Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  cos nie mogę się na stare konto zalogować wiec zaczynam od nowa

Wpadłem na pomysł trochę z lenistwa  aby kupić z 8-9 paneli FV takich mp 415w bo są w dobrej cenie poniżej 300 zł dodać jaką przetwornicę np Volt green boost 4000 za 1200 i dogrzewacz 3 KW z alegro Eltrem za 580 czyli z dodakami wyjdzie łącznie  ok 4500 tys

zastanawiam sie czy taki układ paneli o mocy ok 4 kw zasili grzałkę 3 kw w tym dogrzewaczu ?

Nie chodzi mi o głowne żródło ogrzewania ale takie wspomagające a w sezonach przejściowych może udało by się nieraz nie palić w piecu albo chociaż podnieść temperaturę wody w obiegu grzewczym

nawet 1 kw przez kilka godzin coś tam podtrzyma temperaturę  w domu

wiem że zimą ciężko jest uzyskać rozsądną moc z paneli ale zawsze coś by było

czy ktoś już ma i użytkuje taką instalacje ? a może macie jeszcze lepsze rozwiązania może ktoś podpowie jaką przetwornicę wybrać  jaką grzałkę ?

posiadam dom ogrzewny kotłem na drzewo  Dom dość dobrze zaizolowany dół ogrzewanie podłogowe góra grzejniki. Zwykle  w sezonie zimowym wystarczy palic w piecu 4 -6 godzin na dobę aby nagrzać dobrze podłogę do osiągnięcia temperatury wewnątrz 24,5 C i do następnego cyklu palenia temperatura spada do 21  jeśli jest dzień słoneczny to przez duże okna temperatura potrafi sie podnieść o 2-3 stopnie

według kalkulatorów ogrzewania mój dom potrzebuje 2,7kw przeciętnej energi a ok 6 kw maksymalnej

Ogólnie to za bardzo nie mam kosztów ogrzewania bo drewno mam swoje za darmo a koszt przygotownia to max 150 200 zł i moja praca w gratisie

latem mam ciśnieniowy silarny ogrzewacz wody wiec CWU mam za darmo

chętnie przeczytam wskazówki osób które już mają podobne instalacje

 

Edytowane przez arkoarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw paneli i ten inwerter do grzania wody (7 paneli 550W). Żeby na wyjściu z inwertera mieć 230 volt to z dachu musi schodzić ponad 300v. Maksymalna moc paneli jaką możesz podpiąć pod tego Volta to 4kw. W tym inwerterze jest jedna rzecz która mnie irytuje i dlatego mysle o innym falowniku. Jak natężenie prądu przekroczy 10A to falownik zaczyna piszczeć. Na grzałce 2kw natężenie wynosi około 8A. Niby w specyfikacji można go obciążyć do 4kw ale w rzeczywistości max to około 2.5 kw. Szczerze to żałuję że kupiłem Volt Green Boost Pro I myślę żeby go wymienić na jakiegoś EaSun który może pracować bez podłączenia baterii

Edytowane przez 600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zakup paneli PV z nastawieniem na używanie ich w okresach przejściowych to słaba inwestycja. Jeszcze z inwerterem Volt, który to sprzęt uchodzi raczej za mocno średni, co potwierdza przedmówca to raczej słaba opcja.

Nie lepiej kupić normalny falownik on-grid i podłączyć tą instalację PV do sieci co zmniejszy rachunki za prąd, a w okresie przejściowym zasilić ten dogrzewacz normalnie z sieci 230V? Jeśli akurat będzie świecić słońce i włączysz grzanie to prąd z paneli będzie zużywany na bieżąco w ramach autokonsumpcji. Koszty oczywiście będą wyższe ale pożytku z takiej instalacji będzie na pewno więcej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma problemu zamontować 8 czy 10 paneli aby uzyskac odpowiednie napiecie Jeśli Green boost volta jest kiepski mogę kupić inny bardziej odpowiedni pod grzałkę

nie bede robił zdnej instalcji ongrid bo nie chce mi się zmieniać licznika czy ponosić kosztów w postaci wiekszych opłat 

cały prad jaki uzyskam z paneli na iść w grzałkę aby mniej palić drewna

w przyszłości   być mozezrobię bank energi i wtedy sobie odłaczę zasilanie z sieci w nocy

póki co panele są tanie wiec migę włożyć z 5 tys w taką instalacje  grzewczą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosument nie ma większych opłat, licznik wymieniają za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowal bym tradycyjnego 5KW wyspowego chinola z bateria.Plus wynalazok:

I jescze dužo energii-lodarki,i.t.p. bedziesz w stanie užyc do innych uzardzien.Latom bez grzalki kompletnej produkcji.Inwestycja troche wieksza,ale powrot o dužo wiekszy.Poki juž na dachu beda panele,po co latom beda spac.Pomimo,že w przejscowych sezonach wynik z grzalki bede slabym.Zima sloncem na 90% tylko utrzymujem baterie w žycju,dzien jest krotszy i krotszy,slonce nižej i nižej.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.