Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa seria K panasonic aquarea


petro798

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaproponowano mi pompę seria K panasonic aquarea 5kw.

Chciałbym zapytać czy wiadomo coś na jej temat ? czy są słuszne z mojej strony obawy o ten nowy model (choroby wieku dziecięcego) i lepiej kazać jeszcze wycenić starszą wersję?

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał serię K, skoro producent zapewnia, że jest cichsza o 8db. No i jednostka zewnętrzna jest nieporównywalnie ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nie działa od wczoraj i raczej sprzęt przeszedł testy. Teraz musi ktoś z nas odczuć to na własnej skórze. Ktoś musi być pionierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi:)

chciałbym jeszcze zapytać odnośnie wysokości wyceny czy jest w porządku? i czy ten mały bufor 50l potrzebny? 100% podłogówka bez podziału na strefy.

tutaj wycena;

1/    Zakres oferty PC Panasonic:

        1.    Pompa ciepła aquarea K powietrze-woda H-P 1-faz 5 kW z grzałką 3kW                      -    1 kpl.    x    17500    =    17500,-zł
        2.    Podgrzewacz cwu 1-węż. 200l                                                                            -    1 szt.    x    3000       =    3000,-zł
        3.    Zawór 3-drogowy przeł., rury chłodnicze, podstawa pod agregat               -    1 kpl.    x    1500       =    1400,-zł
        4.    Materiały instalacyjne; rury, zawory, złączki, naczynie przeponowe           -    1 kpl.    x    4700       =    4700,-zł
        5.    Montaż, rozruch pompy ciepła                                                                           -    1 kpl.    x    5000       =    5000,-zł
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                                                                Razem wartość:       31 600,-zł  +  pod. VAT 8%    =    34 128,-zł        

Wyposażenie dodatkowe:
1/    Sterowanie przewodowe/bezprzew. - adapter sieciowy Smart Cloud        -    700,-zł
2/    Bufor wody grzewczej 50l    -    1000,-zł
3/    Zawór nadmiarowy  -  450,-zł
 
Dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ten adapter był w zestawie pompą, od jakiegoś czasu dołączają jako osobną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie,
Czy gdzieś można znaleźć informacje nt. wydajności tych t-capów przy konkretnych mrozach?

Dom z lat 80. i wszystko na grzejnikach (convector ale jednak). Piec na drewno zaczął mi się pocić i muszę pomyśleć na co go wymienić. Pompa kusi bezobsługowością, jednak nie chciałbym przy mrozie -25, musieć szukać kozy na cito 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie sa tylko takie dane dostepne dla zwyklego uzytkownika. 

Lipiec-Sierpien bede montowal serie K 7kW u siebie w domu. Zobaczymy co z tego bedzie 🙂 Podobno roznia sie od J w zasadzie designem + halasem. 

 

Panasonic Aquarea serii K.pdf

Edytowane przez biscwiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Dzisiaj słyszałem że UE tym razem wzięła na celownik pompy na R32 i mają być jakieś zakazy\nakazy itp.

Poczytaj sobie zanim kupisz, bo trochę lipa przy tym poziomie wydatków żeby wsadzić się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.03.2023 o 23:01, petro798 napisał(a):

Witam,

Zaproponowano mi pompę seria K panasonic aquarea 5kw.

Chciałbym zapytać czy wiadomo coś na jej temat ? czy są słuszne z mojej strony obawy o ten nowy model (choroby wieku dziecięcego) i lepiej kazać jeszcze wycenić starszą wersję?

Pozdrawiam serdecznie

I jak, założyli Panu tę pompę? Sam czekam na serię K ale nie wiem czy się doczekam, bo prócz zapowiedzi to póki co nie ma żadnych konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Biorę pod uwagę identyczną pompę ciepła. Czy ktoś się orientuje czy nie mając adaptera SmartCloud można się komunikować jakimś protokołem Modbus/Bacnet ? Możnaby wtedy stworzyć własną wizualizację i rozszerzyć własny Smart Home o zarządzanie ogrzewaniem. Czy pojawili się nowi użytkownicy tej pompy, którzy podzielą się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.