Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem z podajnikiem


bospero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym Panstwa poprosić o pomoc, juz opisze sytuacje.

Problem dotyczy pieca z podajnikiem tlokowym KBO. Korzystamy z niego od 7 lat, wszystko co zwiazane z użytkowaniem, czyszczeniem itd myśle że nie stanowi dla mnie tajemnicy i nigdy nie bylo zadnego problemu. Palilem w nim ekomiałem bez problemu uzyskujac temperature 60 a w razie potrzeby nawet i 80 stopni. Dodatkowo piec posiada ruszt wodny i z niego korzystalem czesto w sezonie letnim na ogrzewanie CWU. Bezproblemowym bylo uzyskanie na nim 80 czy 85 stopni palac drzewem. Problem pojawil sie w tamtym roku gdy teść dolozyl drugi piec na drzewo. Od tego momentu z piecem z podajnikiem zaczely sie problemy. Palac ekomialem ciezko uzyskac 50 stopni i trwa to bardzo dlugo, natomiast palac na ruszcie wodnym drzewem na sama CWU nie moge wyjsc powyzej 42-43 stopni. Wszystko wyczyszczone, komin, dolot, dmuchawa ok, parametry sterownika te same, opał ten sam, wszystko sprawdzone i czyszczone kilka razy. Dodam zdjecie jak wyglada polaczenie obu piecy, bo nie mam juz pomyslu i wydaje mi sie ze wlasnie to moze byc problemem, gdyz palac w jednym piecu grzeje sie drugi piec, czy to prawidlowe podlaczenie? Prosze o pomoc20240110_131440.thumb.jpg.f073b13d86bca8a7f6cf76ca37e1bb7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jozefg1 napisał(a):

Gdzie są zawory jednokierunkowe? Może tu nie weszły w kadr ale nie widzę...

O ile metoda doswiadczenia czynnosci obslugowe zwiazane z piecem mam ogarniete i jestem pewien że z piecem jest wszystko ok, tak jesli chodzi o budowe instalacji jestem mozna powiedziec zielony... instalacje wykonal teść ktory " na wszystkim sie zna" i nie dopuszcza do mysli ze mogl popelnic blad. 

Jesli na zdjeciu nie widac to moze opisze albo jutro zrobie inne zdjecie. Z obu piecy wychodza rury za nimi sa pompy i dochodza do rury glownej ktora widac w tyle. Ale z przodu jak widac na zdjeciu przed pompami tesc polaczyl oba piece. Efekt jest taki ze palac w jednym piecu i majac przykladowo temperature 50, na drugim piecu jest 45. O ile palac drzewem w piecu po prawej stronie jestem w stanie osiagnac dowolna temperature ( duza powierzchnia paleniska), o tyle palac w piecu z podajnikiem tym po lewej stronie jest to niemozliwe. Palenisko mialowe czy ruszt wodny maja stosunkowo mala powierzchnie i mam wrazenie ze stad nie moge uzyskac temperatury gdyz energia cieplna idzie rowniez na drugi piec. Czy dobrze mysle?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze myślisz.

Wstaw zawory zwrotne za wszystkimi pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem niestety nie znam sie na instalacjach, to co napisalem wynika jakby z logiki mojego myslenia, pewnie do przerobek kogos wynajme. Czy moge prosic o czarno na bialym co jest zle wykonane i jak prawidlowo powinna wygladac ta instalacja? Bo jesli dobrze zrozumialem to tak jak przypuszczalem polaczenie 2 piecu widoczne na zdjeciu z przodu jest bezcelowe tak ? I ono jest przyczyna opisywanego problemu. 

Niestety zeby namowic tescia do poprawy instalacji musze miec argumenty gdyz samo przyprowadzenie fachowca nic nie da ( stwierdzi ze gosc sie nie zna i wszystko jest dobrze zrobione, tak juz bylo z innymi rzeczami w przeszlosci). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie idzie do naczynia wyrównawczego więc musi pozostać. Daj lepsze zdjęcia. Załóż tylko zawory zwrotne za pompami w kierunku instalacji aby woda nie krążyła przez drugi kocioł.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitka? I poza pompkami? Instalator nie wiedzial co robi.Zaworow zwrotnych brakuje i sitka przed pompki,bo po to sa,by cos pompke nie zablokowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus to prawdopodobne zawory klapowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku ciagnie to poprzez ta rurka miedziana w zbiornik cisnieniowy.Podlaczyc w powrot zamiast zasilania?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.