Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zepsuta Robota? Nie Grzeje Jak Powinno


HEAVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Takie pytanie.

Zadzwoniłem do gościa co zajmuje się zakładaniem ogrzewania centralnego, i prosiłem go o założenie 2 dodatkowych grzejników w domu, w przedpokoju i pokoju, wszystko fajnie grzejniki są ale jest taki problem, grzejniki nie grzeją dobrze reszta grzejników która jest w domu grzeje bardzo dobrze ciężko rękę dłużnej potrzyma, a te 2 grzejniki prawie wogóle nie grzeją, na górze są ciepłe a na dole zimne czytałem ze wina może być taka ze są zapowietrzone, odpowietrzyłem wszystkie w domu ale nie pomogło, dziwi mnie tez to ze ten grzejnik do którego on się potpioł czyli grzejnik 3 od tamtego czasu tez nie grzeje dobrze ,gorzej trochę ale lepiej od tych 2 co on zamontował.

i tez dziwne jest to ze w innych grzejnikach ta rurki które odprowadzają wodę do pieca są gorące mniej niż te co doprowadzają, a w tych 3 grzejnikach doprowadzające są gorące a te co wracają do pieca zimne, dodaje obrazek jak to jest podłączone. Inne grzejniki są inaczej podłączone każdy ma własne zasilanie i odprowadzenie do pieca a te 3 działają na jednym doprowadzeniu i odprowadzeniu z początku tez nie chciały grzać to pomyślałem ze pompka nie możne uciągnąć to przykręciłem każdy grzejnik troszkę i grzejniki grzały tak jak wszystkie w domu ale od kilku dni grzejniki grzeją tak jak początkowo czyli góra trochę ciepła a dół zimny i rurka która odprowadza wodę do pieca jest zimna a zasilająca gorąca z góry dziękuje za odpowiedz jak coś nie jest jasne to proszę pisać spróbuje wszyto wytłumaczyć

denerwuje mnie to bo teraz jak dzwonie do tego gościa to mówi mi ze wszystko jest dobrze zrobione i ma grzać karze mi odpowietrzać grzejniki i przykręcać wszystkie inne żeby te 2 grzały

z Góry dziękuje

 

Obrazek jak to jest podłączone.

bez_tytu_u.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś absolutnie pewien, że jest to najwyższy punk tej nitki instalacji (czy przypadkiem rurki do grzejników nie idą pod górę, czy gdzieś nie następuje załamanie instalacji, lub po prostu czy rury są drożne) to pozostaje odpowietrzanie i odpowietrzanie i jeszcze raz odpowietrzanie :o aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja nowy na forum ale co nie co sie orientuje i powiem tak ze jezeli grzejnik jest podlaczony niejako z innego grzejnika to proponuje troszke pokrecic, pobawic sie zaworem powrotnym czyli tym na rurze co wraca do pieca, a konkretnie przykrecic ten grzejnik ktory juz byl zamontowany wczesniej ale nie zasilanie lecz powrót , byc moze wtedy gdy przeplyw bedzie mniejszy woda w pelni poplyne przez nowy grzejnik , pozatym spróbuj zwekszyc bieg pompki na wyższy jezeli to możliwe.

 

No popatrzylem na schemat mysle ze tak ze odpowiednie "przykryzowanie" zaworów powrotnych na 2 pierwszych grzejnikach pomoże, zrób to doświadczalnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że gałązki, które zasilają pierwszy grzejnik nie są w stanie przenieść ciepła dla dwóch dodatkowych grzejników. Dodatkowo pierwszy grzejnik musi zostać wykryzowany (stłumiony) by nie przejmował większości przepływu. Kto robił projekt na tę przebudowę (obliczenia) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie znam nazwiska nr telefonu dostałem od kolegi ale tez się zdziwiłem bo na ścianie idzie dużo grubsza rura która w rogu ma trojak i dzieli się na 2 rury ale cieńsze jedna z nich zasila grzejnik w pokoju a 2 ta cienka te 3 grzejniki. Pytałem się czego nie ciągnie od tej grubszej to odpowiedział ze nie ma potrzeby i ze to da sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij zasilanie na grzejnik 1.

Jeżeli grzejniki 2 i grzejnik 3 zaczną grzać to oznacza, że należny skryzować grzejnik 1 lub zmniejszyć na tym grzejniku nastawę wstępną zaworu termostatycznego (o ile jest taki zawór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.