Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła woda - śmierdzi


seba999

Rekomendowane odpowiedzi

na zimnej powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe powinno się podpinać na dole "bańki". Tam jest najwyższe ciśnienie. Jak wepniesz u góry, to jest to niby niezgodne, ale nic się nie stanie. Jak masz grupę bezpieczeństwa (tak myślę), to jeszcze jest zawór bezpieczeństwa.

Nie przejmuj się. Jak działa do tej pory, to będzie dalej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba napowietrzyć wodę. Ja się bawiłem od roku czasu z okresowym zapaszkiem, stacja uzdatniania nie dawała rady. Zrobiłem badanie wody, przekroczony nieznacznie poziom manganu, żelazo w górnej granicy. 

Firma zaproponowała zamontowanie stacji uzdatniania... Ale ze mam, to drugie co zaproponowali to napowietrzanie wody. 

Żelazo i mangan podobno powodują tworzenie się bakterii beztlenowych, a to objawia się zapaszkiem. 

Tylko u mnie pomogło chwilowo podgrzanie wody. Robić napowietrzanie będę na wiosnę, więc nie wiem póki co jaki efekt. 

No i ja mam swoją studnie, a to może sporo zmienić w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w tym temacie- mam podobny problem, z tym że u mnie ciepła woda zaczęła śmierdzieć „chemicznie” jak określił kolega już w dniu montażu nowego zasobnika cwu wraz z przyłączami miedziowymi (Termet Sg plus 140 - duża wężownica 1,6mkw). Wcześniej od 20 lat miałem zasobnik Vaillant 200l, anoda tez magnezowa była wymieniona 10 lat temu, grzał dobrze a woda w ogóle nigdy nie miała zapachu nieprzyjemnego. Chyba nie wsadzają do zasobników starych anod, nie spodziewam się tez syfu w baniaku . Ale pozostanie pewnie sprawdzenie i jednego u drugiego jak u kolegi. Mega wkurzające po zabawie z montażem i decyzji o kupnie nieco droższego zasobnika. Jak sprawdzić można szczelność wężownicą? Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pewnie narobione martwych miejsc gdzie woda stoi i nie przepływa i weszły tam bakterie.... Anoda też lubi się rozpuszczać  i smierdzi jak zamontowany jest zmiękczacz.. Sporadycznie ale są takie przypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Problem ustąpił, mam nadzieję, że już na zawsze. W zasadzie jedyne co zrobiłem to dodatkowo uziemiłem anodę magnezową (mimo, że multimetr pokazywał, że jest z niej przejście do PE). Więc już sam nie wiem czy to pomogło czy zbieg okoliczności, czy coś faktycznie było w instalacji i się przez ten czas wypłukało... Zobaczymy czy problem powróci, proszę jeszcze nie zamykać wątku.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.