Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Małego Domku


gusia

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem też możliwość wygospodarowania maleńkiej kotłowni z części łazienki i wstawić tam jakiś piec na paliwo stałe. Jest to jednak problem ze składowaniem paliwa, dokładaniem itp. Rozmyślam też wstawienie kominka do salonu i zainstalowanie dmuchawy z rozprowadzeniem spiro. bardzo proszę, jeżeli ktoś posiada takie rozwiązanie o podpowiedź jak to się robi. A może kominek z płaszczem wodnym i podłogówka. Lecz staje się coraz starszy i nie wiem czy elektryczna podłogówka nie byłaby najlepszym rozwiązaniem. Mam pytanie dotyczące tych 20cm wylewki na styropianie dlaczego tak grubo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak mały domek najlepszym rozwiązaniem jest instalacja z kotłem gazowym,lub ogrzewanie elektryczne. Nie polecam rozwiązań typu kocioł na paliwo stałe w łazience bo to niebezpieczne i problematyczne. Kominek jest jakimś rozwiązaniem tylko musisz pamiętać że z salonu robisz kotłownię (czyszczenie i obsługa do czystych zajęć nie należą a trzeba je okresowo wykonywać). Jeżeli chcesz kotłownie na paliwo stałe to proponuję rozmowę z architektem i jakieś rozwiązanie może uzgodnicie (może jakaś dobudówka na kotłownie lub garaż z kotłownią?)Inne rozwiązanie to instalacja z gazem płynnym niestety dość droga w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem emerytem i buduję mały domek 72m. Jak rozwiązać ogrzewanie. Gazu ziemnego nie ma. Kotłownia w łazience. Może ktoś ma jakiś sposób żeby było tanio i niezawodnie. Mile widziałbym jakieś gotowe rozwiązania. Pozdrawiam

WITAJ.

przy og.elektr. 2taryfa -piec akumulacyjny dynamiczny-może byc- nowy-używany 50%ceny nowego+2lata gwarancji-możliwosc wynajmu pieca na okreslony czas-sprawdzisz czy ci pasuje ta forma ogrzewania elektr. ,jeżeli nie to masz możliwość wyboru innej, ale tylko elektr. Rozważ zalety i wady różnych systemów ogrzewania elektr. i nie oszczędzaj na ociepleniu budynku.

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tych 20cm wylewki na styropianie dlaczego tak grubo?

Jak napisał Mecenas chodzi o efekt akumulacji ciepła.

Posiadając dwu taryfowy licznik rozgrzewasz płytę grzewczą (te 20 cm betonu) przez noc, kiedy prąd tani, a korzystasz ze zgromadzonego ciepełka w dzień.

Wpisz w Google "fundamentowa płyta grzewcza" i poczytaj.

Dużo za, dużo przeciw, jak przy każdym prawie rozwiązaniu.

Decyzja po twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ.

przy og.elektr. 2taryfa -piec akumulacyjny dynamiczny-może byc- nowy-używany 50%ceny nowego+2lata gwarancji-możliwosc wynajmu pieca na okreslony czas-sprawdzisz czy ci pasuje ta forma ogrzewania elektr. ,jeżeli nie to masz możliwość wyboru innej, ale tylko elektr. Rozważ zalety i wady różnych systemów ogrzewania elektr. i nie oszczędzaj na ociepleniu budynku.

poz.henryk1953

 

 

Kłopot w tym, że od Nowego Roku (składam wszystkim życzenia) drożeje energia elektryczna i koszty mogą być bardzo duże, a ja myślę o jakimś tanim rozwiązaniu dla emeryta. Dlatego domek też jest mały. Docieplić chcę 15 cm styropianu. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot w tym, że od Nowego Roku (składam wszystkim życzenia) drożeje energia elektryczna i koszty mogą być bardzo duże, a ja myślę o jakimś tanim rozwiązaniu dla emeryta. Dlatego domek też jest mały. Docieplić chcę 15 cm styropianu. pozdrawiam.

WITAJ.

Żeby myslec, "o jakimś tanim rozwiązaniu " należy policzyć koszty poszczególnych rozwiązań, i wybrać tę

którą jesteś w stanie zaakceptować.

Sprawdz ile węgiel podrożał.

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku powinien sprawdzić się kominek z płaszczem wodnym lub w systemie DGP. Jeżeli nie masz sił na rąbanie drewna możesz spalać brykiet. Druga alternatywa kominek na pellet do którego nawet nie potrzeba komina bo spaliny można wypościć przez ścianę. Kominek ma zasobnik na 25kg pelletu który powinien wystarczyć na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.