Skocz do zawartości

daweed

Forumowicz
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez daweed

  1. podpinając podłogówkę wzorowałem sie na tym schemacie
  2. Tak wygląda u mnie instalacja. Nie jest jeszcze dokonczona. Niedawno przekładałem podajnik na druga stronę i podpinałem podłogówkę. Na wiosne mam w planach poprawić wpięcie podłogówki bo teraz jest zrobiona z tego co miałem pod ręka :) Jakies pytania?
  3. mam dokładnie ten sam piec. Zawór 4-drogowy jest niezastąpiony. Bez tego ani rusz. Mam go na obiegu C.O. a na podłogówce 3-drożny.
  4. Obecnie palę miałem. Planuję tez spalać groszek z brunatnego. WG mnie mocy max jeszcze nie osiągnąłem na tym piecu i pewnie nie osiągnę bo nie mam zamiaru kupować bardzo drogiego eko-groszku.
  5. Odświeżę trochę temat. Stoję przed zakupem komina do pieca Defro Eko UNI 28KW. W specyfikacji jest napisane ze minimalny przekrój powinien myć 16x16 lub 180mm i wysokość 9m. Mam zamiar zakupić komin systemowy okrągły o średnicy 180mm i wysokości 11m. Czy taki wystarczy ? Czy lepiej wziąć średnicę 200mm?
  6. Koledzy proszę was o radę. Mam kocioł Defro Eko Uni z tym samym sterownikiem ST-47. Chcę dokupić regulator pokojowy do niego. Czym się kierować przy wyborze regulatora? Musi być to jakiś dedykowany do pieców Defro czy obojętnie jaki?
  7. Dziś i ja mam problem z wyborem odpowiedniego komina systemowego. Obecnie palę miałem ale przyszły sezon przechodzę na eko-lignit i nie wiem do końca co wybrać. Są kominy do kotłów na paliwa stałe do spalin mokrych i suchych. Eko-lignit czyli brunatny to raczej napewno bedzię powodował wytrącanie sie pary w kominie. Co byście mogli polecić do takiego opału? Wstępnie myślę nad takim rozwiązaniem: http://allegro.pl/10-m-fi-180-uniwersalny-komin-ceramiczny-kominy-i2110311530.html
  8. nie wiem, ale się domyślam (zawór różnicowy ?) Proszę o podpowiedź
  9. Dziękuje za pomoc. Rysunki zrobiłem bardzo uproszczone. Poniżej zdjęcie instalacji.
  10. Witam, Chciałem sie was poradzić w pewniej sprawie. Otóż mam w planach przerobić moją instalacje CO. W tej chwili mam układ otwarty. Do naczynia przelewowego dochodzą rurki od kazdego grzejnika oraz bezposrednio jedna z pieca. Chciałbym usunąć rurki od grzejników i w to miejsce założyc odpowietrzniki. Chodzi o to zeby rury nie szły przez mieszkanie na strych do zbiornika. Oczywiście rura bezpośrednia z pieca do naczynia zostaje. Proszę doradzić czy taka zmiana jest dopuszczalna. Posiadam piec z podajnikiem oraz pompki na CO i CWU na zasilaniu z pieca. Pozdrawiam
  11. daweed

    Marcin Wita:)

    Na miał polecam Defro Eko Uni. Palę w nim miałem oraz Eko-lignitem i jest ok.
  12. Jestem ciekawy jak bardzo mokry jest ten brunatny który kupujecie. ja kupiłem 3T ekolignitu we wrześniu i tydzien temu kolejną tone prosto z sortowni z Bełchatowa i nie był jakos bardzo mokry. Odrazu zacząłem nim palić w piecu.
  13. Osobiscie wsypuje miał do worka foliowego po nawozie (ok 3 wiadra 10 litrowe zeby nie było za cieżko go podniesc). Wkładam worek do zasobnika "do góry nogami" delikanie podnosząc worek miał sie ładnie rozsypuje i nie kurzy.
  14. czy to pytanie było do mnie ? Chyba nie :) W kazdym razie ja swoim Eko Uni palę od maja i jest dobrze jak narazie. Jestem zadowolony. Palę miałem a czasem mieszanką miału i zboża. Pozdro
  15. Witam wszystkich serdecznie, Otóż postanowiłem napisać tego posta gdyż na forum nie ma tematu o tym kotle. Kocioł: Defro Eko Uni 28KW Powierzchnia: 180m2 + CWU 140l Galmet pionowy Dom z 1980r nieocieplony. Cegła - pustka powietrzna - suporex = 40 cm, okna plastikowe. Tydzień temu został on zamontowany i wpięty do starej instalacji grawitacyjnej. Kotownia jeszcze nie skończona bo tylko po pracy mam czas kłaść płytki. Nie miałem okazji grzać pełną mocą bo przecież ciepło ale grzeje tylko CWU. Palę tylko miałem. Ekogroszek jest za drogi :) Jeśli chodzi o spalanie to tak na oko :) pełne wiaderko (10L po farbie) miału starcza na 2 dni. Ustawienia trybu letniego: Podawanie: 10s przerwa podawania: 80s siła nadmuchu: 35% temperatura zadana CWU: 56 praca w podtrzymaniu: 10s przerwa w podtrzymaniu: 35min nadmuch w podtrzymaniu: 60s przerwa nadmuchu w podtrzymaniu: 10min. Miał spala się bardzo ładnie. Przy zbyt dużym nadmuchu wyrzuca z palnika niedopalone drobiny miału. Gdy ustawiłem nadmuch na 24% to zauważyłem dużo sadzy na ścianach kotła. Teraz jest w miarę OK. Okaże się za kilka dni czy tez będzie dużo sadzy.
  16. Raczej 19KW to za mały. Skoro jest 200m2 to 20kW to minimum a do tego jeszcze wymiennik CWU około 5KW więc wychodzi 25KW. Ja bym brał 28KW. lepiej mięć zapas mocy niż za mało. Choć nie wiadomo czy ten dom jest ocieplony czy nie.
  17. jednak zmieniłem zdanie po naradach z instalatorem i zamówiłem defro eko uni 28 KW. W Zębicu KPM Duo podobno dużo ciepło ucieka w komin. Jak dotrze do mnie Defro i go uruchomię to napisze co i jak .
  18. Darbla piszesz że masz 160m i jest wystarczająco ciepło w domu. Jaki duży masz CWU ? Mam dokładnie ten sam metraż i boje sie ze będzie to mało jesli dojdzie CWU 250L (moze 200L)
  19. Czytając opinie o zębcu KPM jest skłonny go kupić. Do tej pory miałem w planach zakup Defro Duo UNI ale Zębiec tańszy i ma większe doświadczenie w produkcji kotłów oraz serwis miły ;) Martwi mnie tylko moc tego kotła bo nie wiem czy wystarczy do mojego domu tj. 160m2 i CWU 250l. Dom z cegły, ściany trójwarstwowe, jeszcze nie ocieplone. Napiszcie coś więcej jak piec się sprawował przez zimę. Pozdrawiam
  20. tu masz oferte http://www.kwbbelchatow.bot.pl/pdf.php?dzid=127&did=1669
  21. Szukam pieca na wszystko a głównie na miał i owies (mam kilka ha zasianych zborzem). Już prawie się zdecydowałem na Defro Duo UNI z palnikiem rynnowym. Można w nim praktycznie wszystkim palić. W planach mam nawet spalać groszek z węgla brunatnego. Kopalnia jest pod ręką wiec i cena niska. Jakie piece z palnikiem rynnowy moglibyście polecić ?
  22. Ja tez zastanawiam sie na zakupem tego pieca tzn Defro Duo 25 lub Ling Duo 25. Ciężki wybór powiem wam :/
  23. Zawór w końcu działa jak należy. Zostawiłem go na zasilaniu do boilera ale obróciłem go względem własnej osi. Tzn górna część zaworu jest pochylona. Grawitacja ma lżej żeby go otworzyć więc boiler jest cały dogrzany mimo otwartych zaworów na grzejniki i w dalszym ciągu chroni przed stygnięciem boilera po wygaśnięciu w piecu. Problem rozwiązany :)
  24. właśnie o tym samym myślę czy się nie zdeformuje u mnie bo piec jest starego typu bez nadmuchu itd. Dość często woda ma temperature 100stopni na piecu. Na wiosnę będę go zmieniał bo już się wysłużył.
  25. Czyli można by zastosować coś takiego http://allegro.pl/zawor-zwrotny-mosiezny-1...1272913777.html tylko usunąć sprężynkę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.