Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Też chciałem spróbować. U mnie to pierwszy sezon palenia, grzania itp tak więc wszystko przede mną. W mojej okolicy na aukcjach mają ludzie po 400-450 do 500zł za tonę. Ciekawe jak procentowo wyglądałoby zużycie w stosunku do węgla i peletu. Tylko że ciężko byłoby zrobić z tego jakiś zapas, wszystkie gryzonie z okolicy zleciały by się na wyżerkę :) Przy zakupie trzeba mówić panie, to dla konia albo królików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do owsa. Po ogarnięciu pieca na groszku od 10 dni pale mieszanka 20L grochu i 25L owsa (takie mam wiaderka). Pale na PID zmodyfikowanym wcześniej w menu serwisowym. Pali się lux, owies szybciej sie zapala jak piec wstaje, szybciej groszek daje temperaturę. Palę retopalem z PGG który mimo różnych ustawień dawał spieki, teraz spieki są dużo mniejsze. Dostałem 200kg tego towaru (stary owies który do niczego niby sie nie nadawał) i teraz szukam po rolnikach czy któryś nie ma na zbyciu po taniości jakiegoś starego niepotrzebnego. A co do myszek - pojawiły sie ale zainstalowałem kota w kotłowni. Mysz nie ma a i resztki jedzenia ma kto opędzlować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem najtańszy jaki tylko był z all, po 669pln. Teraz widzę podrożał do 699pln. O ustawieniach to zbyt wiele nie mogę powiedzieć bo pali się z pidem na fabrycznych nastawach po aktualizacji softa do v3. Jedynie co w nadzorze to mogę sobie ustawić. Mam prawie że też fabrykę bo podawanie 2s co 3 min i went 10s co 3 minuty. Dzisiaj wsypałem 2 wiaderka peletu zmieszanego z miałem, na oko pół na pół. Zwiększyłem trochę przerwę podawania w nadzorze i moc na 88 proc. Rano zobaczę jak to się spalało i jak będzie w miarę dobrze to zasypie takim mixem cały zasobnik i zobaczę na ile to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu

Palę owsem od początku sezonu owies rozpala się dobrze i pali się też dobrze. kwestia poprawy ustawień pid w menu serwisowym.

Jedyny problem to popiół którego jest dość sporo i trzeba raz dziennie wybierać (można wykorzystać jako nawóz).

Myślałem że paląc owsem piec będzie trochę czystszy ale na ściankach jest cienka warstwa czegoś a na rurkach doprowadzających powietrze robi się taki porcelanowy nalot.

 

Może macie jakieś podobne doświadczenia z ww paliwem i spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś mi udzieli rzetelnej informacji bo niestety na infolinii Defro cały czas słyszę sprzeczne wersje. Posiadam kocioł DEFRO EKO DUO UNI R od niedawna zacząłem palić eko-groszkiem z wyłączonym PID, ze względu na to że spalał mi bardzo dużo ilość opału. Teraz pali się w sumie w miarę dobrze tylko zostają szare spieki, podajnik starcza gdzieś na około 6 dni. Proszę powiedzcie co zrobić z tymi spiekami i czy 6 worków 5-6 dni to dużo? Jak się zachowuję ten kocioł w trybie letnim z wyłączonym PIDem czy opłaca się na noc przełączać go na tryb letni jeśli nie potrzebuję grzać domu? Jak ma być ustawiona klapka od wentylatora bo w tej chwili lata luźno? Jak mają być ustawione rurki nad paleniskiem? Kocioł DEFRO EKO DUO UNI R 20KW.

 

Powierzchnia do ogrzania: 180m2

Powierzchnia podłogówki: 90m2

Ilość grzejników: 10 szt.

Czas podawania: 9 sekund

Przerwa podawania: 90 sekund

Siła nadmuchu: 42 bieg

Praca podtrzymania: 10 sekund

Przerwa podtrzymania: 23 minuty

Wentylator w podtrzymaniu:

Czas pracy: 10 sekund

Czas w podtrzymaniu: 10 minut

Bojler: 300l

Zawór 3d i 4d zamontowany

Histereza pieca: 2 stopnie

Histereza CWU: 8 stopni

Sterownik: K1PRv2 Zapalarka

 

 

Eko-groszek: http://ekogroszekprestige.pl/ekogroszek-prestige-platinum/

 

Z góry dzięki za pomoc jestem laikiem w tych sprawach, a niestety ten piec jak narazie spędza mi sen z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz modyfikować ustawienia PID w menu serwisowym. Worek na dzień to nie dużo jak na ten piec i te parametry grzania. Co do zmiany na tryb letni na noc to musisz sam zobaczyć czy spali Ci na dobę tyle samo normalnie i z trybem letnim. U mnie klapka jest luźna mimo że zalecenia są żeby była otwarta na stałe przy pid. Jeżeli masz zapalarke to możesz ustawić rozpalenia rano a gaszenia wieczorem tylko to w pid. U mnie pięć chodzi cała dobę pali trochę więcej niż przy rozpalaniu i gaszeniu ale tak jest przynajmniej stała temperatura w domu. Podlogowka na powrocie ma 26-27 stopni u mnie piecem steruje sterownik pokojowy.

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Erpolis a możesz mi powiedzieć jakie masz ustawienia w trybie PID w menu serwisowym i na ile starcza ci podajnik? Może duże spalanie to wina dużego ciągu w kominie mam zainstalowany regulator ciągu kominowego ale temperatura spalin bywa czasem bardzo wysoka? Gdzie się nastawia czas rozpalania i wygaszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale owsem więc mam inne niż pod groszek. Możesz wprowadzić takie same ustawienia co w dwustanie. Zmień sobie max temperaturę spalin w menu serwisowym tam chyba jest 260 ja mam u siebie 220 wtedy w pid pilnuje aby spaliny nie były zbyt wysokie.

Rozpalaniu ustawiasz w trybie palenia wybierasz automatyczny z zapalarka z planem pracy później wybierasz godziny palenia

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erpolis spróbuję jak skończę ten podajnik do końca palić i zobaczę jaki będzie wynik spalania. Z PIDem podajnik starczał mi na 5-6 dni z czego w nocy był włączony tryb letni bez cyrkulacji. A powiedz mi jeszcze te rurki nada paleniskiem jak powinny być ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te doprowadzające powietrze ? Ja je ustawiłem żeby dmuchaly na środek bo boki palnika mają dziurki i na boki dmucha z palnika a środek z rurek

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.