Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 15 Kw 50 Kg Na Dobe


Kamil2021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujący na forum piec posiadam około 2 miesięcy i mam ustawione tak:

Piec jest nastawiony na CO 45 st. CWO 50

czas pracy - 10

czas przerwy- 40

siła nadmuchu- 45%

czas pracy w podtrzymaniu - 25s

przerwa w podtrzymaniu - 15min

Nie spala się do końca węgiel zostają takie grudki, i po drugie bierze 50kg węgla na dobe. Pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie faktycznie bardzo duże. Proponuję Ci na początek zmniejszyć o połowę moc dmuchawy i jeżeli masz – przysłoń czopuch na 75%. Oczywiście temperatura powinna być wyższa – minimum 60`C. Jeżeli dalej będzie spadał niespalony eko groszek do popielnika to zwiększ pauzę z 40 na 50. Czy masz zawór mieszający? Jakim eko groszkiem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15 KW na 180 m2. przy nie ocieplonym budynku może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana 45`C niszczy Twój kocioł – poczytaj o tym na forum. Piszesz o eko groszku w białych workach. Ważna jest jego kaloryczność, spiekalność itp. Co z tymi sprawami o których pisałem wcześniej ;) . Coś mi się wydaje, że zaworu mieszającego nie posiadasz skoro jedziesz na 45`C? Jeżeli w domu jest ciepło to OK, jednak tak jak pisze czesław 15kW na 180m2 to wydaje się mało, choć firma Defro dopuszcza tą moc do max. 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni palę Pieklorzem 28-29MJ.

 

Podawanie 15sek.

Przerwa 45sek.

Temp. zadana 70`C

Zawór 3d otwarty na 40%

pompa na 2 biegu

dmuchawa na 6 (3-36) klapka otwarta 50%

czopuch przymknięty na 75%

 

O parametrach nadzoru nie będę pisał, ponieważ kocioł pracuje około 15min. i w nadzorze pozostaje zaledwie 6-7min. Temp. w pomieszczeniach 20,5-21,5`C. Obecnie ogrzewam całe 270m2. Spalanie 55kg/dobę.

 

Do niedawna od początku listopada paliłem czeskim eko i dawał radę nawet przy -18`C ale aby kocioł uzyskiwał 70`C musiałem ustawić podawanie 20sek. przerwa 40sek. Reszta ustawień bardzo podobna do obecnych. Problem był tylko z tym, że spalanie to 72kg/dobę, ale cena 460PLN/tonę a nie 780PLN/tonę (Pieklorz). Różnica w cenie około 40% a różnica w spalaniu tylko 25%. Zastanawiam się który spalać przez dalszą część zimy, ponieważ popiołu z brunatnego jest tyle samo lecz drobniejszy i lepiej dopalony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.