Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa hewalex monoblok 15kW


rafus22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam do was pytanie coś czytałem ale chciałbym was zapytać o rzecz taką; mianowicie; w mojej gminie w końcu doczekaliśmy się projektu parasolowego  tj.dotacja .Po oględzinach gościa z firmy doeko group , gość po 2 miesiącach odesłał projekt instalacji i montażu pompy .Następnie gmina ogłosiła przetarg i wygrała firma xxxx i teraz  pytanie według tej firmy muszę zainstalować pompę 15kW i będzie to mono block jak wszyscy w gminie jesteśmy skazani na hewalexa.i pytanie dom mam na dzień dzisiejszy ocieplony 5 cm w ścianie .na zewnątrz 5 cm elewacja i będę dokładał 5 cm grafitu 0,31.w sumie będzie 15 stropy i dach ocieplone dach 25cm stropy 8 cm okna 3 szybowe pod czyste powietrze i drzwi wej również.czy to nie za duża pompa  powierzchnia do ogrzania to 200 M2 .na dzień dzisiejszy w sezonie zimowym spalam 2,5 t węgla i 6 M3 drzewa. I mam cieplutko 22-24 st C na pewno będzie to chewalex ale co do mocy to bym się zastanawiał czy to nie za dużo. Instalacje Pv mam 16kW .co myślicie bo tak mi ktoś wyliczył 

Koszt pompy to 52 tyś z montażem.ale mój wkład to 11 tyś.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalałem na sezon niecałe dwie tony grochu i wyliczyli niby 7kW, zamontowałem z braku laku 5kW i też jest dobrze, ale 15kW to chyba trochę przesada. Pompy nie warto wstawiać zbyt dużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold napisał(a):

Co w tej pompie jest złotego ? oni już umiaru nie mają z tymi cenami .

jak to co? dotacja 😄

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 21:06, berthold napisał(a):

Co w tej pompie jest złotego ? oni już umiaru nie mają z tymi cenami .

Wszystko zależy co wchodzi w zakres prac. Znam przypadki gdzie odcięli kocioł stałopalny i podłączyli monobloka pod te same króćce z tą samą armaturą w tym 4d, mieszacze w podłogówce jakieś dodatkowe pomy wpiete bezpośrwdnio do gniazdka. Nawet nie przelali instalacji nie mówiąc już o jej chemicznym czyszczeniu i też skasowali ponad 40k. Znajomy był zadowolony do pierwszych mrozów. Teraz małżonka go jedzie jak burą sukę. Ja montowałem sam i sumaryczne koszty za monobloka 9kW Panasonica serii HP wyniosły 42688,95 bez robocizny. Oczywiście to koszt na 23%VAT. Same rury, kształtki i zawory w hurtowni hydraulicznej po rabacie kosztowały 5283,00 zł a przecież  15 powinna być prawie dwa razy droższa;) czyż nie? Firmy robią na 8% VAT i potencjalnie mogą wyrobić o wiele wyższe rabaty handlowe niż zwykły śmiertelnik aspirujący do miana domorosłego hydraulika.  Już na tej różnicy powinni móc godziwie zarobić. Faktem jest z ceny wciąż rosną i sam zbiornik CWU, który kupiłem już teraz kosztuje 700zł więcej niż w listopadzie. 

 

Właśnie sprawdziłem, że cena katalogowa tej pompy w komplecie z hydroszafą to ponad 48kPLN. WoW.

Edytowane przez awiator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć jak to jest z solarami.czy mając solary na wodę i zbiornik 300 L z dwoma wężownicami czy jest możliwość wpięcia pod pompę ciepła.wiem że jest ale latem będę musiał pompę wyłączać i zamykać zawory żeby wodę mieć z solarów. Czy muszę wymienić  zbiornik .z tego co wiem to wezownica w moim zbiorniku jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.