Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabudowa pieca gazowego


wacio1967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie remontu mieszkania teściowej. W kuchni jest zamontowany piecyk gazowy Junkers (jak to w budownictwie z wielkiej płyty). Do łazienki nie da się przenieść, bo jest za mała. Kuchnia w ten sposób traci na estetyce i myślę o zabudowie tego piecyka.

Ja nie widzę problemu z zabudową, ale wiem że jest to niezgodne z przepisami.

Myślę o zwykłych drzwiczkach od czoła. Od spodu nie byłoby zabudowy i od góry też nie byłoby zabudowy. Drzwiczki od piecyka byłyby w odległości 20 centymetrów. Czy takie coś może zakłócić pracę takiego piecyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl też o serwisancie, który będzie musiał co roku przeserwisować tego junkersa.

Czasami zabudowa była tak wykonana, że prace serwisowe były mocno utrudnione.. 

Jakieś boczne zaczepy automatyki, albo możliwość odkręcenia elementów kotła mogą być nie możliwe do wykonania jeśli zabudowa je uniemożliwi.

pomyśl też o serwisancie, który będzie musiał co roku przeserwisować tego junkersa.

Czasami zabudowa była tak wykonana, że prace serwisowe były mocno utrudnione.. 

Jakieś boczne zaczepy automatyki, albo możliwość odkręcenia elementów kotła mogą być nie możliwe do wykonania jeśli zabudowa je uniemożliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę tego pieca całkowicie zabudować, tylko od frontu założyć drzwiczki. Po otwarciu drzwiczek byłby pełny dostęp. Od dołu i od góry nie byłoby zabudowy.

Chodzi mi o informację, czy na pewno nie będzie problemu z pracą pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest ich więcej niż z zamkniętą komorą. W prawie każdym mieszkaniu gdzie jest piecyk gazowy, jest on z otwartą komorą. I co ciekawe, nikt nie kwapi się z montażem z zamkniętą komorą. W mieszkaniu które wynajmowałem wymieniałem piec i nie przyszło mi do głowy myśleć o piecu z zamkniętą komorą. Ciekawe ile kosztowałby wkład kominowy z drugiego piętra na dach trzynastopiętrowego budynku. 🙂 

23 godziny temu, sambor napisał(a):

Jak piec z otwartą komorą i bez wentylatora, to może być problem z prawidłową pracą!

Jutro postaram się zrobić zdjęcie, jak to w tej chwili wygląda. Może to rzuci trochę więcej światła na mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się nie zapomnieć zrobić zdjęcia.

Chcę tylko od przodu zasłonić ten piec drzwiczkami. Jakbym zamawiał nową kuchnię, to z jednej szafki usunąłbym dół, górę i tył. Po bokach dalej by było tyle miejsca ile jest w tej chwili.

image.png.0269c9fbc02f07db6103f5c6c1f14f2f.png

image.png.c1ea80a43b42b41166e8bb48e56df24f.png

image.png.e9f86f72954ae611b2403bc0ba2cde2b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było sprawdzić model tej termy i w instrukcji są zawsze wymogi co do montażu i ew osłon.

Ten model nie bierze powietrza do spalania przodem, więc wg mnie można by go zasłonić z przodu, ale przydatna byłaby instrukcja z warunkami montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym samym się sugeruję. Od przodu i tak jest cały zabudowany. Co do instrukcji, to nie pomyślałem o tym. 🙂 Jutro sobie ściągnę z netu, bo teraz nie wiem co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabuduj to metalowa siatką pomalowaną w kolor frontów szafek w ramie kolorystycznie dobranej do szafek i masz problem z głowy.

image.png.0fcb8f13660160ad0f2c225b4ab5dfa8.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie. O tym nie pomyślałem. Na chwilę obecną jeszcze nie wiem jaki kolor będzie miała kuchnia. Jakby była biała, to nie byłoby problemu. Front biały, środek biały, piecyk biały. Wszystko by było zamaskowane. Gorzej jak będą jakieś dziwaczne kolory frontów. W końcu to teściowa. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie przedstawiaj teściowej swoich dylematów, bo będzie miała jeszcze większe i z "igły zrobi widły", a spać nie będzie przez tydzień 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.