Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Komina


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,komin na nieocieplonym strychu powinien byc ocieplony,a jaką wełną,czy siatką go opatulicie,to indywidualna sprawa. Ocieplac zwłaszcza komin z samej cegły. Bez ocieplenia dzialac bedzie tylko na GS bo one dobrze wygrzewały kominy ;) czyli ciepło uciekało w komin a nie wymiennik (w niektórych GS wymiennik to nawet za duże słowo). Wstawcie zamiast tego kocioł z podajnikiem czy dolniaka,a będą cuda. Oczywiscie do kotła weglowego najlepsza ceramika/szamotowe rury,ale nie zawsze jest to,co sie chce miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie szybkie pytanie - macie u siebie ocieplone kominy ?

mam nieocieplony strych i ostatnio zauważyłem zaczeło się pojawiać na kominie coś takiego - dokłądnie przy kanale dymnym - zrobiło sie to dokładnie kilka dni temu i ten zaciek zaczyna sie z tygodnia na tydzien powiekszać  i giegnie  od góry dachu ku stropowi- tj cegły zaczynają zmieniać kolor na ciemniejszy. Zacząłem sie obawiać że jak to zejdzie na niższy poziom to zaczna sie wykwity na ścianach w pokojach.

W starym smieciuchu nie było takiego czegoś.  Nie jest to zaciek z deszczu bo komin na wakacjach został dokładnie obity blachą i w wakacyjne ulewy było suchutko. Ten komin od poziomu stropu na strychu do dachu ma 4,5m , nad dachem jest jakieś dodatkowe 50cm + przedłużka z inox ok 40cm .

ZZsb7g3.jpg 

Dobrze kobinuje aby kupić wełnę skalną Rokwoola 5cm i obwiązać ja jakimiś taśmami i poukładać szczelnie aż do samej góry. ?  

Podejrzewam że winna jest chyba ta przedłużka z inox na 40cm - jest nieocieplona a temp spalin w nowym kotle DS jest pomiedzy 150-200 , w starym było dobre +100 wiecej. Teraz wiatr zimny owiewa tę blache i skroplina leje sie od góry komina.

Ogólnie sobie przypominam że w ub roku na starym kotle GS też pojawiało się z góry lekkie zamoczenie ale nie było przedłużki kanału dymnego  z inox. ....... a zamotowalismy ja po to bo wciagało czasami zaciagało dym w kanały wentylacyjne i robiła sie cofka i czuć było to w łazience na piętrze. 

Co radzicie - od razu jechac jutro do skłądu i kupić wełne i ocieplac przynajmniej ten murowany odcinek 4.5m pod dachem?  + demontaż tej przedłużki z inox jak nie jest ocieplona.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go bardzo szybko otynkowal i ocieplił.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Ja założyłem wkład bo zamontowałem kocioł na pellet. Przestrzeń między wkładem a kominem zasypałem perlitem. Zobaczymy jak to będzie. U Ciebie wełna  będzie OK. Ja bym dał trochę grubszą choć 5 cm może wystarczy. 

Kolega z forum zrobił to w ten sposób ale owinięcie komina dookoła wełną też będzie OK. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczeciem mojego pierwszego sezonu grzewczego z OEPM w sierpniu ociepliłem komin na poddaszu nieuzytkowym wełna skalna gr 5 cm .Na styku podłogi z płyt osb  i komina  , na obwodzie komina zrobiłem ruszt startowy  (listwe startowa) z profilu sciennego  CW50.W te profile wkladałem płyty i przyklejalem do komina klejem zbrojonym kzw70 (dosyc drogi ,bo prawie 30 zł/worek).Po 2 dniach na przyklejonych płytach zatopilem siatke zbrojona jak przy wykonywaniu ocieplenia pamietajac o zakladkach conajmniej 10 cm , rogi obrobiłem katownikami.To sprawilo ,ze wełna nie bedzie sie pylic.Z prac przy wykonywaniu elewacji domu zostalo mi troche tynku ,ktorym to komin dodatkowo zabezpieczyłem.

Wyszło mi na to 3 paczki wełny Roc....,5 workow kleju , 2 x2.5 m profilu CW50.4 narozniki 25 mm, 15 mb siatki do zbrojenia .

Każdy potrafi to zrobic.Mam nadzieje ,ze przyniesie to efekt (czyli brak plam na kominie w pokojach!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha komin nad dachem jest obity blachą bez ocieplenia - wydaje mi sie ze to też robi krecią robote -bo nie ma tam przepływu powietrza i nie ma jak schnąć Jutro podokrecam ile dam rade tej blachy aby był przepływ powietrza + wykrecę przedłużkę komina + otule cały komin wełną.   Może znajde jakiś zakład który mi ociepli tę przedłużkę z inox na wzór tego co zrobili innemu forumowiczowi.

3.jpg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.