Skocz do zawartości

mig12345

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mig12345

  1. a nie wystarczy połaczyć te 2 grzejniki krzyżowo? (Powrót z dołu drugiego grzejnika. Cos mi sie zdaje, że przekombimujecie. (pompy!!!!)
  2. od 35 przy rozpalaniu do 50, a jak zamkną sie glowice to temp zasil minus 4-5 st czyli w okolicy 60. To o temperaturze. badziej mi chodzi o to jak zauważyc stan ieprawidłowy. jakies osadzanie czegoś - smoły? Piec jest suchy i czysty (nie licząc nieco popiołu i sadzy na sciankach) Smoła sie pokazała jak kilka dni paliłem drewnem z altanki - ale wtedy mogła - niska temp płomienia.... Pytam bo piec (szufladowy protech) przez rok działam bez mądrych zaworów i pilnowania temp powrotu i wyglądał dokładnie tak samo jak po wydaniu prawie tysiąca na zawory i siłownik... Sprawdzałem dokladnie wszystkie zakamarki....
  3. zamiast krakac napisalibyście - ale bez sloganów- w którym miejscu ma sie sie ta korozja pojawić i dlaczego. Czuję ze z tym jak potworem z Loch Ness: wszyscy słyszeli - a nikt nie widział :).
  4. dzieki! piwnica na trasie rury cwu i cyrkulacji bedzie ogrzewana. Czy standardowa izolacja piankowa piankowa wystarczy? Cyrkulację chce uruchamiać czasowo. Nie 'mieszkamy' przez cały dzień.... Mysle, że przez kilka godzin to woda ostygnie niezaleznie od grubości izolacji?
  5. Mam dylemat jak w tytule: Kotłownia w piwnicy, mam możliwość zabudowy boilera zarówno obok pieca jak i bezpośrednio pod pionem łazienkowym (pratycznie jedyne rozbiory z boilera). Odległość od pieca do pionu to ok 7-8m poziomej rury. Stara instalacja bedzie rozkuwana wiec wykonanie cyrkulacji to nie problem. Piec węglowy - podajnikowy na miał. Co bedzie bardziej ekonomiczne? czy blisko pieca i długie rury ciepłej wody (starty wody i ciepła, mimo izolacji) czy wieksze straty na dłuzszych rurach co.... ??? Pomozcie w decyzji -- Pozdrawiam Michał
  6. Najwięcej da założenie zaworu zwotnego (np. klapowy - mało zakłóci obieg grawitacyjny) na obiegu wody (CO) ogrzewającej boiler. Taki sam boiler (4 cm styropianu) traci u mnie po 24 godz ok 7-max 10st. albo po prostu wieczorem zamknij zawór .
  7. Paliłem przez 2 miesiące groszkiem z wegla brunatnego Piec z podajnikiem szufladowym. Wrażenia bardzo pozytywne. Zużycie ok 40-50 kg na dobę - max. (zeszły rok - było tylko kilka dni mrozów) Minimalne ilości popiołu- biały pyłek, który jeszcze dał sie ubić B)... objetość tak 1/4 obj węgla lub jeszcze mniej. Długi okres trzymania żaru (tlenia) (podtrzymanie co 50 min) wady: zbyt małe szczeliny w nadmuchu palnika - mimo mocniejszej dmuchawy zawsze nieco kopcił, ale to raczej problem pieca a nie węgla. Dymienie z podajnika - przystosowany do szczelnego miału w sumie ciekawy experyment... :)
  8. To może moje wrażenia. Pomiar dość dokładny bo jesienią zworkowałem miał i ustawiłem w sztaplu by wysechł. Zważyłem kilka worków - średnio 22kg/szt. Teraz wystarczy robić kreski na 'scianie' przy załadunku do zasobnika. I tak: Listopad 19 worków 22kg (ciepło było)=418 kg Grudzień 620 kg Styczeń- bedzie juz prawie 30 worów... ;( orientacyjnie przy dodatnich temp. dużo mniej niż 1 worek na dzień- piec wiecej zużywa na podtrzymanie niz na grzanie Grudzień - przecietnie ok. zera czyli ok. 1-1,5 worka/dzień przy mrozach ok. 15-20 - ostatnie dni=blisko 2 worki ale wyaraźnie poniżej. Budynek 10x12x6 (klocek gomułkowski) ocieplony sciany 10 cm dach 5 (do wymiany) piec taurus szufladowy 25kw temperatury 21/19 (noc i dopołudnie)
  9. napisz cos wiecej o tej kruszarce. :-) . Po poprzednim piecu zostało mi ze 3 tony sortym. orzech - niestety gęsty przetykany bryłami tak 6-7 cm - nowy piec (stary niespodziewanie zakończył zywot) tego nie łyka - to szufladowiec na miał. Acha. węgiel kamienny! Pozdrawiam
  10. Witam wszystkich! Sytuacja (wymiana pieca co i prawdopodobna wymiana kilku grzejników- a może i rurek ) zmusiła m,nie do szybkiego uzupełnienia wiedzy instalacyjnej. A jest czego się poduczyć - ostatnie gruntowne szkolenie przechodziłem w czasie zakładania aktualnej instalacji, a to juz 25 lat!, w tej dziedzinie to już inny swiat....... Licze na kompetentne uwagi i pomoc bardziej bywałych w temacie. Kilka słów o mojej instalacji: rury stalowe, grzejniki - najróżniejsze, część (prawie cały parter) wymieniona na nowe panelowe. Te nowe mają zwykłe zawory (bez głowic), stare - z jednym wyjątkiem - bez zaworów. W dodatku gałazki przyłączeniowe różne od 1/2 do 1 cala. Nie podgrzewam wody przez CO. Budynek ok. 180m2 izolowany do k=0,29[...] Wiosną wymieniłem piec (poprzedni sie zezłomował :-( ). Nowy to Taurus Gaur 25W (miałowy-tłokowy). Sam piec działa i ma sie bardzo dobrze. Zdałem sie całkowicie na firmę instalacyjną (troche z lenistwa i nieznajomości tematu) i powstała instalacja jak na schemacie: http://www.sklep.insbud.net/articles.php/id/16 - górny rysunek - bez sterowania. Chciałbym zastosować regulację temperatury przy pomocy termostatu pokojowego, z możliwością róznej temperatury w pokojach... w - prawdopodobnie coś zbliżonego tak jak na tym schemacie. Czy moglibyście doradzić elementy sterowania (siłownik, sterownik, temostat) - zawór 3 drog. jest prod. Honeywell. Przy recznym ustawieniu zaworu na mały przepływ w obwodzie grzejnikowym - <30% występuje sytuacja, kiedy niektóre grzejniki przestają grzać - prawdopodobnie bede musiał je, a raczej pozostałe, przekryzować, lub pozakładac zawory - zwykłe ew. termostatyczne(?). Czy zastosowanie pompki - rys dolny z linka powyżej- zastąpi w jakimś zakresie konieczność regulacji przepływu (kryzy)? A może przy takiej instalacji sensowniejsze jest zabudowanie zaworu 4 dr. ze stosownym sterowaniem? Zmiana nie byłaby specjalnie kłopotliwa. Tylko czy w przypadku braku 'obciążenia' obwodu piecowego grzaniem wody jest to sensowne i celowe? I czy wymiana instalacji na na cienkorurkową porawiłaby możliwośći regulacji - czy wręcz przeciwnie? Poradzcie - wciaż obracam sie w tych sprawach po omacku.... np. tytułowy sterownik z siłownikiem - miał Ktoś z nim do czynienia? Pozdrawiam Michał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.