Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic High Performance serii H vs T-CAP serii H różnice, HT


michael1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaka jest tak naprawdę różnica między pompami High Performance a T-CAP serii H? To, że T-CAP ma tę samą moc przy niskich temperaturach rzędu -7 a wysokich to wiem. Tylko pytanie "jak on to robi"? Bo przecież nie grzałkami chyba?

HP:

Heating capacity (A -7°C, W 55°C) kW 7,90 8,20 9,00
COP (A -7°C, W 55°C) 2,05 1,92 1,82

T-CAP:

Heating capacity (A -7°C, W 55°C) kW 9,00 12,00 9,00 12,00 16,00
COP (A -7°C, W 55°C) 2,02 1,92 2,02 1,92 1,86

zaznaczyłem wartości dla 12 kW. Gdyby T-CAP miał swoją moc w niskich temperaturach tylko z grzałek to COP byłby znacznie niższy...

A o co chodzi z pompami HT tzw. wysokotemperaturowymi?

One mają takie parametry Generacji F (zaznaczone dla 12 kW):

Heating capacity (A -7°C, W 55°C) kW 9,00 9,60 9,00 9,60
COP (A -7°C, W 55°C) 1,79 1,77 1,79 1,77

Czyli w mrozach nie trzymają ani COP-a a i moc mają słabą... komu je polecacie?

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2023 o 21:48, sambor napisał(a):

Ja poczytałbym materiały producenta - tam jest wszystko o co pytasz.

No nie do końca, materiały producenta to zawsze marketingowy bełkot. Ja się pytam bo osobiście nie widzę stosowania NIGDZIE pomp HP a tym bardziej tzw. wysokotemperaturowych bo one są tylko gorsze pod każdym względem niż T-CAP.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to, i ta tabelka nie ma sensu.

Przypadek 1:

Załóżmy, że mam stare grzejniki i ocieplony dom. No to wg tej tabelki wybieram HT. Moje grzejniki przy -7 potrzebują 55 stopni. Pompa HT da mi to ale z COP 1,77 zamiast okolice 1,9 - 2 jak T-CAP. Jestem niezadowolony.

Przypadek 2:

Mam ultra ocieplony nowy bardzo dużo dom, wszędzie podłogowe ale lubię się kąpać szczególnie jak jest zimno bo pracuje w lesie. Klimatyzacji nie potrzebuje. Mam mały zasobnik 120 litrów bo na więcej nie było miejsca w kotłowni. Wybieram HP 12 kW. wsiadam do wanny przy -15 i się denerwuje że moc mojej pompy spada. Biorę telefon w wannie i czytam, że mogłem jednak wybrać T-CAP-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.