Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic taktowanie , nietypowe rozwiązanie hydrauliczne


tomek767
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez tomek767,

Rekomendowane odpowiedzi

Zalacz ta pompe obiegowa na max. bo nie wierze ze wycisnela z tej instalacji 13l/min = ~800l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To zrob aby sie nie otworzyl gdy instalacja jest otwarta. Podaj przeplyw. A potem zamknij instalacje i sprawdz przeplyw przez sam zawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej rurki powrotu z co pp32 pewnie nie wymieniłeś ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kordjano napisał(a):

Tej rurki powrotu z co pp32 pewnie nie wymieniłeś ,?

Wymieniłem kawałek tam gdzie łacza się powroty parteru i piętra, ale nie na pp42  tylko na stalowe coś w granicach 27 mm srednicy

16 minut temu, PioBin napisał(a):
16 minut temu, PioBin napisał(a):

To zrob aby sie nie otworzyl gdy instalacja jest otwarta. Podaj przeplyw. A potem zamknij instalacje i sprawdz przeplyw przez sam zawor

 

Czy tą próbę mam wykonać na ustawionym max przeplywie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vlad24 napisał(a):

Niech teraz sprawdzi, czy osiąga nominalny przeplyw dla tej pompy, w samej instalacji bez bypasu

Przepływ nominalny dla tej pompy to25,8l/min, u mnie na max przeplywie pokazuje niecałe 31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na max przepływie i zakręconym zaworze przeplyyw przez instalacje ok 30,5l/min.Po odcięciu instalacji i odkreconym zaworze na max przepływ spada w granicach 27 l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie zylo. Nastaw zawor aby w trakcie normalnej pracy grzania nie puszczal tym bypassem. Robiles te nastawe wczesniej i wychodzilo 0,1 bar. Ja ustawilbym wstepnie na 0,15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2023 o 19:16, sambor napisał(a):

Trzeba tak pokręcić zaworem aby przy max otwartej instalacji był przepływ nie mniejszy niż 25l/min

Pompka PC modeluje przepływ w zależności od temperatur zasilania i powrotu, podczas normalnej pracy zakres przepływu jaki zaobserwowalem mieścił się w przedziale 13-21l/min , wtedy zawór powoli odkręcalem do końca i się nie otwierał (raz się otworzył przy wartości poniżej 1) przy przepływie 21l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego by miało nie żyć ? Jedyne co to szkoda że zaoszczędziłeś na tym nadmiarowym i nie dałeś 5/4 .

U mnie przy tej delcie 6 st pompa kręci od niespełna 10 l na min do 21 l na min , na przepływie 10 l grzejniki wszystkie grzeją , jak deltę zmniejszę  na 5 to pompa zwieksza przepływ do około 26 l na min ,przy 20 l na min zawór otwiera się jak zamknę zasilanie na grzejniki słychać wtedy jak woda przez niego przepływa ale przepływ pokazuje dalej 20 l nie spada .   

Podczas defrostu przepływ mam w okolicach 43 l na min na grzejnikach cisza nic nic nie szumi  i mam gdzieś czy 2 ,3 albo 5 głowic będzie przymknięte 8 grzejników zawsze jest otwartych .

Kolega powinien sprawdzić ,włączyć w menu instalatora maksymalny przepływ i przymykając kilka grzejników , które mogą się przymknąć w czasie grzania czy przepływ nie spada , by do defrostu nie brakło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około raz na godzinę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne  pytania zadajesz , pompa grzeje kiedy potrzeba tak jak i kocioł który posiadam tak by utrzymać temperaturę jaką mam zadana w domu , jak potrzeba to grzeje całą dobę jak jest ciepło to nie grzeje , ogółem na 2278 godzin pracy mam 1879 załączeń sprężarki . 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie
W dniu 1.11.2023 o 20:44, Kordjano napisał(a):

 

https://allegro.pl/oferta/termostat-regulator-temperatury-elektroniczny-230v-12127907134

taki ups do niego taki regulator temperatury do tego regulatora ta pompka na bajpasie i masz w pełni automat , dzięki temu regulatorowi ta pompa na bajpasie nie załączy się podczas pracy pompy , a po zaniku zasilania będzie się załączała na chwilę jak zajdzie potrzeba , nie będzie kręciła stale dzięki temu akumulator wystarczy na bardzo długo a instalacja bufor nie wychłodzi się nadmiernie .

tę sondę termostatu to w którym miejscu przymocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz na rurze w okolicy zaworu wykraplającego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaworów, myślę że jak wejdę z ta sondą do PC i przymocuje ja przy filtrze wody to też powinno być ok. Jak masz ustawione temperatury włączania i wyłączania pompki obiegowej w regulatorze??? 

Edytowane przez tomek767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 10 st , tylko tę sonde ociepl by mierzyła to co w rurze płynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.