Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Zachowanie Kotła


neo2223

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z piecem co mianowicie do wczoraj wszystko było ok ale w pewnym momencie piec zaczą dziwnie pierdziec po przedmuchu przy wzroscie temperatrury pierdzenie staje sie coraz mocniejsze i głosniejsze dzis wyciągałem wsad bo bałem się ze go rozerwie pomózcie zgóry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z piecem co mianowicie do wczoraj wszystko było ok ale w pewnym momencie piec zaczą dziwnie pierdziec po przedmuchu przy wzroscie temperatrury pierdzenie staje sie coraz mocniejsze i głosniejsze dzis wyciągałem wsad bo bałem się ze go rozerwie pomózcie zgóry dziękuje

 

Witam

 

Jaka była temperatura kiedy kocioł zaczą bulgoczeć itp. ??

Być może występują miejscowe przegrzewy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka była temperatura kiedy kocioł zaczą bulgoczeć itp. ??

Być może występują miejscowe przegrzewy wody.

 

 

około 60 stopni tez mi takie cos przeszło przez mysl ale otworzyłem właz i rozgarnołem groszek po całej powierzchni paleniska było tak samo i w tym samym miejscu po prawej stronie wczoraj był to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie.

Jaki ma Pan dokładnie piec - podajnik, zasypowy ??

Oraz jaką instalację bo wspamniał Pan coś o wymienniku.

kocioł zębiec bez zasobnika 17 kw w układzie otwartym woda z kotła ogrzewa wode w wymienniku i wracado kotła woda na grzejnki orac CWU s a ogrzewane przez wymiennik oczywiscie woda na grzejniki ma swoją pompe i cwu tez ma woja pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo ma Pan tą instalację, czy wcześniej występowały takie problemy?

 

 

7 miesięcy a problemy zaczeły sie wczoraj

zaczął dziwnie prykac tak jakby banki powietrza pękały w nim taki hałas dosłownie trzaski a czy prwdopodobne jest to ze ma on zbyt duze ciśnienie wody w sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed rozpaleniem zawsze odkręcam zawór i dopuszczam wode poprzez zawór spustowy wody z pieca

 

Ma Pan zainstalowane jakieś automatyczne odpowietrzniki w tym układzie.

Być może dostało się powietrze?

Pierwsze myślałem że może zbyt mały ma Pan wymiennik ale gdy się to dzieje od wczoraj to jest to wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan zainstalowane jakieś automatyczne odpowietrzniki w tym układzie.

Być może dostało się powietrze?

Pierwsze myślałem że może zbyt mały ma Pan wymiennik ale gdy się to dzieje od wczoraj to jest to wykluczone.

wymiennik mam 14kw podejrzewam ze wytworzyłem zbyt duze cisnienie w kotle dopuszczając wode poprzez zawór spustowy i w rezultacie woda podgrzewając sie wytwarza jeszcze wieksze cisnienie jedynie co mi zostało to spuscic wode z kotła i napuscic ją od nowa poprzez naczynie wzbiorcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiennik mam 14kw podejrzewam ze wytworzyłem zbyt duze cisnienie w kotle dopuszczając wode poprzez zawór spustowy i w rezultacie woda podgrzewając sie wytwarza jeszcze wieksze cisnienie jedynie co mi zostało to spuscic wode z kotła i napuscic ją od nowa poprzez naczynie wzbiorcze

 

Ale jak Pan uzupełniał wodę to tylko do przelewu z naczynia?

Bo inaczej się nie da.

Przez naczynie raczej nie pomoże.

Niech Pan spóści wode, naleje jeszcze raz przez przewód spóstowy ( tylko bardzo powoli aby układ się nie zapowietrzył ) aż do przelewu z zbiornika wyrównawczego.

Później niech Pan poobserwuje kocioł, czy dalej tak się dzieje.

Ewentualnie może Pan spowolnić trochę proces spalania aby kocioł trochę wolniej się nagrzewał, wtedy instalacja zdąży odebrać nadmiar ciepła.

W moim kotle takie rozwiązanie pomaga.

Pompy niech oczywiście chodzą na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z piecem co mianowicie do wczoraj wszystko było ok ale w pewnym momencie piec zaczą dziwnie pierdziec po przedmuchu przy wzroscie temperatrury pierdzenie staje sie coraz mocniejsze i głosniejsze dzis wyciągałem wsad bo bałem się ze go rozerwie pomózcie zgóry dziękuje

no musisz otworzyc troszeczkę popielnik i napewno sie uspokoi

a to że tak sie dzieje to spowodowane jest zmiennymi warunkami na zewątrz ,a po wyłacznie dmuchawy opał potrzebuje powietrza i teraz albo go troszke dostarczysz albo zniwelujesz obecną szczeline przez którą nastepuje intensywny przeciąg powodując chałas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.