Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Robert1883 ja mam podawanie 6 co 60sek i wiater 28% . na lato zwiekszam tylko przerwe podawania. Reszta bez zmian. W podtrzymaniu zwiekszam przerwe do 45min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem jaka jest różnica między pid a dwustan.

Przy paleniu w dwustanie spalanie jest o 15-20% mniejsze niż w pid wg wyliczeń kocioł podaje 4m i 3 sekundy na godzinę wiec spalanie wychodzi 0.33 kg na minutę pracy podajnika czyli 1.32 kg na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale caly czas z pid,przy obecnej tem.spala mi 0,56kg/h,przy bylych duzych mrozach 0,76kg/h,tem.w domu 24c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey nie chce już mi się opisywać co i jak puki nie zobaczycie filmu , bo już mam dość tego pieca i coraz częściej myślę o wymianie na inne źródło ciepła, zobaczcie i piszcie co jest nie tak https://www.youtube.com/watch?v=-ZpFH3XdVeE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile metrów?

I ile kw piec?

Kociol defro agro uni15kw,ogrzewam tylko jedna czesc domu okolo70m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey nie chce już mi się opisywać co i jak puki nie zobaczycie filmu , bo już mam dość tego pieca i coraz częściej myślę o wymianie na inne źródło ciepła, zobaczcie i piszcie co jest nie tak https://www.youtube.com/watch?v=-ZpFH3XdVeE

Zwiększ sobie nadmuch. Masz kiepski opał. Jak masz czujnik temperatury spalin?

 

Ja pale peletem 10 dochodzi a w podtrzymaniu 22 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwinto

 

Jakim opalem palisz. Za duży masz nadmuchow dochodzi do spawania na palniku. Myślę że kociołek jest do ogarnięcia u ciebie.

opał hmmm żeby ja wiedział coś kolo 26 tej energii ma a z jakiej kopalni nie pamiętam , na dole pieca jest śruba dokręcona palcami lekko chodzi tam tez wieje trochę  , już ktoś mi tu pisał ze to od spuszczania wody gdyby się strażak uruchomi l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słabo widać dlatego pytam po zachowaniu pieca wygląda jakby był na max otwarty

a jak powinien być otwarty  grzejniki i podłogówka jest gorąca w domu było około 24 stopni , jeszce jedna sprawa chyba mam zapowietrzony cały układ szumią grzejniki ale próbowałem odpowietrzac odpowietrznikiem ale leci woda mimo tego szumi i jeden grzejnik słabo grzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwinto jezeli masz spieki to masz za duzy wiater. Ustaw na 22%. Ja bym tez zmienil podawanie na 6sek i przerwe na 55sek. Podtrzymanie daj 20sek co 30min. Czopuch otworz na max i tak zostaw. Przeslone na went daj w polowie.

 

Jeszcze wazne by dobrze ustawic zawor 4D. Im bardziej otwierasz zawor 4D tym cieplej w domu ale za to piec dluzej pracuje. I wtedy mozna lekko zwiekszyc jego moc by nie pracowal zbyt dlugo.

 

Ja popiol wynosze przy takiej pogodzie ktora mamy co 10 dni.

 

Mam zadana na kotle 63st. Daj jeszcze histereze kotla na 1 st i cwu tez na 1st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.