Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krs Tech Aqua Duo 15 Kw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1096 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   toki3

toki3

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 00:27

Mam i korzystałem z tego zimą. Teraz wyłączyłem ale nie wiem czy czasem nie ustawie.
  • 0

#1082 OFFLINE   TIMON120777

TIMON120777

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2013 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 20 marzec 2014 - 08:31

jeśli możesz wykorzystywać dostępne narzędzia i się sprawdzają to nie widzę sensu inwestowania kolejnych pieniędzy. inaczej jeśli pomimo ich zastosowania nie ma korzyści i poprawy komfortu w domu- wtedy rozumiem.

• 0

TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ Cobra
PORADNIK DOBÓR KOTŁA  

CZĘSTO CZYSZCZĘ ROZMOWY- NIE ZNACZY TO ŻE KOGOŚ IGNORUJĘ WIĘC PISAĆ ŚMIAŁO

#1083 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 17:14

TIMON czy masz może rade na cieknący zawór bezpieczeństwa - post http://forum.info-og...-54#entry180281

palenie mam nadzieję opanowałem a tu pojawił się nowy problem

Użytkownik bregho edytował ten post 20 marzec 2014 - 17:16

• 0
KRS AQUA DUO 15 kW STĄPORKÓW, ster. ST-48, dmuchawa RV12PK firmy EWMAR-NESS, węgiel RETOPAL

#1084 OFFLINE   TIMON120777

TIMON120777

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2013 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 19:19

ja swój cieknący wymieniłem- koszt niewielki - nowy nie cieknie. Z tego co pamiętam powinno się co kilka miesięcy ręcznie uruchomić ten zawór aby się nie zastał i aby zadziałał kiedy trzeba. możliwe że ten nowy nie jest w pełni sprawny??? nie powinien puszczać poniżej wartości dla której jest preznaczony 

• 0

PORADNIK DOBÓR KOTŁA  

#1085 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 20:14

moim zdaniem nie chodzi o zawór tylko o ciśnienie CWU - mam manometr na naczyniu przeponowym i zauważyłem że podczas dogrzewania CWU ciśnienie w naczyniu wzrasta do 7-8 bar /normalnie utrzymuje się na poziomie 3-3,5bar/ i zawór cieknie. Po otwarciu kranu z ciepłą wodę ciśnienie powraca do normalności i zawór nie cieknie. także moim zdaniem zawór jest sprawny.

• 0
KRS AQUA DUO 15 kW STĄPORKÓW, ster. ST-48, dmuchawa RV12PK firmy EWMAR-NESS, węgiel RETOPAL

#1086 OFFLINE   TIMON120777

TIMON120777

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2013 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 10:00

a to zmienia postać rzeczy.

pozostaje zatem pytanie jak ograniczyć ten przyrost ciśnienia w baniaku?

moja wiedza z zakresu hydrauliki jest zbyt mała by radzić

• 0

PORADNIK DOBÓR KOTŁA  

#1087 OFFLINE   Grum

Grum

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 11:54

moim zdaniem nie chodzi o zawór tylko o ciśnienie CWU - mam manometr na naczyniu przeponowym i zauważyłem że podczas dogrzewania CWU ciśnienie w naczyniu wzrasta do 7-8 bar /normalnie utrzymuje się na poziomie 3-3,5bar/ i zawór cieknie. Po otwarciu kranu z ciepłą wodę ciśnienie powraca do normalności i zawór nie cieknie. także moim zdaniem zawór jest sprawny.

Zakładając że naczynie masz prawidłowo umiejscowione to musisz sprawdzić ciśnienie w naczyniu. Wstępne powinno być 4 bary, twojego zdjęcia ciężko mi przeczytać co jest na tabliczce. Na niej jest podane wstępne naładowanie. Sprawdzenie ciśnienia jest banalne, zamykasz dopływ wody, spuszczasz zimną wodę z instalacji albo odpinasz naczynie, odkręcasz zabezpieczenie i masz zaworek jak do kół samochodowych. Manometrem do opon sprawdzisz ciśnienie w naczyniu. Jak za dużo to łatwo spuścić, jak za mało do dobijasz kompresorem.

Jeśli to nie pomoże to pozostaje wymiana naczynia. Na moje niewprawne oko jest dobrane prawidłowo. Wzrost objętości wody w zasobniku cwu to około 4% i to minimum objętości jakie powinno mieć naczynie przeponowe. Samo naczynie też nie działa w 100 % sprawności więc powinno się dobierać takie na około 10% pojemności zasobnika. U ciebie zasobnik 250 l - naczynie 24 l więc powinno być ok.

• 0

#1088 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 15:31

naczynie jest na zasilaniu zimnej wody, i z tego co czytałem w sieci to chyba ok. czytałem też info nt. montowania zaworu zwrotnego za naczyniem. ale zwiększenie ciśnienia w naczyniu to prawie to samo.

wstępne ciśnienie na naczyniu jest opisane jako 2,5 bara. rozumiem że trzeba dobić do 4 bar - czy tak??? co oznacza więc te wstępne???

problem pojawił się w tym roku. czytałem że trzeba kontrolować ciśnienie w naczyniu i ewentualnie uzupełniać.

naczynie 24l zbiornik 250l. więc % prawie zachowane.

• 0

#1089 OFFLINE   Grum

Grum

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 15:59

No to masz odpowiedz na swoje problemy. Jeśli ciśnienie w naczyniu masz tylko 2,5 bar to znaczy że to naczynie było przewidziane do obiegu co a nie cwu.

Zawór zwrotny masz zintegrowany razem z zaworem bezpieczeństwa.

Może wcześniej miałeś niższe ciśnienie z sieci to naczynie mogło dawać radę, a przy 3,5 bara wypełnia się wodą i nie ma już jak przyjąć większej ilości podczas dogrzewania wody.

Sprawdź ciśnienie w naczyniu, zwykły manometr do kół samochodowych to parę złotych na stacji.

Jeśli normalne ciśnienie robocze masz 3,5 bara to ustaw ciśnienie w naczyniu na 3,3 bary. Powinno być trochę niższe niż robocze, chyba o 0,2 bara. Pamiętaj że sprawdzenie i dobijanie ciśnienia robisz na odłączonym naczyniu lub spuszczonej wodzie.

Naczynie powinno mieć zawór zwrotny tak że można je zdjąć bez ruszania obiegu wody. Jak zdejmiesz naczynie to wyłącz pompę od cwu, co by ci nie zaczęła dogrzewać wody bez naczynia.

• 0

#1090 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 18:12

Maksymalne ciśnienie pracy 8 bar

w katalogu firmy CIMM znalazłem iż model ACS CE

Ciśnienie fabryczne napełniania wstępnego 2,5 bar
Temperatura pracy -10°C+100°C dla modeli 2÷18 -10°C+50°C dla modeli 24
Kolor wykończenia zewnętrznego biały RAL 9010
Rodzaj membrany BUTYL dla modeli 2÷12 EPDM dla modeli 16÷24
Kołnierz stal cynkowana z pokryciem PTFE dla modeli 2÷12 stal inox dla modeli 16÷24
Przyłącze wody Ø 1/2’’ M GAS dla modeli 2 Ø 3/4’’ M GAS dla modeli 3÷18 Ø 3/4’’-1” M GAS dla modeli 24 
WykorzystanieInstalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej, instalacja podnosząca ciśnienie wody, instalacje chłodnicze. 

• 0

#1091 OFFLINE   Grum

Grum

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 17:06

Wiosna nadeszła, ciepło się zrobiło, to u mnie nadszedł czas na wyłączenie kociołka.

Można się o podsumowanie sezonu pokusić.:

Zamontowałem małą pompę ciepła na cwu latem, a dodatkowo mogę ją wykorzystać do ogrzewania domu. Na jesieni przetestowałem że sprawdza się gdy temperatury na zewnątrz są powyżej 10 stopni.

Ja palę pelletem i zmodyfikowałem trochę stalową nakładkę do tego. Oryginalna słabo się sprawdza. Termo-Tech chyba chce zniechęcić do palenia pelletem sprzedając ją. Pozatykałem dolny rząd nawiewów powietrza i dołożyłem górne doloty powietrza wtórnego. Teraz palenie pelletem nawet zrobiło się przyjemne.Obsługa kotła sprowadzała się do wygrzebania o czasu do czasu spieków z palnika (ciężkie i nie wypadają) oraz raz w tygodniu przeczyszczenie całego kotła. Sporo lotnego pyłu z pelletu powstaje. Może jak bym miał lepszy pellet o spieków by nie było, ja miałem jakiś no-name po 750 zł za tonę.

Deflektor położyłem na ruszcie wodny. Tak mi się najlepiej sprawdzał. Ten ruszt jest zbyt nisko aby dało się coś poniżej podwiesić.

Założyłem termometr na spaliny i doszedłem że najlepsza jest temperatura spalin powyżej 130 stopni. Optymalnie starałem się utrzymywać między 140 a 150 stopni. Jak spadała poniżej 130 zaczynał się pojawiać kondensat w kominie, więc uważajcie na to. Szkoda komina dla niewielkiego zysku.

Zresztą ten termometr powinien być obowiązkowym wyposażeniem kotła, niesamowicie ułatwia regulację parametrów palenia. 

Na cały sezon spaliłem 2520 kg pelletu, co mnie kosztowało 1890 zł. Myślę że nieźle, choć zima niewymagająca była. 

• 0

#1092 OFFLINE   miniek15

miniek15

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:56

bragho

Z tego co ja wiem to ciśnienie w naczyniu powinno być ustawione  odrobine wyższe niż masz ciśnienie w sieci.

Czyli jak w sieci czy też na reduktorze ciśnienia masz ustawione 3,5 bar to naczynie powinienieś ustawić na 3,7 bar.

Po to, że jak woda się nagdzewa, zwiększa swoją objętość to dopiero wtedy naczynie zaczyna spełniać swoją funkcję czyli mambrana się cofa i redukuje wzrost ciśnienia.

• 0

#1093 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:43

dzięki za zainteresowanie, jednakże najprawdopodobniej walnięty mam zbiornik - membranęna zaworze /u góry, tam gdzie można podłączyć np. pompkę/ pojawiła się woda a chyba nie powinna

• 0

#1094 OFFLINE   damned911

damned911

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 17:47

Mam pytanie bregho,jaka masz przerwę w podtrzymaniu bo właśnie  testuje twoje 5 ustawień ,gdyż sam nie  mogę dojść do ładu z piecem i tymi spiekami.

• 0

#1095 OFFLINE   bregho

bregho

Doświadczony Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 08 październik 2014 - 17:51

Mam pytanie bregho,jaka masz przerwę w podtrzymaniu bo właśnie  testuje twoje 5 ustawień ,gdyż sam nie  mogę dojść do ładu z piecem i tymi spiekami.

poniżej masz mojego exela. piec wygasiłem w kwietniu i jeszcze nie rozpaliłem, więc zacznę od tych ostatnich.

Załączony plik  bez   15,37 KB   13 Ilość pobrań

Użytkownik bregho edytował ten post 08 październik 2014 - 17:53

• 0

#1096 OFFLINE   miniek15

miniek15

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano wczoraj, 19:17

Panowie a powiedzcie jaki tryb pracy macie ustawiony?

Priorytet czy pompy równoległe?

Albo może inaczej który tryb jest ekonomiczniejszy ?

• 0

#1097 OFFLINE   Robercikus

Robercikus

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 872 postów

Napisano dziś, 10:42

Ja mam ustawiony priorytet bojlera, ale czy u Ciebie będzie on lepszy, tego nie wiem, bo to zależy od wielu czynników.

Nie sądzę, by miało to jakikolwiek wpływ na ekonomiczność instalacji grzewczej w domu - tu też raczej inne czynniki grają rolę.

pozdrawiam

Robert G.

• 0
Kocioł Bawaria Seko 25 kW ślimakowiec. Sterownik ST-37
Grzana powierzchnia - 180 m2 plus zasobnik CWU 300 l dla 4 osobowej rodziny
Dom nowy ocieplony 14 styro na ścianach, 25 wełny na poddaszu, 8 cm na gruncie pod posadzką i kilkadziesiąt cm żwiru pod chudziakiem.