Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotła Zasypowego Na Automatyczny Ślimakowy


Gucio56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja skłaniałbym się do zrobienia jednak tloka nie rynny ponieważ wtedy masz możliwość szerszej gamy paliw nawet do groszku o sr. 4 cm.

W ślimaku są problemy zawleczek jeżeli troszeczke będzie wilgotniej .

Jeżeli będziesz potrzebował rady to pisz co wiem odpowiem.

Zachęcam do pracy fajna sprawa jak się lubi majsterkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się zabieram niby za robotę, gromadzę sobie informacje, coś szkicuje, planuje.... Ale w końcu dostałem dobre pytanie.

O ile piec z podajnikiem jest bardziej oszczędny w stosunku do starego pieca górnego spalania (proszę nie porównywać rzadszej obsługi czy coś takiego, chodzi mi tylko o ilość opału)?

W najgorsze mrozy szło mi koło 1,5t węgla miesięcznie. To paląc drobniejszym węglem a nie grubym to ile da się zaoszczędzić?

Tak mniej więcej procentowo czy jest ktoś w stanie określić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ogólnie. Na pewno da radę tak mniej więcej powiedzieć, że średnia oszczędność to 12% - tylko taki przykład.

Chata 160m^2 pow użytkowej ogrzewanej, ogólnie 220m^2.

Ściana półtorej pustaka + 5cm styropianu. Okna niestety stare drewniane - ciągnie od nich.

Dom wybudowany w 95r.

 

Ogólnie wydaje mi się, że słaba izolacja ścian jest, ale może sam powiesz coś na ten temat.

W zimie szło mniej więcej 8t węgla ale nie było palone całymi dniami, tzn. piec zarzucany i przymykany maksymalnie na noc,

następnie dopiero kolo 15 rozpalane ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam chciałem odswiezyć temat czy ktos przerobił kocioł zasypowy proszę o jakieś podpowiedzi

mam zamiar zamontowac podajnik u rodziców w domu jest tam zwykły piec zasypowy myślałem zeby podnieść piec o 40 cm

przedłużyć popielnik i wpakować pod ruszt rynnę nad palnik dać wkłady ceramiczne pomiędzy płomieniem a rusztem

podajnik chciałbym ślimakowy który poda miał bez problemy i tu prosze o rade jaki ślimak jaka rura średnica

itp   palnik  rynnowy mam zamiar  zrobić sam

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup standardowy slimak i rure stalowy najlepiej surowa goła blacha i daj do ocynkowania, wlot na zbiornik ten  wiekszy chyba 360mm ma ,wtedy nawet wilgony miał sie nie zawiesi.Rusztem wodnym sie nie przejmuj jak bedzie dobre napowietrznie i  odpowiednie paliwo to nie bedzie sadzy .Poczytaj o palniku sv200 moze ci spasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f23ec6a452e2b446d31832ec3ef278be.jpg

 

Na boki oraz daszek szamotowe płyty

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze zdjecia to raczej pod podajnik szufladowy tłokowy  :Dhttp://allegro.pl/podajnik-rynnowy-zeliwny-uniwersalny-moc-25-kw-hit-i6761398521.html

albo zbuduj sv200 http://suspenser.eu/kotly-skam/    http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=621.0

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny w domu u siebie obłożony szamotem 297f50dcbc0e8eb6685887ac69e8d6e0.jpg

 

Nic nie kopci podajnik podwójny ślimak zabiera wszaystko 8576c96070266d7acacc2ecaecbe7914.jpg

 

Chce zamatować u rodziców podajnik

W rocznym piecu zasypowym

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez thekip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.