Skocz do zawartości

pawlus999

Forumowicz
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pawlus999

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Może piec ciągnie sobie powietrze poprzez wentylator. Powinna być zamontowana na wylocie powietrza taka regulowana klapka. Może jej nie masz lub się nie domyka bo jest źle wyregulowana musisz to sprawdzić. Pozdrawiam
  2. Z podawaniem górnego powietrza zgadzam się z kolegą gnoti, podanie górnego powietrza w piecu dolnego spalania powoduje zajęcie się całego wsypu węgla. Ta sama sytuacja będzie gdy w piecu górnego spalania po całkowitym załadowaniu rozpalimy go od góry a powietrze podamy od dołu. Zajmie się cały wsad węgla.
  3. Właśnie palę trzeci rok, wczoraj go czyściłem i najmniejszych oznak korozji. Jakoś wcześniej nikt nie znał zaworu 4d a piece wytrzymywały po 15 lat,no i w instalacji grawitacyjnej temperatura na powrocie nie była za wysoka.
  4. Każdy chwali zawór 4d, jak wpływa na żywotność kotła. A ja się zastanawiam czy przy temperaturze na kotle np. 40 stopni, płaszcz kotła ma temperature 45 czy 100 stopni. Przecież przelatujące spaliny mają wysoką temperature i czy one nie wpływają na wyparowanie szkodliwych kwasów. Może zawór 4d to tylko chwyt marketingowy
  5. Ja jednak ze swojego doświadczenia wiem że mając nieszczelne drzwiczka zasypowe, a więc powietrze było podawane od góry i dołu cały zasyp węgla się rozpalał. Po ich uszczelnieniu pali i się tylko warstwa na dole. Czy w piecu górnego spalania po załadowaniu całej komory i rozpaleniu od góry żar póujdzie do spodu, oczywiście że tak. To samo będzie i tu tylko odwrócone.
  6. Ale podawanie powietrza od góry powoduje zażażanie całego wsadu węgla, a powinno się palić tylko na dole paleniska.
  7. Kolego polonus właśnie w ten sposób mam przerobiony piec poprzez wstawienie przegrody szamotowej lecz do samej góry pieca. Aby otworzyć dzwiczka pieca a nie zadymić kotłowni najpierw je uchylam a po zassaniu dymu można je spokojnie otworzyć.
  8. A może po prostu temperatura na piecu zmienia się szybko, i miarkownik nie zdąży zareagować. Jego bezwładność jest dosyć duża.
  9. Ale kolega pyta o węgiel a nie ekogroszek. Ja sądzę że zlikwidować nadmuch, a powietrze regulować dolną klapką i palić. Tylko nie wiadomo czy jest to piec miałowy z podajnikiem czy zasypowy? Z postu wnioskuję że zasypowy a one poza podawaniem powietrza nie różnią się niczym od zwykłych górniaków.
  10. Z tą wypowiedzią to już bardziej mogę się zgodzić.
  11. W takie cuda to już nie uwierze, że spalanie spadnie o 30-40%
  12. Witam Ja przegrode mam zrobioną z czterech płytek szamotowych. Ustawione na stojąco dwie na dole i dwie na nich. W każdej cegle nawiercone otwory z boku dwa i u góry dwa, następnie wbite druty 8 mm, i następna cegła jest nabijana na te druty. ćałość postawiona na jakimś żelastwie i uszczelniona gliną. Nie wiem czy ten rysunek pomoże ale te prostokąty to szamotka a te linie to drut. Dok1.doc
  13. Witam. Ja spalałem węgiel właśnie w ten sposób, i paliło się świetnie właśnie rozpalając od góry. Czemu ma się nie palić? Chyba że znaczenie ma to że ja paliłem na naturalnym ciągu, może wentylator zbyt mocno dmucha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.