Skocz do zawartości

pawlus999

Forumowicz
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawlus999

  1. Witam Może piec ciągnie sobie powietrze poprzez wentylator. Powinna być zamontowana na wylocie powietrza taka regulowana klapka. Może jej nie masz lub się nie domyka bo jest źle wyregulowana musisz to sprawdzić. Pozdrawiam
  2. Z podawaniem górnego powietrza zgadzam się z kolegą gnoti, podanie górnego powietrza w piecu dolnego spalania powoduje zajęcie się całego wsypu węgla. Ta sama sytuacja będzie gdy w piecu górnego spalania po całkowitym załadowaniu rozpalimy go od góry a powietrze podamy od dołu. Zajmie się cały wsad węgla.
  3. Właśnie palę trzeci rok, wczoraj go czyściłem i najmniejszych oznak korozji. Jakoś wcześniej nikt nie znał zaworu 4d a piece wytrzymywały po 15 lat,no i w instalacji grawitacyjnej temperatura na powrocie nie była za wysoka.
  4. Każdy chwali zawór 4d, jak wpływa na żywotność kotła. A ja się zastanawiam czy przy temperaturze na kotle np. 40 stopni, płaszcz kotła ma temperature 45 czy 100 stopni. Przecież przelatujące spaliny mają wysoką temperature i czy one nie wpływają na wyparowanie szkodliwych kwasów. Może zawór 4d to tylko chwyt marketingowy
  5. Ja jednak ze swojego doświadczenia wiem że mając nieszczelne drzwiczka zasypowe, a więc powietrze było podawane od góry i dołu cały zasyp węgla się rozpalał. Po ich uszczelnieniu pali i się tylko warstwa na dole. Czy w piecu górnego spalania po załadowaniu całej komory i rozpaleniu od góry żar póujdzie do spodu, oczywiście że tak. To samo będzie i tu tylko odwrócone.
  6. Ale podawanie powietrza od góry powoduje zażażanie całego wsadu węgla, a powinno się palić tylko na dole paleniska.
  7. Kolego polonus właśnie w ten sposób mam przerobiony piec poprzez wstawienie przegrody szamotowej lecz do samej góry pieca. Aby otworzyć dzwiczka pieca a nie zadymić kotłowni najpierw je uchylam a po zassaniu dymu można je spokojnie otworzyć.
  8. A może po prostu temperatura na piecu zmienia się szybko, i miarkownik nie zdąży zareagować. Jego bezwładność jest dosyć duża.
  9. Ale kolega pyta o węgiel a nie ekogroszek. Ja sądzę że zlikwidować nadmuch, a powietrze regulować dolną klapką i palić. Tylko nie wiadomo czy jest to piec miałowy z podajnikiem czy zasypowy? Z postu wnioskuję że zasypowy a one poza podawaniem powietrza nie różnią się niczym od zwykłych górniaków.
  10. Z tą wypowiedzią to już bardziej mogę się zgodzić.
  11. W takie cuda to już nie uwierze, że spalanie spadnie o 30-40%
  12. Witam Ja przegrode mam zrobioną z czterech płytek szamotowych. Ustawione na stojąco dwie na dole i dwie na nich. W każdej cegle nawiercone otwory z boku dwa i u góry dwa, następnie wbite druty 8 mm, i następna cegła jest nabijana na te druty. ćałość postawiona na jakimś żelastwie i uszczelniona gliną. Nie wiem czy ten rysunek pomoże ale te prostokąty to szamotka a te linie to drut. Dok1.doc
  13. Witam. Ja spalałem węgiel właśnie w ten sposób, i paliło się świetnie właśnie rozpalając od góry. Czemu ma się nie palić? Chyba że znaczenie ma to że ja paliłem na naturalnym ciągu, może wentylator zbyt mocno dmucha.
  14. Witam. Czy jest to kocioł dolnego czy górnego spalania?
  15. Może do naszych pieców zbudować coś podobnego jak przedpiec kolegi Heso?
  16. chętnie oglądniemy fotki, iletrocin zasypujesz na raz?
  17. Witam Również i ja dołączam się do tych pytań. Próbując spalać trociny zauważyłem właśnie że najlepszy efekt uzyskuję stosując dolne spalanie. Ale mam również inne pytanie. Spotkałem ostatnio dwie osoby które paliły trocinami i po czterech latach w piecu była korozja, przecieki. Producenci-różni w obydwu przypadkach sugerowali że to poprzez palenie trocinami. Co wy na to?
  18. Witam Właśnie tak w zimie przerobiłem swój piec, poprzez postawienie ścianki z szamotki, lecz problemem był brak dostępu do czyszczenia pierwszej komory, ale wg moich pomiarów przy spalaniu w taki sposób spalanie spadło o około 30%. Dla mnie plusem było to że mogłem nałożyć czły piec węgla, a on się powoli spalał opadając, a w górnym spalaniu nękały mnie wybuchy po załadowaniu pieca, no i palenisko zmniejszyłem prawie o połowę a piec i tak spokojnie dawał radę
  19. Mam kocioł z górnym spalaniem, ale poprzez postawienie ścianki z szamotu przerabiałem go również na dolne spalanie i próbowałem jak lepiej jest spalać węgiel.
  20. Witam Dziś wyniosłem kilka worków na zewnAtrz pod dach, w przewiewne miejsce, cienko rozłożyłem bo chcę wiedzieć jak się to pali, czy w lecie w ogóle przywozic, plusem jest to że mógłbym złożyć ich większą iliość aby były suche na zimę. Dzięki za porade, pozdrawiam Paweł
  21. Witam Więc mam kilka jeszcze pytań. Czy trociny myszą być suche? Przyznam że moje są mokre, w żaden sposób nie chcą się palić. Czy to może być przyczyną. Czy możliwe jest również spalanie ich w piecu z dolnym spalaniem?
  22. A czy te trociny po załadunku ubijać. Czy ten załadunek nie będzie się palił zbyt krótko. Zmieszczę około 50 litrów trocin. Czy wstawienie rurki z otworami i nadmuch nie pozwoliłoby na ciągłe dokładanie?
  23. Witam Ostatnio dostałem darmowo większą ilość trocin. Posiadam piec górnego spalania bez żadnej elektroniki. Czy istnieje jakiś sposób aby je spalić oczywiście w tym piecu jaki jest. Czy w ogóle będą się same palić. A może sprawę załatwi wstawienie w środku rury z nawierconymi dziurkami i wentylator. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o poradę . Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.