Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jest duza poprawa


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem ogromne problemy z piecem Zgoda Wieprz 20-22kW.

Dymił ogromnie duzo palił wegla.

 

Wyczysciłem piec (rury z woda zimna w piecu "wyskrobałem" ze smoły rdzy i innego swinstwa ogólnie wyczysciłem szczota cały piec.

Po tym zabiegu było lepiej - szybciej nagrzewała sie woda i do wiekszej temp.

 

Zaczalem SYSTEMATYCZNIE stosowac SAdpal

Wczoraj dla "głupoty" zmieniłem nastawe pompy z "3" na "1" pompa CP 53 a wysokosc pionu jest ok 5m i o dziwo:

 

spalanie spadło chyba o 50%

 

 

Dlatego mam pytanie czy zmniejszenie obrotów pompy moze rzeczywiscie tak znacząco wpłynąc na spalanie??

 

Zauwazyłęm ze powrót koło pieca jesli sie nie myle(nie mam termometru:/) jest cieplejszy.

 

i chyba to moze miec taki wpływ na spalanie bo powrotna woda nie jest tak chłodna nie wychładza pieca i dlatego sie to dłuzej pali.

 

Tak to sobie tłumacze co wy na to??

 

 

Dodatkowo mam pytanie zastosowanie zaworu 4 drogowego z automatyka (polecane przez kolege Piotrek automatyk TZM [jesli sie nie myle]) co mi tak naprawde d oprócz ochrony kotła?

Czy zmiejszy jeszcze spalanie??

Czy wydłuzy czas palenia??

 

Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedzi

 

i Jak zwykle serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze raz wrócić do eksperymentów z pompą. Pierwsze testy, polegające na zmniejszeniu biegu z 3 na 2 (lub 1) dały niestety wynik taki, że część kaloryferów była wyraźnie chłodniejsza. Z wykresów sprawności mojej pompy wyczytałem, że tylko na 3 biegu da ona radę wycisnąć wodę na taką wysokość jak powinna. Może to dlatego.

 

U mnie niestety czyszczenie pieca daje efekt na kilka godzin - za chwilę znowu jest "zasyfiony" jakimś pyłem. Węgiel niestety nie tego :/

 

...

Dodatkowo mam pytanie zastosowanie zaworu 4 drogowego z automatyka (polecane przez kolege Piotrek automatyk TZM [jesli sie nie myle]) co mi tak naprawde d oprócz ochrony kotła?

Czy zmiejszy jeszcze spalanie??

Czy wydłuzy czas palenia??

...

Czy zmniejszy spalanie nie wiem (nie testowałem tego w porównywalnych warunkach). Mi dało jeszcze lepszy komfort cieplny. Sterownik zakupiłem głównie z powodu ograniczenia efektu zimnych kaloryferów. Posiadam sterownik pokojowy i był on podłączony do pieca, który (gdy była w domu odpowiednia temperatura) wyłączał się i kaloryfery robiły się lodowate (co oprócz tego, że szkodzi piecowi powodowało nieprzyjemne uczucie zimna w domu - mimo niby wysokiej temperatury). Obecnie zamiast tego efektu (wyłączenie pieca/zimne kaloryfery) sterownik ustawia na kaloryferach niską temperaturę (ale jeszcze taką, żeby można było komfortowo przebywać obok kaloryfera).

 

Również pozdrawiam i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest tak

Pompa na 1 biegu wolniej krąży woda, grzejniki nie oddają tyle ciepła, mniej trzeba palić ale w domu dłużej się nagrzewa

Pompa na 3 biegu woda szybko krąży, grzejnik cały gorący i oddaje dużo ciepła mocniej trzeba palić dom szybko się nagrzewa

Wnioski- na 1 długo trzeba palić lecz mniej intensywnie, na 3 krótko lecz intensywnie aby uzyskać takie same temperatury w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obieg jest szybki obniża się temperatura na kotle i tym samym wzrasta jego sprawność/mniej grzejemy komin-a,wiecej wodę w co / I pomimo,że temp. na kotle jest niższa uzyski temperatur w mieszkaniu są większe ze wzgl na zwiększenie sprawności grzejników/grzeją i dołem i górą/ Dlatego zastosowanie pompy obiegowej-z szybkim obiegiem-to oszczędność i to nie-mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.