Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic taktowanie , nietypowe rozwiązanie hydrauliczne


tomek767
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez tomek767,

Rekomendowane odpowiedzi

@tomek767 Jak byś oglądał filmik uważnie i starał się zrozumieć o czym oni mówią to pod koniec filmiku jest omówione bufor szeregowo a równolegle .

Pompa ma mieć zapewniony zład i przepływ , a czym niższa będzie temperatura wyjściowa z pompy tym lepiej dla twojej kieszeni , w buforze podłączonym równolegle następuje lekkie  pod mieszanie i woda na grzejniki trafia o 2 , 3 st niższa niż ta która wychodzi z pompy , natomiast nie potrzeba zaworu nadmiarowo upustowego jak przy buforze podłączonym szeregowo na powrocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to widzę, ten zawór ma być w jakimś określonym miejscu? Czy ta pompka obiegowa PC poradzi sobie z zasilaniem dwóch kondygnacji.? Piętro - 6 grzejników stalowych dwupłatowych o różnej mocy plus drabinka w łazience, parter- 7 grzejników

IMG_20231025_103615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka obiegowa sobie poradzi  , pytasz o który zawór? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj się nie o pompę w PC, tylko czy te rury nie będą zbyt dużego oporu stawiać i trzeba będzie to rozbudować o 1- lub 2 pompy na obiegach CO.

Zaw nadmiarowo upustowy daje się między zasilaniem a powrotem , zaraz za buforem, tak jak na rys , który załączałem kilka postów wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiarowy   przed zaworem trójdrożnym przełączeniowym on ma nadmiar przerzucać do bufora .

a ta rura powrotu  niebieska jest  jakiej średnicy ?

Ogólnie trzeba by było wiedzieć średnice tych rur zasilających i powrotu co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H8 to nadmiarowy jak o to pytasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za , ja ma przed i jest dobrze w niczym to nie przeszkadza ,w razie potrzeby nadmiar ma iść w bufor i z powrotem do pompy przy defrostach są konkretne przepływy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym zrobić  , Jak coś to jutro  albo ci to narysuję odręcznie tak bardziej łopatologicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zielona kreska, dajesz tam trójniki i zawór łączący te trójniki.

Potem ten zawór trzeba wyregulować, tak aby przy prawidłowej pracy pompy wszystkie grzejniki grzały.

Może wreszcie zdradzisz jakie są średnice rur od PC ?

Pewnie PP32 (strzelam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn rury w czarnej otulinie które łączą bufor z PC są 40x5, 5, te w czerwonej otulinie mają mniejsza średnicę. 

Edytowane przez tomek767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiedz mi jeszcze co się zadzieje gdyby tego zaworu nie bylo, pytam hipotetycznie na wypadek gdyby mój instalator o nim nie słyszał a ja będę jednak forsował jego założenie. 

Jaki zawór polecicie, firma? 

Edytowane przez tomek767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może u ciebie nic ,bo nie masz głowic termostatycznych na grzejnikach ,ale w przyszłości być może będziesz chciał do niektórych dołożyć , musiał byś znać maksymalne przepływy przez rurki , które masz tam dalej chyba miedziane , grzejniki ,ktoś musiał by to policzyć . 

Natomiast podczas defrostu mógł byś słyszeć szum na grzejnikach czy rurach .

Ja bym ten zawór dał połączył tak jak ta zielona linia tylko z tej rury grubej przed tym rozwidleniem na obiegi do tej z niebieską otuliną powracającą z instalacji , a jak 3d rozdzielający jest gdzieś tam wcześniej to nie ma sensu przerabiać bo nic się nie dzieje , 

A ta rura pojedyncza powrotu z instalacji powinna być taka gruba jak zasilająca , mam nadzieje że taka jest .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to montuj ten zawór . Ja mam Calafirii 5/4 cala .

Gdzieś Ci sie łączą te powroty ,lepiej by było wymienić tą rurę na taką średnice jak zasilająca .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.