Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dom. Parter z poddaszem użytkowym 200m2. Wszędzie ogrzewanie podłogowe plus jeden grzejnik drabinka w łazience. Dom ocieplony styropianem 15. Poddasze ocieplone wełna 20. Kupiłem piec od znajomego defro z podajnikiem 28kw i nie mogę dobić temperaturę 45 na piecu. Palę ekogroszkiem Karlikiem. Co mam zrobić żeby osiągnąć temperaturę? O jakiej mocy powinien być? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 na piecu a nie na podłogę. Za temperaturę na podłogę odpowiada zawór 3 drogowy. Więc problem tkwi w ustawieniach. Najpierw podaj parametry pracy kotła czy to w PID czy w dwustanie a dopiero potem można się do tego odnieść. Druga sprawa to to że ten piec jest mocno przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej dawce gdzie stosunek przerwy do podawania wynosi 1:8 to trochę ubogo . Moc nominalna to z reguły 1:4. Mniejsze dawki a częściej powinno pomóc. 1:5 już będzie nieźle . Dawka 7 s. Przerwa 35 do 40 s. Nic nie napisałeś o mocy dmuchawy ale można ustawić 26-30 %. Kwestią otwartą pozostaje sama instalacja i jak jest zapewnione dogrzanie powrotu. Obawiam się że ten zawór 3 drogowy nie spełnia tej funkcji, jeżeli tak to masz problem. Najlepiej wstaw zdjęcia instalacji - podłączenie kotła zasilanie i powrót, na pewno uzyskasz więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze początki Defro. Sądząc po widoku popiołu nadmuch zmniejszył bym na 2. Instalacja jak widać z zimnym powrotem. Brakuje mi zaworu zwrotnego za dopływem wody powrotnej do zaworu 3 d w kierunku pieca. Aby za wiele nie przerabiać i zapewnić dogrzanie wody powrotnej powinieneś skorzystać z tech schematu i zamontować pompę kotłową. Chyba że instalator zaproponuje ci inne lepsze rozwiązanie.Screenshot_2022-12-19-14-56-05-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.681e4cf1d351d90f9092845a45c2c7c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.