie składa że atakują mnie naraz wszyscy ,ja nikogo. ;)

Fakt, dziwne. Tyle, że Ty pierwszy zacząłeś atakować, a teraz krzyczysz, że biją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać na temat - prywatne docinki przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pokemon 15,na kotłach z podajnikiem się nie znam,więc ci nie doradzę,ale są ciekawe fora na ten temat tam:http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie

Mam również stary dom zbudowany podobnie, o pow. ok. 120 m 2 + 140 l. cwu=kocioł na drewno 10 kw. bez problemu to ogarnie  ;) .

Więc twoje i moje wnioski są podobne,co niektórym kolegom się wydaje niemożliwe  :blink:  ,bo według obliczeń wychodzi to czy tamto.

Nie sugeruj się ani ich wyliczeniami ani czasami nachalną reklamą sprzedawców  :unsure: .

Staraj się dobrać kocioł w miarę zapotrzebowania na ciepło=nie za duży(przewymiarowany),lepiej za mały,jeśli masz kominek,bądź możliwość pozostawienia starego zasypowego  ;) .

Wtedy w największe mrozy odpalasz zasypowca,bądź palisz w kominku=podajnik pracuje optymalniej w pozostałej części sezonu efekt:czysty komin+mniejsze zużycie wungla  ;) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie i wypowiedzi. Wczoraj napisałem maila do Pana od pieców, opisałem mu wszystko co i jak i dzisiaj dostałem odpowiedź:

 

 

Idealnym rozwiązaniem będzie kocioł firmy ''Lazar'' - ekokomfort 22kW

 

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

 

Jest to jeden z lepszych kotłów stalowych na rynku.Łączy w sobie dobre materiały,staranne wykonanie i przemyślany projekt.Jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu.

Szczerze polecam.

 

Jestem już po wstępnej rozmowie telefonicznej, gość jest całkiem sympatyczny a jednocześnie rzeczowy, ponad 20 lat pracy w branży, całkiem sensownie przedstawił mi powyższą ofertę, oczywiście jak bym chciał, to przeprowadza montaż, na pierwszy rozruch i dopasowanie ustawień sterownika też.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski kocioł słaba sprawność a to znaczy że Ty uzyskasz jeszcze niższa prosta retorta do dobrych wegli których teraz coraz mniej i coraz droższe i za duży jesli ma ogrzewać mieszkanie o powierzchni 100m2 nawet nieocieplone- bo rozumiem czytając pierwsze posty że Twoje mieszkanie łącznie z mieszkaniem sasiada ma razem 180m2 a on już swój kocioł zakupił

 

dodatkowo to mieszkanie środkowe więc grzeje Cię sąsiad z dołu. jesli  w te obniżone sufity ktoś wrzucił od góry wełnę to jeszcze zmniejsza potrzeby tego mieszkania. ja bym się ograniczył do kotła max 15KW

szczerze odradzam

 

jesli tylko Twoje ma 180m2 to moc będzie odpowiednia ale model kotła wybrałbym inny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad jako 3 mieszkaniec kupił dla siebie kocioł.

Pozostało 2 mieszkańców i mają wspólnie do ogrzania ok. 200m2 :)

 

Nie zmienia to faktu o kiepskim wyborze jeśli chodzi o kocioł Lazar.

Kol. Pokemon,zastanów się dobrze i nie skazuj siebie i sąsiada na 1 rodzaj paliwa i to najdroższy.

Tak,jak wcześniej pisałem palnik ma być do spalania ekogroszku i miału(mieszanki)oraz ich gorszych gatunków.

Podam przykłady tych palników:Ardeo,Ekoenergia ll,APRQ itp.

Jeśli chodzi o kotły to trochę podpowiem:

Skam-P 17kW(spokojnie osiągnie 20kW) z Ardeo i np.sterownikiem SPP(wybór sterowników)

RBR 17 kW też z zapasem mocy i wybór sterowników

Witkowski KMB RP 19kW z małą Ekoenergią i ster. Iryd PID

Ogniwo Eko Plus 16kW z zapasem mocy i ster. Bruli

Defro Sigma 16kW w 5 klasie czystości spalin ale drogi i z palnikiem rynnowym(osobiście nie mam do nich przekonania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.