Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Rotametrów


mironw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanko - montaż rotametrów- szukając rozdzielaczy do podłogówki natrafiłem na montaz na zasilaniu -lub na powrocie czy ich działanie i budowa czymś się różnią ? jaki jest przepływ przez rotametr na powrocie a jaki na zasilaniu? Czy ktoś może to wyjaśnić., z góry dziękuje

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . przepływomierze które montuje sie na powrocie mają inną konstrukcję niż te które montuje sie na zasilaniu .Rotametr (przepływomierz ) obojętnie gdzie jest zamontowany powinien pokazywać taki sam przepływ ,

Nie polecam kupować rozdzielaczy innego producenta niż przepływomierze dlatego że przepływomierze dobiera się też do grubości profilu belki rozdzielacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tomekb tak właśnie myślałem , tylko nie wiem co jest lepsze - na zasilaniu , czy na powrocie i jak odróżnić gdzie ma być podłączone zasilanie a gdzie powrót z instalacji C.O natrzykład nie znając producenta , czy są jakoś cechowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , jest to obojętne gdzie są zamontowane pod względem hydraulicznym , a żeby je odróżnić najlepiej jak zwrócić uwagę na podziałkę jak " 0 " jest na dole szklaneczki to są to rotametry które montujemy na powrocie ,gdy jest "0" na górze szklaneczki to montujemy na zasilaniu .pozdr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tomekb tak właśnie myślałem , tylko nie wiem co jest lepsze - na zasilaniu , czy na powrocie i jak odróżnić gdzie ma być podłączone zasilanie a gdzie powrót z instalacji C.O natrzykład nie znając producenta , czy są jakoś cechowane ?

A tu jeszcze możesz zwrócić uwagę na zdjęcie G , pierwszy rotametr na powrocie , drugi na zasilaniu widać po patyczku w pierwszym woda go wpycha a w drugim ciągnie .post-4018-0-71174900-1297349727_thumb.jpgpost-4018-0-71174900-1297349727_thumb.jpg

post-4018-0-76423600-1297349711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , jak by to były z mojej firmy to bym Ci wysłał gratis nowe . Ale to są jak napisałeś z Kan -termu a tak naprawdę z TK-nowa , z tego co się orientuję to mozesz odkręcić tą przeźroczystą szklankę od tego czarnego pokrętła tam powinien być oring może być ciężko bo ze względów bezpieczeństwa jest to skręcane na kleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak by to były z mojej firmy to bym Ci wysłał gratis nowe . Ale to są jak napisałeś z Kan -termu a tak naprawdę z TK-nowa , z tego co się orientuję to mozesz odkręcić tą przeźroczystą szklankę od tego czarnego pokrętła tam powinien być oring może być ciężko bo ze względów bezpieczeństwa jest to skręcane na kleju .

Szkoda że nie od ciebie, ale tak jak to nie tajemnica po ile to może bym się przymierzył do kupna? Tylko jedno pytanie bo piszesz

 

mozesz odkręcić tą przeźroczystą szklankę od tego czarnego pokrętła tam powinien być oring może być ciężko bo ze względów bezpieczeństwa jest to skręcane na kleju .

 

To nie cieknie między tą bańką a plastikiem a niżej na tym plastikowym gwincie.

Jeżeli tam jest jakiś oring to może da radę wymienić tylko nie wiem czy odkręcając na maksa tą bańkę razem z plastikiem czy mi to wyjdzie. Nigdy tego nie widziałem ani nie rozbierałem a jak będę wykręcał to nie chciałbym tego sp....ić. Jak jest taka możliwość to daj znać. Skoro coś takiego masz to może dodatkowo jakieś wymiary tego oringa? Jeżeli tam jest ? Na zdjęciu zaznaczyłem strzałką miejsce z którego cieknie ale ta strzałka jest mało widoczna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak tam też powinien być oring , trzeba pierwsze wykręcić go z belki a potem rozkręcić inaczej się nie da , jak znajdę jutro trochę czasu to porobię fotki jak to zrobić ,gorzej jak ten gwint z tworzywa jest wyrobiony .

U nas kompletny przepływomierz z nyplem, praktycznie cały wykonany z mosiądzu oprócz szkiełka ze skalą kosztuje ok 20 zł . Ale nie zawsze pasuje do innych belek niż nasze ,(chodzi o grubość belki ) z tego co wiem kan- term bierze materiał na belki z tej samej huty co nasze to powinno pasować ale gdybyś się decydował to trzeba by ją zmierzyć , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzwoń do Kana ,łaski nie robią jak cieknie to powinni Ci to wymienić od ręki chyba że uznają że instalacja została przegrzana to powinni Ci to sprzedać . A jak Ci nie wymienią to powiedz że pan z firmy Finish - a zamieni się za swoją całą nową belkę z przepływomierzami i bedzie pokazywać jakie buble robią .

A poniżej zrobiłem parę fotek jak to rozebrać . Tak jak pisałem trzeba go wykręcić z belki , następnie zsunąć tą gumową uszczelkę i wykręcić z korpusu , zobaczysz wtedy co się stało . pozdrawiam . post-4018-0-04595400-1322578546_thumb.jpgpost-4018-0-79039200-1322578561_thumb.jpgpost-4018-0-02026900-1322578530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego widzę że mogę tą szklankę razem z tym plastikiem wykręcić i wyciągnąć do góry i zobaczyć na te uszczelki. Czy to są jakieś specjalne uszczelki czy zwykłe oringi? Jak są zwykłe to się zabawię i to rozbiorę a nie będę się jeszcze denerwował rozmowami z tym gosciem. Gdzieś tu na forum czytałem że też ktoś chciał wymienić i nie dało rady tylko zakup całej belki z rotametrami. :blink:

Serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Mam pytanie czy istnieje możliwość zamontowania rotametrów w takim rozdzielaczu i jak to zrobić krok po kroku rozdzielacz danfoss z 2008r ,post-36348-0-84292900-1323327508_thumb.jpg

post-36348-0-77837500-1323327279_thumb.jpg

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .gdzie mogę takie rotametry zakupić,oraz czy dam radę samemu je zamontować?

Pozdrawiam

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.