Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odgłosem przelewającej się wody w instalacji


Uzytkownik2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem jak w tytule.Instalacja kocioł zgazowujący drewno połączony z dwoma buforami plus zawór VTC.Domyślam się że przyczyną jest powietrze w instalacji,woda się dosłownie "przewala"w obiegu kotłowym Czyżby powodem było brak odpowietrznika automatycznego w najwyższym punkcie rury zasilającej pierwszy bufor?(najwyższy króciec) Myślałem, że wystarczy odpowietrznik na górze bufora(rów)Natomiast jest odpowietrznik po przeciwległej stronie kotła)No chyba że przyczyna jest inna.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

IMG_20241005_162319.jpg

IMG_20241005_182008.jpg

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieza woda kotlowa? Mocno palone w kotle i miejscowe przegrzanie?

U mnie sie przewalala przez pol roku stopniowo sie zmniejszalo, odpowietrzniki automatyczne co jakis czas dzialaly az ustapilo.

Ten odpowietrznik z manometrem na zdjeciu do czego jest?

Jakie masz ciśnienie w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się świeża woda,mocno palone jak to w kotle zgazowującym drewno,ponad 80st Możliwe że miejscowe przegrzanie.Kocioł ma dwa zasilania 6/4" z jednego zasiliłem pierwszy bufor(tu na trójniku 6/4 + redukcja 6/4x1/2 zamontowałem kapilarę zaworu schładzajacego-mam nadzieję że to nie ma wpływu na zaistniały problem=nie blokuje przepływu)a drugie wykorzystałem na odpowietrznik+manometr+zawór bezpieczeństwa którego nie widać na zdjęciu ot taka grupa bezpieczenstwa skrecona na trojnikach)Cisnienie na zimnej instalacji 1,3bar wstępne w naczyniu 1bar.Może jednak powinien być odpowietrznik w najwyższym punkcie na rurze zasilającej bufor?może odpowietrznik na górze bufora nie jest w stanie odpowietrzyć rur w obiegu kotłowym skąd dochodzą odgłosy przelewania wody.

Edytowane przez Uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.