Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Termet Gold Plus 25KW kilka pytań


Fasthief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań apropo kotła Termet Gold Plus 25KW.
Z racji tego, że są ciepłe dni, a kocioł jest ciut przewymiarowany zanim wejdzie w taktowanie przekracza histerezę i nie wiem jak nisko mogę zejść bezpiecznie z parametrem startowym. I czy isu-662:2016/pl jest najnowszą instrukcją bo gdzieś widziałem że ktoś wrzuca screeny z wersji z 2019r, jeśli dobrze czytam nalepkę to kocioł wyprodukowany w 27 tygodniu 2021 roku, więc nowy sterownik, openthermy itd ma, więc nie wiem czy parametry z instrukcji pasują 1:1
Generalnie dopiero po ustawieniu p1 na 15 kocioł praktycznie haczy o histerezę, zaczyna taktowanie, temp spada i tak sobie dogrzewa, pytanie jak nisko mogę zejść z tą p1 bo na 00 też odpala. No i też nie wiem jak to będzie z zapłonem przy innych warunkach atmosferycznych.
p01 - 15
p03 - 50
p04 - 12
p05 - 53
p14 - 50 chociaż i tak ciągle pr 99 więc to chyba przez to że dwufunkcyjne chodzą ciągle na max
p20 - 3 (tu nie wiem ile ustawić tak żeby zapewnić najlepszy komfort cieplny, ale nie przesadzić z ilością cykli i zużyciem gazu)
p24 - 2
p25 - 5
Długość komina to niecałe 1,8-2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 trochę mało,u mnie nawet przy 20 czasami nie złapie za pierwszym razem,a komin identyczny.

P24 też strasznie krótko , 2s ? Ja mam 20

I dziwne, że przy tak krótkim czasie pracy na mocy startowej dochodzi do przekroczenia histerezy. Wygląda na strasznie ogronicziny przepływ przez wymiennik.

P20 możesz dać więcej, wtedy będzie mniejsze prawdopodobieństwo przejścia w L3 przy rozruchu.

Od jakiej temperatury kocioł startuje i przy jakiej zadanej następuje przegrzanie przy starcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 15 bez problemu u mnie działa
p24 tak niskie żeby jak najszybciej się piec przestawiał na minimalną
Problem pojawia się w momencie gdy na dworze jest około 10-12 stopni i tylko trzeba lekko dogrzać, więc termostaty są tylko lekko uchylone
Jak dam większe p20 to niestety przy tym przewymiarowaniu nawet po zamknięciu termostatu kaloryfer znacznie przegrzewa zadaną temp.
Zadana 35 histereza 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odkręcić wszystkie zawory na full, żeby był odpowiedni przepływ przez kocioł? I wtedy jeszcze obniżyć temperaturę zasilania, żeby nie przegrzewało pomieszczeń. Ja mam tak zrobione i kocioł pracuje bez przerwy, wyłącza go jedynie termostat pokojowy z systemu komfort jak słońce mocniej przygrzeje.

Bo tu ewidentnie widać za mały przepływ,co może skutkować szybszym zużyciem wymiennika przez częste miejscowe przegrzania. Zaoszczędzisz na gazie złotówkę a dziesięć wydasz na naprawę (tak obrazowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.