Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler 100l CWU strata ciepła.


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Bojler 100l z wężownicą -Galmet Neptun (wyłączony dopływ wody do wężownicy)

image.png.fc2086a6c2ea3ea20555c57529e5bb0a.png

Strata ok 1,5*C w ciągu godziny.

To jest normalny wynik, czy szukać dziury w całym ?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoko ładujesz ten zbiornik tym bardziej że producent zaleca max 60. Czym wyższa różnica temp pomiędzy temp w pomieszczeniu a w temperatura wody w zbioniku tym większa strata postojowa. Jak naładujesz cały zbiornik pewnie na górze obudowy bedzie miał ze 30*. Jak zbiornik wisi gdzieś w garażu, kotłowni to zafunduj mu 5cm wełny dookoła a straty postojowe będą znacznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś, ale to nie odpowiedź na moje pytanie.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Strata ok 1,5*C w ciągu godziny.
To jest normalny wynik, czy szukać dziury w całym ?
Przy takim ociepleniu jakie daje producent taki spadek temperatury jest niestety poprawny. Jak chcesz być pewnym czy to wina samego zasobnika zrób prostu test. Po nagrzaniu zakręć dopływ wody zimnej jak i wężownice. Odczekaj 2 godziny i odnotuj o ile spadła temperatura. Możesz też zmierzyć temperaturę samej obudowy po wygrzaniu zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję do oporu, bo wtedy mam więcej ciepłej do mieszania. Grzeję z PV, więc gdy tylko jest okazja idzie "pod korek"

Jeśli chodzi o kamień to mam stację uzdatniania, więc się tym nie przejmuję.

 

 

PS Wychodzi na to, że g... izolacja bojlera powoduje znaczne spadki temperatury:

image.png.ef14b9746a3cfbfd9d61023c674b97d0.png

Stopień na godzinę przy 60*C

7 godzin temu, Przemyslaw85 napisał(a):



 

Przy takim ociepleniu jakie daje producent taki spadek temperatury jest niestety poprawny. Jak chcesz być pewnym czy to wina samego zasobnika zrób prostu test.

To już robiłem, co widać na wykresach.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie zrobiło swoje. Mi się już chyba nie chce "tuningować" swojego.

 

Chyba, że jakieś proste rozwiązanie z samoprzylepna wełna?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej gorącej wody będziesz miał instalując zawór mieszający na wyjściu gorącej wody z bojlera. Ustawiasz go np na 46*. Taki wrzątek jaki wypływa ze zbiornika jest niebezpieczny. Zawór mieszający ma dopływ gorącej i zimnej wody a na wyjdzie tyle ile ustawisz.
Tak wygląda u mnie spadek temperatury.
Dziś z racji na pogodę przepalałem w kotle i naładowałem cały bojler do okolic 70.IMG_20230506_215255.thumb.jpg.fdbe93277ae3d65a36881c3509573b19.jpgIMG_20230506_215202.thumb.jpg.b60d3df8003493b75e99e2f12fd9539e.jpg
Jak widać spadek temperatury mam na poziomie ok 1*/2.5h
Tyle że mam zbiornik stojący 210l Biawaru. Zanim go ociepliłem 5cm wełny spadek temperatury był jak u Ciebie w granicach 1-1.5* na godzinę. Jak latem wygrzewałem zbiornik do 61* o 15:00 to o 20-21:00 woda miała już ok 53*.
A tu wykres z ponad 9 godzin
chart20(1).jpg.8763328b28d5c8691aa8fdb4150e1965.jpg
Gdzie o 16:25 było 55.5* a o 9:15 całe 52.6*

Chyba, że jakieś proste rozwiązanie z samoprzylepna wełna?
samoprzylepnej nigdy nie szukałem. U siebie użyłem wełny rockwool alu lamella. A do łączenia taśmy aluminiowej samoprzylepnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mieszający już mam. Ciężko jest nie oparzyć się wodą z kranu przy temp 70*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikałem w szczegóły, ale działa dużo szybciej niż 2 minuty (niemal natychmiast). 

Cel osiągnąłem, bo poparzyć się z kranu wodą nie poparzę, mimo wysokiej temperatury na bojlerze.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór Afriso reaguje także niemal natychmiast. Pierwsze uderzenie ciepłej wody jest cieplejsze niż powinno być. Później płynie zadaną temperatura.
Ps. Przy mniejszym przepływie faktycznie zawór gorzej reguluje temperaturę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.