Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

yogi440

 

jak zwieksze czas pracy podtrzymania by odepchnac zar od rynny to przy dmuchawie 25% i podawaniu grochu 15s i czasu przerwy 58 sek to zacznie mi spadac z rynny niedopalony a rynne mam teraz zasypana zarem praktycznie CALA. Mam teraz ustawiona prace podtrzymania na 15 sek co 15 min. Piec trzyma okolo 50 min i dochodzi w 6 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo szybko ci dochodzi i dlugo trzyma.To jak juz masz rynne zasypana to wez zmniejsz czas podawania troszke.Bedzie zostawalo mniej wegla na rynience i jak zwiekszysz prace podtrzymania bedzie mialo gdzie odepchnac zar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili 37.Ale to piec w podtrzymaniu stal. Jak pracuje dluzej to jest cos kolo 30 st i wydaje mi sie ze cos kolo tego powinno byc.Najlepiej bylo by na infolinie zadzwonic.W karcie pieca wyczytalem ze strazak wlacza sie przy 95 stopniach wiec chyba nawet do tych 40 st jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi440 zwiekszylem przerwe podawania do 65sek i jest mniej zaru na rynience no i temp rury w podtrzymaniu wynosi teraz 39 do 40 stopni, podczas pracy 37 st. Napisz jak ustawic najlepiej piec w podtrzymaniu. Teraz mam prace podtrzymania ustawiona na 15 sek i przerwe podtrzym na 15 min.Jak piec trzymie okolo 50 min to w podtrzymaniu wlancza sie 3 razy. Moze lepiej by bylo jakby sie wlanczal wtedy 1 lub 2 razy w podtrzymaniu? No i jak ten wentyl w podtrzymaniu ustawic ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj dac praca podtrzymania 30 s a przerwe 30min Ja mam u siebie mniej i czesciej bo sie czeski szybciej wypal troszku.Druga sprawa jak mniej bedziesz dmuchal w podtrzymaniu wolniej sie bedzie wypalalo.A jak masz teraz went? 15 s co 20 min? MOZE ktos jeszcze podpowie jak by bylo dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownię uruchomiłem 8 dni temu. Na początku temp zadana na poziomie 55*, później obniżyłem na 50* z racji, że pracuje sama podłogówka.

Na zaworze 4d ustawione na 7, czyli 70% ciepła wraca do pieca, a 30 idzie na podłogówkę. Co nie zajrzałem, to piec w podtrzymaniu.

Po lekturze forum o sadzy postanowiłem u siebie sprawdzić jak to jest, no i rzeczywicie jest, mało tego ta sadza jest gumowata. Od razu zwiększyłem temp na kotle do 62*.

Rozumiem, sadza przez pierniczony ruszt wodny, ale nie smoła. Czy smoła mogła być efektem niskiej temp kotła, czy przez to, że piec większość czasu stoi w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła i sadza niewiele mają wspólnego z temperaturą wody ustawionej w kotle gdy sterowanie jest dobrze zrobione.

Mają troszkę wspólnego gdy sterowanie (instalacji) jest źle zrobione.

 

W rzeczywistości sadza jest wynikiem złej budowy kotła a smoła to dodatkowo wina źle dobranego kotła (tu ok. 300% za duży).

300%.

Proponuję pozdrowić tego, co dobierał.

Tu jeszcze można trochę pokombinować ustawieniami - mniejsze lub rzadsze podawanie i dostosować powietrze do tak ustawionej mniejszej mocy.

 

Smołą i sadza zależą od temperatury, ale "powietrza" w kotle a nie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę pozdrowić samego siebie :)

Na razie ciepło idzie na samą podłogę, ponieważ trwają prace wykończeniowe, a ja w tym domu jeszcze nie mieszkam. Temp w domu na poziomie 13-14* jest wystarczająca.

Moim zdaniem kocioł jest dobrze dobrany, bo powierzchnia domu to 200mlw + 50mkw garażu, który będzie ogrzewany sporadycznie.

Niestety, teraz kocioł pracuje na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie rzeczywiście jest za duży, ale jak już zamieszkam w domu, temp w pomieszczeniach 23* + CWU, to wtedy piec będzie pracował na optymalnych obrotach.

Co mogę zmienić, żeby jednak ta smoła nie powstawała, a jednocześnie nie zwiększając temp w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 15 kw .Wedlug projektu powierzchnia calkowita 150m.Po podlogach z tego co posadzkarze liczyli 135m plus 140 CWU.ogrzewa.

 

A TYSON smola jakby taka maż pojawiala mi sie na sciance od strony podajnika troche nad rurkami jak mialem bardzo mala moc ustawiona.Moze sprobuj palic z wieksza moca .Albo pusc cieplo na dom niech sie grzeje porzadnie i duzo przy tym wietrz..Dom ci sie ladnie przesuszy .JA pale juz cala zime a nieraz na oknach normalnie woda stoi czyli jest tej wilgoci w domu.CZyli palic i wietrzyc wietrzyc i palic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 200mkw z czego 50m to podłogówka, w tym momencie podłogówka grzeje tylko na 30mkw, bo górna łazienka idzie do przeróbki (zasilanie podłogówki jest z powrotu grzejnika. Grzejniki nie grzeją = podłoga na górze zimna).

Moje ustawienia:

podawanie: 6s

przerwa podawania 35s

wentylator 20%

praca podtrzymania 25s

przerwa podtrzymania 20 min

wentylator w podtrzymaniu 30s co 5 min.

 

Zmienię dziś przerwę podawania na 30s i wentylator na 22%. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i zaduzy ale jak narazie sprawdza sie dobrze.Producent podawal ze do 150 m2 wiec dlatego wybor padl na 15 kw.Bralem pod uwage 2 firmy DEFRO I KLIMOSZ.i mniejszych kotlow z podajnikiem zabardzo nie ma .Chyba jeden z defro tylko jest 12kw.To to kociol DEFRO KOMFORT ECO 12KW.I podaja powierzchnie do ogrzania 120m2 pewnie tez by dal rade.Ale to chyba producenci troche nas w jajo robia z ta powierzchnia i pozniej kupujemy za duze kociolki.Ale z moja to pola manewru nie mialem chcac kupic piec z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak masz ocieplony.

Jeśli słabo albo wogóle, to 12 kW może braknąć.

ocieplony jest raczej dobrze: ściana 20cm styro (0,39), poddasze 25cm wełna (0,39), okna raczej średnio-wyższa półka, Rekuperacja.

Przyjałem zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniach na poziomie 70W, zatem 200*70 = 14KW. Do tego trzeba dodać zapotrzebowanie na CWU w granicach 5KW, zatem wychodzi 19KW. Z tego modelu Defro był 15 i następny 25KW. Idealnym rozwiązaniem byłby ~20KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ocieplony jest raczej dobrze: ściana 20cm styro (0,39), poddasze 25cm wełna (0,39), okna raczej średnio-wyższa półka, Rekuperacja.

Idealnym rozwiązaniem byłby ~20KW

 

ja bym ci dał ok 0,45-0,5 W/m2K

przy -20C na CO potrzebowałbyś ok 4,2 kW

nawet kocioł 10 kW byłby dla ciebie za duży, bo przeważnie jego obciążenie wynosiło by ok 2,2 kW!

 

Niestety bedziesz musiał się przyzwyczaić do sadzy i 50% sprawności. Mimo zainwestowania w lepsze ocieplenie i rekuperator spodziewane oszczędności i tak pójdą w komin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOKOJNIE TYSON nie bedzie tak zle.Umnie byl taki madry pan od certyfikatu energetycznego budyku i wpieral mi ze za maly kupilem i ze jak beda duze mrozy mi nie dogrzeje.Jakos mu nie uwierzylem a kociolek sobie swietnie daje rade.Mamy takie same ustawienia i wedlug tabelki palimy z moca ok 13 KW Umnie do 15 duzo nie brakuje ale twoj kociol na pol gwizdka jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradźci mi: dom 210 mkw po podłodze z czego 70 mk podłogówki, wyskość pomieszczeń 2,7m. + graż 60mkw, dom : sciana solbet 24(beton komórkowy) + styropian 20 cm: λD <= 0,040 W/(mK), dach wełna λD 0,039 grubość-28 cm , podłoga 12cm styropianu podłogowego nie pamiętam λD, okna oknoplastu 5 komorowe. i wymiennik do ciepłej uzytkowej wody 140-160l jaki model defro duo uni polecacie 15 czy 25 KW??? żeby

nie okazał się że jest za mały albo za duży. Ja myślałem i mam tak projekcie 25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.