Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Paliłem bardzo drobnym groszkiem, w zasadzie można powiedzieć groszkomiałem i nie byłem zadowolony, większe spalanie, więcej syfu, dużo popiołu. Wolę dobry groszek. Kusi mnie jeszcze owies ale chyba sobie odpuszczę bo zmieniłem sterownik na pid i teraz jest lepiej choć to wciąż rynna więc syf w kotle. Ale za to pozbyłem się w końcu smoły znad palnika i ustabilizowałem kocioł.

Mogę jedynie dodać na plus dla rynny że zawleczki nigdy nie zerwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie właśnie palenie miałem jak i ekogroszkiem gorszej jakości (nie mówię tu o czechu) bo o dobry ekogroszek to teraz bardzo ciężko i powiem że na mojej retorcie najlepiej spala się ekogroszek z domieszką miału to na rynnie powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pidem teraz każdy groszek pali mi się bardzo dobrze, popiół idealny. Na AG LUX miałem z tym problemy bo wiecznie jak nie niedpały to spieki. Miałem dość ekspertów więc zainwestowałem w porządny sterownik i teraz już mnie nic nie obchodzi poza nasypaniem, wysypaniem i wyczyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy ale kocioł posiadam od dwóch sezonów i tyla samo czytam to forum .Mój kocioł to defro komfort eko 19 kw. z sterownikiem ag lux techa i okrągłą retortą. Mam do kolegów forumowiczów następujące pytanie;myślę od dłuższego czasy nad wymianą tej retorty na palnik rynnowy z powodu palenia różnymi rodzajami paliwa głównie miałem, miałem zmieszanym z eko groszkiem jak również  samym eko groszkiem. Co myślicie o takim rozwiązaniu proszę o jakieś porady nad sensownością takiej wymiany a może już ktoś wymieniał.A może rynna to zły palnik? Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam. To warto wymienić retortę na rynnę? Proszę jeszcze o podpowiedzi albo o opisaniu spalania różnych paliw na rynnach? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To warto wymienić retortę na rynnę? Proszę jeszcze o podpowiedzi albo o opisaniu spalania różnych paliw na rynnach? Z góry dziękuje.

Zbyt wysoki koszt wymiany moim zdaniem. Z tego co gadałem z Defro to sama (w moim przypadku) retorta to grubo ponad 1000zl. Do tego ślimak, pewnie coś jeszcze i koszt zabija sens wymiany tym bardziej że w moim przypadku wymiana nie wiązała by się ze zmianą opału na tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za poświęcenie czasu. Ja mogę mieć palnik rynnowy defro za nie duże pieniądze, ale z tego co się orientowałem to ślimak zostaję ten sam. Ja teraz palę retopalem po 660 zł za tonę na lokalnym składzie. Pali może się dobrze choć sporo popiołu w porównaniu do silvera z bartexu. Wcześniej próbowałem róznych groszków wysokokalorycznych i tych słabych ale ten w miarę dobry i w rozsądnej cenie. A Ty kolego luknor czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem nowy na forum i nowy w użytkowaniu kotła z podajnikiem. Od tego sezonu posiadam kocioł Defro Agro Uni 20 kW. Opalam około 180 m2 domu w starym budownictwie. 3 grzejniki stare żeliwne wymiana w tym roku. Podłogówki to jakieś 70 m2. W tym roku może dojść dodatkowe 20 m2 do ogrzania. Wysokie pomieszczenia 3m i 2,7m. Dom ma grube mury z przerwą w środku, ale nie ocieplone. Spalanie to około 30-35kg na dobę. Generalnie wydaje mi się, że niezależnie od pogody na zewnątrz i zmian w ustawieniach spalanie wiele się nie zmienia. Ustawienia

praca 5/45

wiatr 20(otwarty komin), 30 (czopuch na 45stopni)

podtrzymanie 12s/22min

went. w podtrzymaniu 18s co 6min

histereza kotła 4 min

zawór 4d i 3d na podłogówki

 

Nie wiem czy to spalanie jest adekwatne do mojego domu, czy można je obniżyć. Z wykresu wynika, że kocioł dochodzi do temp. 15-20min i stoi w podtrzymaniu od 20 do 45 min.

Jak z czopuchem lepiej otwarty czy przymknięty? Ogień ma być krótki, dynamiczny, czy lepiej długi, spokojny poza ruszta?

z góry dzięki za wszelkie opinie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tez taki kociol,tylko 15kw i z rusztem wodnym,ogrzewam polowe tego co Ty,pale z urzyciem pidu,przy obecnych temp.spala 10,5kg/doba,czopuch mam otwarty,klapka wentylatora rownierz,jezeli palisz slabym grochem,to spali wiecej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pida, a eko 28 kJ Bartex Silver, także nie jest chyba najgorszy. Jak otwieram dmuchawe na maksa i czopuch to ogień jest bardzo krótki i szarpany od silnego cugu. W takim przypadku ciepło nie idzie w komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci doradzic,nie palilem na dwustanie,wegiel jest ok.spalanie jest tez wieksz ze wzgledu na wysokosc,ja mam dom ocieplony,temp.reguluje zawor 4droz z silownikiem,temp.na dom to umnie teraz 37s.do ogrzania mam tez bojler140lit.,napewno odezwia sie koledzy ktorzy jada na dwustanie,troche cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obslugi sa orientacyjne nastawy podawania eko,wg.Twojego podawania wychodzi okolo 2,5kg na godzine,ale spalasz mniej,moze sprobuj jeze dobrze Ci wypala eko zwiekszyc przerwe podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam jeszcze bojler 150l no ale dzięki za zainteresowanie

Jeżeli palisz w dwustanie to klapka ma być luźno jeżeli masz duży ciąg to zamykaj komin bo ciepło Ci ucieka. Kwestia jak masz ustawiony zawór 4d i 3d to tez wpływa na czas w podtrzymaniu i spalanie. Niektórzy otwierają zawór 4d na max bo mają termostaty na grzejnikach a to źle.

 

Napisz jakie masz ustawienia zaworu 4d i 3d. Jak palisz na rynnie to płomień ma być na środku ustaw nadmuch na 30 i zmień podawanie na 8 i przerwę na 60 więcej dostanie opału zwiększy temperaturę spalin to dłużej powinien w podtrzymaniu siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d mam tak na 40st a 3d na 30. W moim przypadku jak otworze dmuchawke na maksa i dam wentylator na 30 to będę musiał mocno przymknac komin, no ale spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo sadzy w piecu Ci powstaje? Chociaż jak bedzie lepiej trzymało temperature to lepiej częściej wyczyścić. Zmienię ustawienia wg twoich porad ale będę musiał przerwę wydłużyć bo wegiel zacznie mi przesypywac tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.