Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projek Nowej Instalacji


sklark

Rekomendowane odpowiedzi

Źle to porównałeś, bo te dwie rzeczy służą do czego innego.

Ja to bardziej widzę w ten sposób:

Czy w jawie lepiej mieć rozrusznik czy rozrusznik + kopniak

Kiedy rozładuje się akumulator zawsze masz kopniak :)

 

No cóż, celowo to źle porównałem, żeby trochę pewne rzeczy uwypuklić ...

Przy okazji pozdrowienia dla posiadaczy takich zestawów!

 

Ale dobrze kombinujesz.

Idąc bowiem tym tropem zapytam retorycznie:

Ile aut ma obecnie korbę w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile aut ma obecnie korbę w bagażniku?

Jak Ci stanie to wezwiesz taksówkę albo tirówkę (jak wolisz) i pojedziesz dalej, a z piecem już tak łatwo nie przejdzie no chyba że masz zapasowy kaflowiec albo gazowy (taką właśnie korbkę z bagażnika). :)

 

Proszę o opinie na temat tego rozwiązania.

Umieściłem zawór na powrocie który jest zawsze zamknięty, otwierany będzie na czas uruchomienia w trybie grawitacyjnym.

 

Grzejniki 1,2.3 na poziomie pieca (warunek Tichelmana zachowany)

Powrót z grzejnika 3 przez piwnicę - nie wiadomo jak się zachowa przy grawitacji.

 

1a2cae90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci stanie to wezwiesz taksówkę albo tirówkę (jak wolisz) i pojedziesz dalej, a z piecem już tak łatwo nie przejdzie no chyba że masz zapasowy kaflowiec albo gazowy (taką właśnie korbkę z bagażnika). :)

 

E tam, nie demonizuj.

Po co od razu cała agencja = piec zapasowy?

Podepniesz wtedy upsa w cenie takiej tirówki i sprawa załatwiona. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za bardzo kombinujesz. Masz w domu dwie pralki, lodówki...itp - alternatywę do wszystkich urządzeń ?

Czasami takie kombinowanie może przynieść odwrotny efekt.

Żyjemy w czasach gdzie praktycznie wszystko można dostać od ręki a zaniki napięcia (długotrwałe) zdarzają się bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Trochę pogłówkowałem i dołożyłem do schematu dwa zawory żeby ominąć 4d

Czy w takim układzie pójdzie grawitacja?

 

9a481409.jpg

Ile czasu ... to główkowanie nic nie dało; Nie rozumiesz sensu zaworu 4d

Szkoda że próbujecie na własną rękę...

Ale podpowiem ci... będzie dobrze jak zawór 4d obstawisz z kazdej ze stron zaworami wtedy ruszy grawitacja

Kolego musisz nauczyć się mysleć... a najlepiej nie zabieraj nam chęci do życia

Widzisz tylko spojrzałem ... a ty zmarnowałeś czas

Ale to dla Ciebie nauka... Podejdz z tym wszystkim do Projektanta to Ci podpowie co i jak...

i wtedy nie wyrzucisz pieniędzy w błoto

Pozdrawiam czytaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej nie zabieraj nam chęci do życia

Pozdrawiam czytaczy

Skąd się biorą takie kwiatki?

Jeden porównuje instalacje do jawy, drugi do lodówki a trzeciemu zabieram chęci do życia.

Rzeczywiście jak już jeden kolega wspomniał na tym forum chodzi tylko o nabijanie postów.

Temat nie rozwiązany = Kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynam czytać takie "bzdury" to ch... bierze człowieka

Najlepiej niech wszyscy robia to co umieja a nie wyciągaja wiedze

Ja uczyłem sie jej 12 lat kazdego dnia

Zeby o mowic o instalacjach trzeba miec do nich uczucie a jak ktos tak rysuje to wprost nie moge na to patrzec i jak tu pomagac...

A posty .. cóż po co nabijać ilość nie wiem czy to coś znaczy\Ja akurat tego nie czuje i jak potrzebuje mogę sie dowiedzieć a nie kombinować i potem dawać komuś do rozwiazania...

Pozdrawiam czytaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega krisk troszkę przesadza ze swoimi "wymysłami". Mam wrażenie że chodzi tu jak i w wielu innych jego postach o zasygnalizowanie że to on może za pewnym wynagrodzeniem wykonać wspominany projekt (projektant przez duże P).

 

Wracając do schematu : otwierając zawory 16 i 17 uruchamiasz grawitację natomiast aby działała bez zakłóceń musisz odciąć zawór 4D z każdej strony bo najlepiej aby układ pompowy i grawitacyjny nie działały równolegle.To są moje przemyślenia -Amatora przez duże A więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega krisk troszkę przesadza ze swoimi "wymysłami". Mam wrażenie że chodzi tu jak i w wielu innych jego postach o zasygnalizowanie że to on może za pewnym wynagrodzeniem wykonać wspominany projekt (projektant przez duże P).

 

Wracając do schematu : otwierając zawory 16 i 17 uruchamiasz grawitację natomiast aby działała bez zakłóceń musisz odciąć zawór 4D z każdej strony bo najlepiej aby układ pompowy i grawitacyjny nie działały równolegle.To są moje przemyślenia -Amatora przez duże A więc mogę się mylić.

Nie musisz myśleć ja już to napisałem.... czytaj moje posty to może będziesz miał czas na myślenie nad aspektami wiedzy o której ja nie mam pojecia może Polska do czegoś dojdzie...

A projekty ... uwierz nie wiem w co ręce włożyć ja po prostu chce pomóc i mysle że wielu to sobie chcwali.. A duże P.. nie nie umiem wszystkiego ale czuje Instalacje bo spędziłem przy nich połowe życia

Pozdrawiam czytaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.