Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdźcie Schemat Kobiecie !


marlen7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

proszę o sprawdzenie schematu .

Dom z poddaszem 170 m2 , ocieplony, na dole podłogówka + grzejniki, na górze grzejniki.

Instalacja grzejnikowa z miedzi, starym sposobem na gałązki", podłączenie boczne ,

Chcę żeby w razie potrzeby - brak prądu, ogrzewanie działało na grawitacji.

Piec taurus tur 22 kw , z nadmuchem, podłogówka tworzy osobny obieg jest wpięta do rozdzielacza z mieszaczem i pompą - 6 sekcji (100m2).

Czy jedna pompa obiegowa wystarczy ?

- kupiłam grundfos alpha 60 ( oszczędna w razie zasilania z akumulatora )

do cyrkulacji kupiłam pompę Erga.

Do utrzymania gwarancji pieca potrzeba zaworu 4-drogowego ( ale on zdławi grawitację ??)

W przyszłości będę chciała umieścić na strychu drugi zbiornik na wodę i zainstalować solary ( jak to się będzie opłacać) - rurki z strychu do kotłowni mam poprowadzone.

Chciałabym żeby podłączenie było jak najprostsze.

 

dziękuję z góry za porady

 

Marlen

mój schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nic z tego nie będzie.

Zawór 4D zdławi grawitację i tu raczej bym na nią nie liczył.

Pompa do cwu też się przyda.

I jeszcze pompa do podłogówki za zaworem 3D.

 

Rysunek trzeba zrobić od nowa (szkoda tracić czas na ten).

Jeśli zawór 4D rzeczywiście ma być, to proponuję znaleźć klasyczny schemat dla zaworu 4D z bojlerem i od tego zacząć.

Nie zapomnij o filrach przed pompami i zaworami odcinającymi całkowicie pompy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poprawiłam schemat , założyłam że zamontujemy zawór trójdrożny, który nie zdławi grawitacji (podobno) - wynik dzisiejszej lektury tego forum.

 

Okazało się , że zbiornik wyrównawczy już jest zamontowany do rurki zasilającej kaloryfery na piętrze . Wiem że to źle, nie wiem , czy uda się to zmienić.

 

dziękuję za porady

Marlen

mój schemat 1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poprawiłam schemat , założyłam że zamontujemy zawór trójdrożny, który nie zdławi grawitacji (podobno) - wynik dzisiejszej lektury tego forum.

 

Okazało się , że zbiornik wyrównawczy już jest zamontowany do rurki zasilającej kaloryfery na piętrze . Wiem że to źle, nie wiem , czy uda się to zmienić.

 

dziękuję za porady

Marlen

Tak wstawiony zawór trójdrogowy nie spełnia funkcji ochrony kotła, do której go jak rozumiem instalujesz, a więc gwarancję i tak utracisz.

Po co Ci te zawory różnicowe (zielone kulki)?

Pompa cwu ma 2 zawory zwrotne niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.