Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa bufora


MDK1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponownie moje zapytanie w kierunku bufora ciepła.

Czy jest ktoś na forum kto zna proces budowy (spawania) bufora od strony technicznej?

Chciałbym się porwać na tak szalony pomysł posiadając minimaga Ozas-a Opole i trochę pojęcia o spawaniu.

Stal czarna 3 mm , S235JR

1. Jak myślicie jak wykombinować stal walcowaną zwiniętą w krąg o konkretnej średnicy ? 2 części

2. Dennice ?

3, Jeśli chodzi o metodę spawania i rady co do tego? Drut 1mm w osłonie co2? Pchaj, ciągnij, zakosy?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba porywasz się z motyką na księżyc. Blacha 3mm, to za mało na konkretny bufor. Co do kształtu, to wcale nie musi być okrągły. Możesz sobie zrobić kostkę. Łatwiej ustawić. Nie zapomnij o przyłączach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz wacio1967.

Z informacji jakie posiadam (sprawdzonych) to większość firm w Polsce wykonuje bufory z jeszcze cieńszej stali i gorszej jakościowo. Nie będę wymieniał firm bo wszyscy bardzo dobrze je znamy. 

Jeżeli chodzi o kształt to również pozostałbym przy formie walca żeby zapewnić odpowiedni ruch wody oraz naprężenia. 

Szczerze pracowałem kiedyś za małolata jako pomocnik u gościa który zajmował się składaniem i montażem takich zbiorników oraz solarów. Pamiętam sposób w jaki łączył elementy, zabezpieczał itd...  ale nie szczegóły.

Stąd moje pytanie: Czy jest ktoś na forum kto od A do Z złożył bufor wraz z zamawianiem stali itd..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.