Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie/izolacja komina


pawlopawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Ocieplilem komin (jakby to nie brzmiało)na nieogrzewanym poddaszu,ale zabrałem się za to od d..y strony bo najpierw przykleiłem styropian a potem zainteresowałem się czy dobrze zrobiłem.No i tak czytam i generalnie powinno się to zrobić wełna a nie styropianem.Komin murowany z pełnej cegły,od czopucha do stropu ma 4m,styro jest na ostatnich 4.5m,miałem jeszcze rzucić na niego klej i siatkę.Co doradzicie;zwalić styro czy go zostawić ?400 dr.raczej nie będzie żeby się zapalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam: zwalilem styropian,fugi pozaklejalem klejem elastycznym do płytek bo były powykruszane,na to poszła wełna skalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin dostanie przedmuch, pójdzie na styro i pożar gotowy 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia po 4 latach zrobila sia na parterze przy suficie plama 5x10 cm.Opomnialem wyjac na lato dolna wyczystke do wietrzenia.Na poddasze juž wygladalo to dužo gorzej,przecieki widac dokola.Cez lato owinialem na poddaszu welna 2x10cm i jest to teraz w stanie "zakonserwowanym",plamka nie rosnie,komin na parterze w kontakcie cieplym,tego wczesniej nie bylo.Owinalem nawet komina nie užywanego i w pomieszeniu gdzie stoi jest tež liepiej,nie czuc w okoliciu komina zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.