Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Grundfos Alpha2 25-60


kufcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie masz zaworów termostatycznych to nie ma na co czekać.

U mnie praca na 1 biegu

 

Przez 2 miesiące pompa pracowała na 1 lub 2 biegu ponieważ kilkudniowa praca na auto przy [ierwszym uruchomieniu nic nie dawało.Wczoraj po ustawieniu na auto pobór mocy wyniósł 22Watty.

Myslałem,że jak zwykle przy uruchomieniu sartuje z niższej mocy.A tu niespodzianka. Po 24 godzinach dalej 20-22 Watty na liczniku.

Czyżby rzeczywiście Alpha potrzebowała kilka dobrych dni na naukę,czy też znowu jakiś myk ze strony pompy,No bo chyba licznik dobrze pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa zwykle pracuje na 15-25W - zdarzają się jednak dni, że pracuje na mocy maksymalnej 43-45W. Zasada taka, że im zimniej na dworze (przez co wyższa temperatura za zaworem 4d pobór mocy jest niższy. Tak to u mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ;)

...jeżeli ktoś ma Alphę i zawór różnicowy to zwróćcie na to uwagę.... przy przełączaniu alphy - czasami zwalnia do zera - w tym momencie piłka opada - i wtedy są klocki - że nie grzeje lub idzie na maksa ;)

Alpha to naprawdę minimalne przepływy - a piłeczka nie zawsze pływa :P , u mnie zasuwa na minimum 7w - AutoAdapt, w chacie ukrop, też wojowałem i cudowałem bo w chacie było zimno, a to różnicówka rozłączyła - jeżeli jest wszystko ok to nawet na 7W powinno być wyczuwalne wibracje i przepływ

 

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumialość.Mam parę pytań dotyczących montażu tej pompy w moim ukladzie grzewczym.

 

1.Czy pompa może być zainstalowana w układzie otwartym?

2.Jaki wpływ na regulacje i prace tej pompy miałby czynnik taki jak okresowe wyłaczanie jej[w piecu palę w godzinach przebywania w domu,piec z jakiego korzystam to sas z sterownikiem elektronicznym]

Z góry dziękuje za wszelkie wypowiedzi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pompa może pracować w układzie otwartym

... zaleca się montaż bezpośrednio do gniazdka poprzez wtyczkę z uziemnieniem (wg.instrukcji)

chociaż co niektórzy zapinają pompę z pozytywnym skutkiem poprzez sterowniki, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chociaż co niektórzy zapinają pompę z pozytywnym skutkiem poprzez sterowniki, itd

 

Ja tak mam i nic negatywnego nie zaobserwowałem. Pompa tuż po włączeniu pracuje na takiej samej mocy jak się wyłączyła. Pewnie w takim przypadku dłużej trwa dostosowanie się pompy do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o podobnej pompie z leszna ,miał ktoś znia styczność lub korzysta z niej.Nazywa się chyba "efekta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

....wg mnie pompa na bieżąco odczytuje parametry, przyjmując jako główne zmiane ciśnień i różnicę temperatur, po przełożeniu jej do innej instalacji dostosuje się do niej ;)

...nie ma chyba takiej opcji - jak zerowanie funkcji. Dostosowuje się na bieżąco, na miom przykładzie aktualnie idzie na 7-8W, ale jak np. wygaszę kocioł i wszystkie grzejniki wystygną a w związku z czym się otworzą to jest to nawet 20-22W

 

....masz jakiś problem z nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu tylko tyle potrzebuje instalacja? ;)

...u mnie poprzednio stara pompa zasuwała na 100W, czyli trzeci bieg, więc maks i wydawało mi się, że to jest jeszcze mało, alpha zasuwa tak jak u ciebie , dzisiaj rano miała 8W w funcji AutoAdapt przy temperaturze zewnętrznej -4C i chałupie 580m2 i w chałupie jest ciepło 23-34C.

...jeżeli masz ciepło czyli dom jest dogrzewany to tak zostaw, jeżeli nie to spróbuj na maksymalne ciśnienie zmienne przestawić - jest to średnio 6-8 W więcej, druga kontolka po AutoAdapt

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem poniewaz kupiłem ją używaną do nowej instalacji co i na funkcji autoadapt odrazu spada do 7-10w może potrzebuje czasu?

 

Witam

Jeżeli masz wątpliwości to ustaw pompę na daną charakterystykę ręcznie i zobaczysz co ci pasuje.

Głównym wykładnikiem prawidłowej pracy ma być prawidłowa praca instalacji grzewczej, np grzejników a nie moc pobierana przez pompę.wink.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie potrzebuję pilnie porady. Zainstalowali mi właśnie piec z pompą alpha 2 i wszystko super, działa... pompa na powrocie i tak sobie przeglądam instrukcję, a tak jak byk, że pompa nie może być zainstalowana do góry nogami, kto miał pompę ten wie oczym mówie, wtyczka u góry zamiast na dole, przez co wyświetlacz jest odwrotnie. Czy to rzeczywiście ma takie znaczenie?

 

Pompa jest zainstalowana dokładnie odwrotnie niż na zalączonym zdjęciu.

 

 

W tej instrukcji obrazkowej jest jakby sugestia, że pompe można rozkręcić i obrócić tak by była prawidłowo, rozumiem, że wówczas nie zmienia się kierunek przepływu i szczelność...

 

Czy ktoś może potwierdzić, że tak jest?

post-22041-0-12824300-1348772128_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to dałeś sobie zainstalować napisami do góry?

Nie ma to żadnego znaczenia, działać będzie normalnie.

Jednak wartało by nie wieszać się na suficie, żeby coś przeczytać...

Trzeba odkręcić 4 śrubki i obrócić o 180 stopni, ale do tego celu pompę trzeba na chwilę ściągnąć jeśli od tyłu podejścia do tych śrubek nie ma.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ja sobie, ale instalator, a że instalator uczciwie przyznał, że jeszcze nie miał takiej to nie mam do niego pretensji. W każdym razie jest dokładnie jak napisałeś, napisy odwrotnie, podejście jest z przodu, od tyłu... czyli wystarczy to zmienić... dzięki za szybką odpowiedź.

 

Co do samej pompy świetna sprawa, zaczynała od 22W teraz w zależności kiedy przyjdę jest 9, 12...16... teraz wiadomo ciepło na dworze, to termostaty praktrycznie pozamykane, nie ma szumu w instalacji jak w poprzedniej. Dla mnie bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualnie jest ustawiona na autoadapt, podłączona pod sterownik i tak sobie zmienia jak jej pasuje. Mam termostaty na grzejnikach, więc sprawdza się to idealnie.

 

smok nie wydaje mi się, żeby to była wyłacznie kwestia pomiaru termeratury, zresztą nawet w samej instrukcji jest wzmianka o ciśnieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.