Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolejne Ustawienia Coraz Bliżej Ideału


wojtek_ww2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wczorajszej wizycie w domu następujące spostrzeżenia: temp. na piętrze 22-23 st. zużycie na te 12 godz. od rana to około 10-12 kg. Zauważyłem zjawisko cofania żaru w kierunku podajnika, zmieniłem zatem czas przerwy podtrzymania z koszmarnie długiego bo było 40 min. na 8 min. Po 2 godzinach przebywania w domu nie zauważyłem aby kocioł włączył się choć raz w tryb pracy- cały czas podtrzymanie, temp. na kotle 62-67- zadana 56. Dzisiaj rano o 5:30 temp. w pomieszczeniach bez zmian. Węgla ubyło znacznie mniej choć precyzyjnie nie potrafię określić- kocioł zaczynał pracować temp. spadła do 54st. Wnioski dla mnie to: praca oszczędna to praca w podtrzymaniu, jak najwięcej powierzchni palnika pokryte żarem. Aha i tak jak obiecałem sprawdziłem wymiennik: sadzy mało :) czyli otwarcie przesłony wentylatora i chyba również wyższa temp. samego kotła powodują żę zmniejsza się ilość sadzy. Proszę o komentarze i Pozdrawiam Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pisałem o tym wcześniej ale co tam :) dom około 130m2, na wykończeniu, strop wełna 20cm, ściany styropian 15cm, około 30m2 podłogówki reszta grzejniki. Z racji że dom jeszcze nie skończony, drzwi wejściowe deski ocieplone styropianem i foliami, jak to na budowie, wchodzę przez kotłownie. C.w.u. jeszcze nie podłączone, bo nie ma potrzeby. Kocioł Gaur Duo 25kW. Opał: ekogroszek z Piekar chyba. Czasem dom jest wychłodzony, bo palę w zależności od potrzeb, ale gdyby udało mi sie zejść ze zużyciem do 10-12 kg na dobę przy temp. w pomieszczeniach w granicach 12-15 st. to może zastanowiłabym się nad paleniem na stałe. Ustawienia sterownika st 40: tłok pozycjonowany, przerwa podawania:30s. dmuchawa 30%- przesłona otwarta na max., klapka w popielniku zamknięta, szyber do komina przymknięty. Popiół prawie książkowy. Wachania w spalaniu najprawdopodobniej spowodowane sporadycznym paleniem i wychłodzeniem budynku- nowe ściany, strop odlewany, sporo słupów betonowych, a to pochłania energię. Teraz po niedzielnych ustawieniach i wczorajszej korekcie ustawień tryby podtrzymania spalam około 25kg groszku na dobę. Aha 4D zdławiłem i jest otwarty w 1/4 położenia. Czy można jeszcze coś pokombinować? Więcej szczegółów w moich starych postach sprzed tygodnia chyba. Pozdrawiam.Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powiedz mi czym palisz i jakie masz ustawienia pieca?

Witam podawanie węgla w trybie praca - tłok pozycjonowany- w Gaurze jest to około 12s., dmuchawa 30%, przerwa podawania 30s., przerwa podtrzymania 8 min. praca w podtrzymaniu 12s., temp. zadana 56st. Przesłona wentylatora otwarta na max. Węgiel z Piekar. Pozdrawiam.Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wczorajszej wizycie w domu następujące spostrzeżenia: temp. na piętrze 22-23 st. zużycie na te 12 godz. od rana to około 10-12 kg. Zauważyłem zjawisko cofania żaru w kierunku podajnika, zmieniłem zatem czas przerwy podtrzymania z koszmarnie długiego bo było 40 min. na 8 min. Po 2 godzinach przebywania w domu nie zauważyłem aby kocioł włączył się choć raz w tryb pracy- cały czas podtrzymanie, temp. na kotle 62-67- zadana 56. Dzisiaj rano o 5:30 temp. w pomieszczeniach bez zmian. Węgla ubyło znacznie mniej choć precyzyjnie nie potrafię określić- kocioł zaczynał pracować temp. spadła do 54st. Wnioski dla mnie to: praca oszczędna to praca w podtrzymaniu, jak najwięcej powierzchni palnika pokryte żarem. Aha i tak jak obiecałem sprawdziłem wymiennik: sadzy mało :( czyli otwarcie przesłony wentylatora i chyba również wyższa temp. samego kotła powodują żę zmniejsza się ilość sadzy. Proszę o komentarze i Pozdrawiam Wojt

 

Witam Wojtek

 

Czy mozesz mi napisac jeszcze jaki masz ustawiony czas "Pracy w podtrzymaniu-podawania" , "Opoznienie wyl. nadmuchu" oraz "opoznienie zalaczenia podajnika"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostanio opóźnienie zmniejszyłem do 0 tzn chyba jest ustawiona na 1%. Teraz znów nie palę automatycznie bo zabrakło mi suchego opału. Jak Ci się cos uda to napisz bo ciekawi mnie to. A tak apropos to czytałem wczoraj w jakimś poście neo, żę przesłona dmuchawy powinna być możliwie zamknięta- straty kominowe a praca w podtrzymaniu generuje więcej sadzy. Więc spróbuj może również coś z tymi wskazówkami zrobić- jak będę miał suchy opał napewno wypróbuje. Pozdrawiam. Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniewnie.

 

Ostatnio troche posiedziem przy piecu no i zmniejszylo sie spalanie. Przy poprzednich ustawieniach i przy temp zew. -12 do -15 spalanie bylo ok 50kg/24h teraz 30-32kg/24h mialu 25000kJ a przy temp zew ok 0 do 25kg/24h. Moje obecne ustawienia:

 

Praca

Czas podawania 13sek

Przerwa w podawaniu 45sek

Nadmuch 6 w skali do 10

Podtrzymanie 10min

 

Podtrzymanie

Praca w podtrzymaniu 11sek

Opoznienie wyl.nad. 35sek

Opoznienie zal.podajnika 10 sek

Nadmuch 5 w skali do 10

 

Temperatura wew.

-parter ok 20oC

-pietro ok 22oC

 

Po nowym roku jak tylko bedzie temp znosna zaloze zawor 4d i rowniez sprobuje na groszku o granulacji do 40mm i napewno sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.