Skocz do zawartości

citr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przymierzam się do wymiany kotła buderus logano s111-32D
Niestety ten kocioł który posiadam nie spisuje się najlepiej.Po rozpaleniu drzewem kopci przy dokładaniu nie raz potrafi zadymić całą kotłownie
Kanał Komina ma wymiary 15cm x 15cm i wysokość 10m plus kanał doprowadzający powitrze o wymiarach 15cm x 15cm , może jest za mały i to jest przyczyną??
Pale tylko drzewem mieszanym suchym (odpady z tartaku) przeważa jednak iglaste(sosna)

Czytając opinie na temat tego pica dochodze do wniosku że nie tylko ja mam taki problem
Dlatego proszę o pomoc przy wyborze nowego pica do 5tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do wymiany kotła buderus logano s111-32D

Niestety ten kocioł który posiadam nie spisuje się najlepiej.Po rozpaleniu drzewem kopci przy dokładaniu nie raz potrafi zadymić całą kotłownie

Kanał Komina ma wymiary 15cm x 15cm i wysokość 10m plus kanał doprowadzający powitrze o wymiarach 15cm x 15cm , może jest za mały i to jest przyczyną??

Pale tylko drzewem mieszanym suchym (odpady z tartaku) przeważa jednak iglaste(sosna)

 

Czytając opinie na temat tego pica dochodze do wniosku że nie tylko ja mam taki problem

Dlatego proszę o pomoc przy wyborze nowego pica do 5tyś zł

Witam

Masz za małą średnicę komina, wymiana kotła nic tu nie pomoże. Kocioł 28 kw, wymagany ciąg kominowy 26 Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Co Ty robisz???

Jeśli komin nie poradził sobie na ciagu naturalnym to co będzie jak podłączysz dmuchawę???

Dmuchawa chyba nie zwiększy ciągu komina.

U mnie kocioł 13 kW !!!!!!!! zlikwidowałem z komina 15x15. Też były same problemy.

Przeniosłem do 15x27 . Jest dużo lepiej, ale przy tej pogodzie teraz są nadal problemy z dymem.

W razie takiego /chwilowego/ poprawia się jak zapalę gazetę, albo jakiś karton w wyczystce. Łapie cug i jest ok.

W kotle natychmiast aż huczy od ognia.

Tak myślę- co by zrobić aby ten cug byl na stałe tak mocny?

Tak więc Twój problem nie zostanie zlikwidowany nowym kotłem.

Skłaniałbym sie do założenia wentylatora wyciągowego na szczycie komina. Chyba Orlan cos takiego ma.

Ale decyzja jest Twoja. Ostrzegam tylko przed złą. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest dobry tylko piec kiepski wczesniej maiłem żeliwny(Tczewski) o mocy 28kW i nigdy mi nie kopcił

z tego co piszesz wychodzi najlepiej żeby komin maił srednice 50cm x 50cm ;) żeby miał dobry cug

Buderus co wynika z moich obserwacji(głównie ja w nim pale) nadaje się do spalania pelet trucin i drzewa lisciastego ale nie iglastego

Co tu pisać buderus odwalił fuche i tyle pisze w instrukcji obsługi że pali każdy rodzaj drzewa.W instrukcji jest nawet wzmianka jaki powinien być komin 15cmx15cm 12m wysoki

 

 

Co powiecie o kotłach firmy sławex są dobre?czy może brać co innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Myślę,że wszystko sie zgadza....

Twój stary tczewski kocioł nie miał chyba żadnych przegród/kanałów/ - wymiennika spalin.

Pewno było to typowe palenisko i dalej prosto w komin - paliwo podstawowe koks.

Dzisiejsze kotły mają ze 3 /jak Buderus/ albo 4 ciagi spalin zanim udadzą się do komina.

Stąd wynika brak /kiedyś/ lub teraz zadymienie w kotłowni.

Chyba żaden kocioł zasypowy nie pociągnie Twojego ogrzewania na kominie 15x15./ chyba,że ZAWSZE będzie nagrzany, ba... gorący, a to chyba nie możliwe.

Jak wyczytasz na forum "portki" też za dużo nie dadzą.

Z mojej praktyki moge poradzić aby Twój komin sprawdził się , to tylko piec retortowy.

U mnie ciągnął wkładem fi 130 / od gazu/ o wys. 4,5 m + 2 m przedlużenie z podwójnej izolowanej rury : przez 2 sezony kocioł 27 kW. Nigdy nie stwierdziłem

nawet najmniejszych problemów z dymem w kotłowni. Kocioł taki jest z natury "szczelny"; nie ma w zwyczaju stygnąć - utrzymuje zadaną temperaturę

przez co komin nie wychładza się zbyt mocno /jak Twój zasypowy/ prze to daje radę takim małym przekrojem prawidłowo działać.

W kotle retortowym w zasadzie nie powinno być oznak spalin z komina.

Kiedyś miałem taką sytuację: potrzebowałem piec 62 kW , a największy przekrój komina był 14X26. kupiłem więc 2 szt. kotłów i podłączyłem do mniejszych

kanałów. I na pewno była to dobra decyzja /u mnie/. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.