Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z za wysoką temperaturą podłogową


Kilerman1809

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zaworem 3d

Otóż steruje on ogrzewaniem podłogowym. Od początku mam taki problem, że wpuszcza mi wysoką temperaturę na podłogę. Mam ustawioną temp np 33 stopnie, rośnie do nawet 50 stopni ( przez co wyłącza mi pompę zaworu 1 ( ochrona przed zbyt wysoką temperaturą), potem spada do 27 bo zawór 3d zamyka się całkowicie po przekroczeniu 5 stopni od zadanej .

Zauważyłem jedną zależność

Zawór 3d otwiera się  próbując dobić do tych 33 stopni, ale gdy załącza się pompa ochrony powrotu to automatycznie wpuszcza gorąca wodę na podłogę. Nie mam pojęcia o co chodzi. Próbowałem wielu rzeczy, ale z marnym skutkiem macie może jakiś pomysł ?

Czy pompa ochrony powrotu jest dobrze zainstalowana ? ( U mnie jest na zasilaniu, blisko kotła) jak to powinno wyglądać w przypadku takiego gotowego zestawu pompowego?IMG20221211224156.thumb.jpg.aeb1fb8a21a83dd4a654bc3c58b79973.jpgIMG20221211224156.thumb.jpg.aeb1fb8a21a83dd4a654bc3c58b79973.jpgIMG20221208200546.thumb.jpg.65b6e375a870ae05a947271ec211e879.jpgIMG20221209212151.thumb.jpg.a93873334fcecf0910c27f8224c4796e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładając że siłownik który jest założony na zawór 3d jest sprawny i działa prawidłowo.

Zaworem 3d, jak nie ma założonego siłownika można kręcić w kółko. Może masz siłownik źle założony ? 

2. Zakładając że siłownik jest zamontowany prawidłowo.

Błąd czujnika, lub sterownika (awaria)

Błąd w ustawieniach sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał(a):

Od czego jest pompa nad kotłem?

To jest pompa ochrony powrotu. I właśnie moim zdaniem powinna ona być zainstalowana na powrocie ( chociaż jestem laikiem w tym temacie)

Hydraulik nie zrobił żadnego krótkiego obiegu między zasilaniem,a powrotem z no zaworem temperaturowym.  Jak włącza mi się pompa ochrony, to wpada na mieszacz gorąca woda. 🤔

3 godziny temu, wacio1967 napisał(a):

1. Zakładając że siłownik który jest założony na zawór 3d jest sprawny i działa prawidłowo.

Zaworem 3d, jak nie ma założonego siłownika można kręcić w kółko. Może masz siłownik źle założony ? 

2. Zakładając że siłownik jest zamontowany prawidłowo.

Błąd czujnika, lub sterownika (awaria)

Błąd w ustawieniach sterownika.

Tu raczej jest wszystko w porządku.

Sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kilerman1809 napisał(a):

Jak włącza mi się pompa ochrony, to wpada na mieszacz gorąca woda. 🤔

Czy chcesz nam powiedzieć, że ta pompa pracuje cyklicznie tzn gdy powrót ma za niską temperaturę to się dopiero załącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał(a):

To najpierw przenieś tą pompę na powrót, a potem porozmawiamy dalej.

Ale uważasz że to błąd tak?

2 minuty temu, Digitrax napisał(a):

Czy chcesz nam powiedzieć, że ta pompa pracuje cyklicznie tzn gdy powrót ma za niską temperaturę to się dopiero załącza ?

Tak. Gdy powrót spada poniżej 55 stopnie, to się załącza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Ale podłączenie zostawić do grupy pompowej tak jak jest? Czy zrobić jakieś obejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sambor napisał(a):

Do grupy pompowej podłączenie musi być wprost z kotła

18 minut temu, sambor napisał(a):

Do grupy pompowej podłączenie musi być wprost z kotła

 jak zamienię pampę na powrót to coś zmieni?

5 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

1. Zakładając że siłownik który jest założony na zawór 3d jest sprawny i działa prawidłowo.

Zaworem 3d, jak nie ma założonego siłownika można kręcić w kółko. Może masz siłownik źle założony ? 

2. Zakładając że siłownik jest zamontowany prawidłowo.

Błąd czujnika, lub sterownika (awaria)

Błąd w ustawieniach sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kilerman1809 napisał(a):

jak zamienię pampę na powrót to coś zmieni?

Będziesz mógł ustawić pompę na powrocie + obecne sprzęgło jako ochronę kotła.

Choć dla pelletu potrzeba jeszcze zaw 3-D ochrony powrotu 55C np VTC511/55C lub lub jego odpowiednika innego producenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 19:05, sambor napisał(a):

Będziesz mógł ustawić pompę na powrocie + obecne sprzęgło jako ochronę kotła.

Choć dla pelletu potrzeba jeszcze zaw 3-D ochrony powrotu 55C np VTC511/55C lub lub jego odpowiednika innego producenta 

Masz może jakiś schemat jak to powinno wyglądać?

Byłbym wdzięczny 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.