Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł +Pompa Buderus


bajabongo10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie dzisiaj byłem w sklepie po rurkę  alupex i po dłuższej rozmowie z właścicielem sklepu w głowie mam jeden wielki mętlik, mianowicie mam nowo wybudowany domek w którym mam 200m2 ogrzewania podłogowego dzisiaj dokładam 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach to wszystko chciałem zasilić piecem z podajnikiem 12 albo 15 Kw plus zasobnik ok 150l.gdzie kotłownia by mnie wyszła ok 20 tys, pan zaproponował mi zestaw Pompa ciepła Logatherm WPT 270/2 +kocioł kondensacyjny Logamax plus GB072 za ok 12 tys plus trochę pierdół  i kotłownia by wyszła  ok.15tyś tylko panicznie sie boje  gazu a w sumie o rachunków za niego proszę podpowiedzcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomysł z gazem to uważam rewelacja.

Osobiście zrezygnowałbym z pompy cwu, ponieważ jest to dublowanie żródla ogrzewania - niepotrzebna inwestycja.

Jak ma być gaz , to tylko gaz wystarczy.Pompa ciepła pewnie ze 7 tys. zł czyli około 1200-1300 m3 gazu / latem/  , a to jest ilość na  7-8 lat eksploatacji gazu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.