Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiko Thermal Plus 12 ignoruje zadaną temperaturę wewnętrzną.


Spiterr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tego produktu ale czy nie jest ustawiona na stałe temperatura czynnika 32? Trzeba by zajrzeć do instrukcji ale jak dobrze rozumiem to ten pierwszy ptaszek dziala tylko dla krzywej więc jeśli pompa działa na prostej to może stąd przegrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest uruchomiona krzywa grzewcza. I teraz nie wiem czy manipulować krzywą aby osiągnąć te 21 stopni, na logikę chyba powinno być tak ze jak osiągnie pomieszczenie 21 stopni to powinna się wyłączać mimo ze krzywa dobiera temperaturę wody do panującej temperatury zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa parametru wskazuje, wpływa na korektę krzywej grzewczej, a nie na wyłączenie urządzenia. W czujniku temperatury pokojowej siedzi termistor, a nie termostat. Więc jeśli temperatura w pomieszczeniu przekracza oczekiwaną to będzie obniżać krzywą grzewczą ale jeśli mocno przegrzewa to trzeba ją ręcznie skorygować...

 

Edytowane przez LordFalcon
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screen, bo już dawno nie bawiłem się Heiko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 15:52, LordFalcon napisał(a):

Pokaż screen, bo już dawno nie bawiłem się Heiko...

Tak to wygląda. Zastanawiam sie czy nie zamomtowac PV. Dzisiaj juz zeżarło 42kwh a jeszcze 2h do nastepnej doby wiec jeszcze z 3kwh wezmie.

Screenshot_20230405_215750_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz całkowity czas pracy grzałki zabudowanej w hydroboksie. 194 godziny obecnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A może temperatura wspomagania grzałką ustawiona za wysoko...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sambor napisał(a):

Może coś ze sprężarką lub obiegiem grzewczym PC np za mało czynnika w obiegu?

I automatyka podpiera się grzałkami.

Sprawdź czy jest możliwość odpięcia tych grzałek i pracy bez nich.

W aplikacji podlicznika mam podgląd na 3 fazy i nie pokazuje zeby grzalki pracowaly, ciagle pobiera z 1 fazy.

Serwis był nic nie widzi, kaza ustawiać krzywa grzewcza. Juz sam nie wiem, moze po prostu te 30-60kwh dziennie to normalnie przy starym busynku ale docieplonym z kazdej strony?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podajesz z aplikacji czas pracy grzałki - czyli coś w tym musi być że grzałka się załącza.

Co do ilości ciepła to u mnie na ok 280m2 i 300l CWU potrzeba 48-84kWh/dobę, te niższe wartości to dla ok 0C,a te wyższe dla ok -12C, w domu 21-22C, woda grzana do 45C.

Ilości ciepła to pomiar ciepłomierzem wprost za kotłem DS

Dom raczej dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Heiko to nie jest urządzenie wysokich lotów... to jest monoblok z hydroboxem?

Zobacz zgodnie z załączonym przeze mnie zdjęciem czy w ogóle masz grzałki podpięte... bo może pompa zapina stycznik, żeby grzałki włączać ale nie są nawet zasilone, hehe

Niestety znam wielu magików, którzy nie ogarniali podłączenia elektrycznego tych pomp...

20220729_111443 — kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sambor napisał(a):

Ale podajesz z aplikacji czas pracy grzałki - czyli coś w tym musi być że grzałka się załącza.

Co do ilości ciepła to u mnie na ok 280m2 i 300l CWU potrzeba 48-84kWh/dobę, te niższe wartości to dla ok 0C,a te wyższe dla ok -12C, w domu 21-22C, woda grzana do 45C.

Ilości ciepła to pomiar ciepłomierzem wprost za kotłem DS

Dom raczej dobrze ocieplony.

czy to oznacza, że przy 0C spalasz dobowo ekwiwalent ~10-11kg węgla na ogrzanie 280m domu i 300l CWU ?

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@der wg ciebie to dużo czy mało?

Ja palę drewnem w kotle DS, albo pelletem w drugim kotle, ten wynik to z palenia drewnem, gdyż w proteście przeciw cenom z Kosmosu, już drugi sezon palę tylko drewnem, z resztą własnym.

Do tego bufor ok 800l i jest spoko.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 13:55, LordFalcon napisał(a):

Ogólnie Heiko to nie jest urządzenie wysokich lotów... to jest monoblok z hydroboxem?

Zobacz zgodnie z załączonym przeze mnie zdjęciem czy w ogóle masz grzałki podpięte... bo może pompa zapina stycznik, żeby grzałki włączać ale nie są nawet zasilone, hehe

Niestety znam wielu magików, którzy nie ogarniali podłączenia elektrycznego tych pomp...

20220729_111443 — kopia.jpg

Jest to monoblok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.